Skocz do zawartości

Armatura łazienkowa podtynkowa czy wogóle warto stosować?


odaro

Recommended Posts

Rozglądałem się w temacie armatury łazienkowej i doszedłem do wniosku że stosowanie armatury podtynkowej w kabinie prysznicowej w większości przypadków nie ma sensu.

Zaletą armatury podtynkowej jest minimalna ilość wystających elementów czyli względy estetyczne.

I rzeczywiście tak jak jest jak mamy zamontowaną deszczownie i słuchawkę prysznicową na uchwycie jednopunktowym

Wtedy takie zestawienie podtynkowe wygląda estetycznie.

Tyle tylko że aby korzystanie z słuchawki prysznicowej było praktyczne to zamiast uchwytu jednopunktowego montujemy ramię prysznicowe żeby było można mocować słuchawkę na rożnych wysokościach.

Nasze Panie zazwyczaj nie myją włosów pod deszczownią stąd potrzebują słuchawki żeby wciąć zwykły prysznic.

Zawsze wygodniej jest jak słuchawki nie musisz trzymać w ręku ale możesz ją powiesić na ramieniu prysznicowym.

Tylko jak zastosujemy armaturę podtynkową razem z ramieniem prysznicowym to mamy znowu dużo elementów zamontowanych na ścianie i zestaw podtynkowy przestaje być minimalistyczny praktycznie wygląda tak zestaw nadtynkowy.

Do tego są nowe zestawy natynkowe gdzie rura zasilająca deszczownię jest jednocześnie ramieniem prysznicowym.

Czy w takiej sytuacji zastosowanie droższego zestawu o bardziej skomplikowanym montażu ma sens?

Jak patrzę na zestawy nadtynkowe z termostatem to mam wątpliwości co wybrać.

Ciekawy jestem opinii Waszych opinii.
Link do komentarza
Cytat

Z ramieniem nie wygląda dobrze , wystarczy wieszak - minimalizm - o to codzi , i jest OK . Ale jak tego nie czujesz to lepiej w to nie wchodzić .




Minimalizm jest OK zgadzam się ale kobiety nie chcą myć włosów pod deszczownią a wtedy minimalizmy przestaje być praktyczny i wtedy jest mniej OK.
Link do komentarza
Cytat

No cóż ja bym tylko w jednym momencie się zastanowił... Co będzie jeśli np armatura podtynkowa się zepsuje? no raczej może się ciut ciut większy problem niż ze zwykłą armaturą w całości wystającą...

Pozdrawiam


żaden problem w tych armaturach wszystko jest wymieniane od przodu a odlewy są nie zniszczalne no może powyżej 100 lat
więc nie obawiał bym się aż tak bardzo

Cytat

Rozglądałem się w temacie armatury łazienkowej i doszedłem do wniosku że stosowanie armatury podtynkowej w kabinie prysznicowej w większości przypadków nie ma sensu.

Zaletą armatury podtynkowej jest minimalna ilość wystających elementów czyli względy estetyczne.

I rzeczywiście tak jak jest jak mamy zamontowaną deszczownie i słuchawkę prysznicową na uchwycie jednopunktowym

Wtedy takie zestawienie podtynkowe wygląda estetycznie.

Tyle tylko że aby korzystanie z słuchawki prysznicowej było praktyczne to zamiast uchwytu jednopunktowego montujemy ramię prysznicowe żeby było można mocować słuchawkę na rożnych wysokościach.

Nasze Panie zazwyczaj nie myją włosów pod deszczownią stąd potrzebują słuchawki żeby wciąć zwykły prysznic.

Zawsze wygodniej jest jak słuchawki nie musisz trzymać w ręku ale możesz ją powiesić na ramieniu prysznicowym.

Tylko jak zastosujemy armaturę podtynkową razem z ramieniem prysznicowym to mamy znowu dużo elementów zamontowanych na ścianie i zestaw podtynkowy przestaje być minimalistyczny praktycznie wygląda tak zestaw nadtynkowy.

