Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
glupolek

Garaż blaszany obok domu

Recommended Posts

Witam! Chciałbym się dowiedzieć w jakiej odległości od domu można postawić garaż tzw blaszak. Wiem że może on stać w granicy jeżeli nie przekracza 5,5m i niema więcej jak 3m wysokości, a w innym wypadku 1,5m od granicy. Mnie natomiast interesuje, w jakiej odległości od ściany (muru) domu z oknami usytuować garaż. Spotyka się często blaszaki doklejone do muru. Jest to dla mnie ważne ponieważ chciałbym podzielić działkę na dwie części. Na jednej stoi dom i obok niego chciałbym postawić garaż, a drugą działkę chciałbym mieć jak największą, dlatego garaż powinien być możliwie blisko domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma ustalonych ustawowo, odległości między budynkami na tej samej działce - poza wyjątkami wynikającymi z przepisów p.poż – ale te raczej w podanej sytuacji nie wystąpią.
Przy czym na garaż niezbędne jest uzyskanie PnB.

Moim zdaniem – oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przy czym na garaż niezbędne jest uzyskanie PnB.No tak ... ale to będzie blaszak - dwóch chłopa może go podnieść z dwóch stron i w razie draki przenieść w inne miejsce , czyli jest demontowalny .
Z tego co mi wiadomo - na obiekty demontowalne i takie które można w każdej chwili przenieść/przesunąć - nie trzeba mieć pozwolenia.
Chyba , że się mylę jednak? icon_rolleyes.gif
Zawsze można powiedzieć , że to nie garaż tylko zaplecze pozostałe po budowie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest bardziej zawiłe.

Garaż - z definicji musi spełniać określone wymagania i może być postawiony tylko na podstawie pozwolenia na budowę.

Natomiast, obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem , jakim jest ten blaszak, nie jest ustawowo (Prawo Budowlane) zwolniony od uzyskania pozwolenia na budowę, a na działce budowlanej może „stać” tylko to na co było pozwolenie na budowę lub (i) obejmowało zgłoszenie.

Tak wynika z literalnego odczytu obowiązujących przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie zwracam honor - nic nie potrafią szaremu człekowi uprościć....
niekiedy szlag człowieka trafia na te bzdurne przepisy .... icon_rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie takie durne.
Durne dla tego co chce postawić blaszak lub kilka blaszaków, na swojej działce i jeszcze w granicy.
Zbawienne dla jego sąsiada.

Jak zwykle, punkt widzenia zależy od ……. icon_biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Kolejne brednie że nazwę to delikatnie bredniami w twoim wykonie. Nie ma stropu o autonomicznej konstrukcji opartego poza budynkiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jakieś urojenia budowlane a nie merytoryka. A co ten strop jakimś statkiem jest, że trzeba kurs oparcia mu dopełnić? I dalej nie na temat, autor tematu nie potrzebuje wykładu o rodzajach stropów tylko pytał sie jaki strop w jego przypadku będzie tańszy.
  • Okiem zupełnego laika.   Wykonawca tylko sobie ułatwił pracę "dolewając", z wieńcem, wypełnienie otworu nad oknem.   Moim zdaniem nie jest (ta "dolewka") żadnym elementem konstrukcyjnym. Również, moim zdaniem - w niczym to nie osłabia konstrukcji wieńca.    Jeśli kierbud nie jest jednocześnie projektantem tej dobudówki, to nie miał prawa tego robić. Wykonanie odbiega od projektu, a on (kierbud) ma za podstawowe zadanie budować zgodnie z projektem. Teraz będzie musiał poświadczyć nieprawdę, albo "nakłonić" projektanta aby dokonał poprawki w projekcie.     
  • Przetrzeć i tynkować, nie był przecież narażony na słońce ani na smaganie wiatrem i deszczem. Wcześniej sprawdzić, czy wszystkie płyty "trzymają się" podłoża.
  • O to chodziło? Czy o wygląd nadproża w wiencu czy konstrukcje nad otworami? 
  • Witam!   W budynku docieplonym po całości z zewnątrz styropianem istnieją sobie między innymi dwa pomieszczenia. Jedno jest ogrzewane, a drugie nieogrzewane. W pomieszczeniu nieogrzewanym wyklejono białym styropianem przegrody budowlane oddzielające je od ogrzewanego, wchodząc również na ściany boczne. Styropian przygotowano do pokrycia zaprawą (zapiankowano szczeliny, oszlifowano tarnikiem do styropianu), ale z różnych powodów odłożono ten etap inwestycji na później. Styropian pozostaje na ścianach od około 11 miesięcy. Pomieszczenie nieogrzewane (to ze styropianem) otwierano sporadycznie i na krótko; pomieszczenie to ma małe okno w ścianie bocznej, skierowane na północ.   Chcę teraz pokryć styropian siatką i zaprawą do zatapiania. Ale naczytałem się o niszczeniu wierzchniej warstwy styropianu niechronionego zaprawą. Czy ten styropian, po tym czasie, wymaga ponownego szlifowania, czy można po prostu zacząć szpachlowanie i zatapianie siatki?
 • Popularne tematy

×