Skocz do zawartości

Garaż blaszany obok domu


Recommended Posts

Witam! Chciałbym się dowiedzieć w jakiej odległości od domu można postawić garaż tzw blaszak. Wiem że może on stać w granicy jeżeli nie przekracza 5,5m i niema więcej jak 3m wysokości, a w innym wypadku 1,5m od granicy. Mnie natomiast interesuje, w jakiej odległości od ściany (muru) domu z oknami usytuować garaż. Spotyka się często blaszaki doklejone do muru. Jest to dla mnie ważne ponieważ chciałbym podzielić działkę na dwie części. Na jednej stoi dom i obok niego chciałbym postawić garaż, a drugą działkę chciałbym mieć jak największą, dlatego garaż powinien być możliwie blisko domu.
Link do komentarza
Cytat

Przy czym na garaż niezbędne jest uzyskanie PnB.



No tak ... ale to będzie blaszak - dwóch chłopa może go podnieść z dwóch stron i w razie draki przenieść w inne miejsce , czyli jest demontowalny .
Z tego co mi wiadomo - na obiekty demontowalne i takie które można w każdej chwili przenieść/przesunąć - nie trzeba mieć pozwolenia.
Chyba , że się mylę jednak? icon_rolleyes.gif
Zawsze można powiedzieć , że to nie garaż tylko zaplecze pozostałe po budowie ...
Link do komentarza
To jest bardziej zawiłe.

Garaż - z definicji musi spełniać określone wymagania i może być postawiony tylko na podstawie pozwolenia na budowę.

Natomiast, obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem , jakim jest ten blaszak, nie jest ustawowo (Prawo Budowlane) zwolniony od uzyskania pozwolenia na budowę, a na działce budowlanej może „stać” tylko to na co było pozwolenie na budowę lub (i) obejmowało zgłoszenie.

Tak wynika z literalnego odczytu obowiązujących przepisów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...