Skocz do zawartości

Garaż blaszany obok domu


Recommended Posts

Witam! Chciałbym się dowiedzieć w jakiej odległości od domu można postawić garaż tzw blaszak. Wiem że może on stać w granicy jeżeli nie przekracza 5,5m i niema więcej jak 3m wysokości, a w innym wypadku 1,5m od granicy. Mnie natomiast interesuje, w jakiej odległości od ściany (muru) domu z oknami usytuować garaż. Spotyka się często blaszaki doklejone do muru. Jest to dla mnie ważne ponieważ chciałbym podzielić działkę na dwie części. Na jednej stoi dom i obok niego chciałbym postawić garaż, a drugą działkę chciałbym mieć jak największą, dlatego garaż powinien być możliwie blisko domu.
Link do komentarza
Cytat

Przy czym na garaż niezbędne jest uzyskanie PnB.



No tak ... ale to będzie blaszak - dwóch chłopa może go podnieść z dwóch stron i w razie draki przenieść w inne miejsce , czyli jest demontowalny .
Z tego co mi wiadomo - na obiekty demontowalne i takie które można w każdej chwili przenieść/przesunąć - nie trzeba mieć pozwolenia.
Chyba , że się mylę jednak? icon_rolleyes.gif
Zawsze można powiedzieć , że to nie garaż tylko zaplecze pozostałe po budowie ...
Link do komentarza
To jest bardziej zawiłe.

Garaż - z definicji musi spełniać określone wymagania i może być postawiony tylko na podstawie pozwolenia na budowę.

Natomiast, obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem , jakim jest ten blaszak, nie jest ustawowo (Prawo Budowlane) zwolniony od uzyskania pozwolenia na budowę, a na działce budowlanej może „stać” tylko to na co było pozwolenie na budowę lub (i) obejmowało zgłoszenie.

Tak wynika z literalnego odczytu obowiązujących przepisów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...