Skocz do zawartości

Równanie podłogi pod podłogówkę


Recommended Posts

Różnica w poziomie podłogi parteru wynosi ok. 6cm na powierzchni ok. 50m2. Jak zniwelować taką różnicę poziomów pod warstwę izolacyjną styropianu podłogowego?
Wyrównać betonem (najtaniej)? Wyrównać styropianem podłogowym, a następnie pokryć to zaprawą wyrównującą lub wylewką samopoziomującą (może się wykruszyć)?

Po wyrównaniu mam zamiar położyć 12cm styropianu, a na to ogrzewanie podłogowe w wylewce anhydrytowej 4,5 cm dlatego szczególnie zależy mi na równym podłożu.
Link do komentarza
Cytat

Różnica w poziomie podłogi parteru wynosi ok. 6cm na powierzchni ok. 50m2. Jak zniwelować taką różnicę poziomów pod warstwę izolacyjną styropianu podłogowego?
Wyrównać betonem (najtaniej)? Wyrównać styropianem podłogowym, a następnie pokryć to zaprawą wyrównującą lub wylewką samopoziomującą (może się wykruszyć)?

Po wyrównaniu mam zamiar położyć 12cm styropianu, a na to ogrzewanie podłogowe w wylewce anhydrytowej 4,5 cm dlatego szczególnie zależy mi na równym podłożu.


Praktycznie sam odpowiedziałeś na swoje pytanie. Ja bym wyrównał styro będzie cieplejsza podłoga tylko nie dawaj już żadnej zaprawy wyrównującej. Łatwiej na pewno było by wyrównać betonem.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dokładnie icon_biggrin.gif
Jeden z wykonawców chciał mnie namówić na równanie styrodurem za 2000zł netto. Przy styropianie koszt był 5x mniejszy, a efekt ten sam ;)


No to polecam się na przyszłość icon_biggrin.gif Powodzenia przy budowie a raczej przy wykańczaniu domku icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...