Do tego są nowe zestawy natynkowe gdzie rura zasilająca deszczownię jest jednocześnie ramieniem prysznicowym.

Czy w takiej sytuacji zastosowanie droższego zestawu o bardziej skomplikowanym montażu ma sens?

Jak patrzę na zestawy nadtynkowe z termostatem to mam wątpliwości co wybrać.

Ciekawy jestem opinii Waszych opinii.


wiesz myślę że nie rozróżniasz przeznaczenia tych urządzeń

otóż deszczownię z dyszami i ewentualna sluchawkę montujemy w salonach kąpielowych które mają za zadanie relaksować po dniu pracy (podobnie jak wanny z hydromasażem, w cześniej musisz wziąc zwykły prysznic żeby wejść do niej czystym) -jak na basenie

w zwykłym prysznicu montujesz łuchawkę na suwaku bo ma zadanie ułatwić codzienne mycie

w ostatnich latach nastąpiło uproszczenie i klienci z łazienek w blokach na siłe podnosili standart mając jedną łazienkę chcieli z niej stworzyc zwykłą roboczą(codzienną ) i salon kąpielowy a sprzedawcy dopasowali się do rynku

najpierw przed zakupem trzeba się zastanowić jaki charakter ma przyjąc twoja łazienka i jaki efekt chcesz uzyskać
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

wiesz myślę że nie rozróżniasz przeznaczenia tych urządzeń

otóż deszczownię z dyszami i ewentualna sluchawkę montujemy w salonach kąpielowych które mają za zadanie relaksować po dniu pracy (podobnie jak wanny z hydromasażem, w cześniej musisz wziąc zwykły prysznic żeby wejść do niej czystym) -jak na basenie

w zwykłym prysznicu montujesz łuchawkę na suwaku bo ma zadanie ułatwić codzienne mycie

w ostatnich latach nastąpiło uproszczenie i klienci z łazienek w blokach na siłe podnosili standart mając jedną łazienkę chcieli z niej stworzyc zwykłą roboczą(codzienną ) i salon kąpielowy a sprzedawcy dopasowali się do rynku

najpierw przed zakupem trzeba się zastanowić jaki charakter ma przyjąc twoja łazienka i jaki efekt chcesz uzyskać
pozdrawiam




A taki zestaw z termostatem jakie ma przeznaczenie?????


Raindance Hansgrohe






Cytat

To też , ale po co wieszać słuchawkę na drążku jak masz deszczownię . Słuchawka wlaśnie po to jest w tym układzie by ją trzymać w ręku .



Na samym początku pisałem ale cóż napiszę jeszcze raz.

Płeć piękna jak bierze prysznic to zazwyczaj albo nigdy nie myję włosów.

Branie prysznica trzymając słuchawkę w ręku jest mało komfortowe.

Dlatego uchwyt jednopunktowy odpada.
Link do komentarza
Cytat

A taki zestaw z termostatem jakie ma przeznaczenie?????


Raindance Hansgrohe


pozwolę sobie odpowiedzieć, że tak jak napisałem sprzedawcy dostosowali się do rynku i dorzucili w tym zestawie deszczownię choć zastanawiam się nad sensem bo słuchawka na suwaku spełni tę samą funkcje

marketingowcy , efektownie wygląda a liczy się sprzedaż

wiecie rynek sprzedaży w tym kraju jest trudny zeby coś na stałe sprzedawać dlatego produkuje się rzeczy z dolnej półki cenowej dodając jakiś bajerek z górnej półki cenowej i przez chwilę podnosi się sprzedaż i znów podobnie


Link do komentarza
Cytat

pozwolę sobie odpowiedzieć, że tak jak napisałem sprzedawcy dostosowali się do rynku i dorzucili w tym zestawie deszczownię choć zastanawiam się nad sensem bo słuchawka na suwaku spełni tę samą funkcje

marketingowcy , efektownie wygląda a liczy się sprzedaż

wiecie rynek sprzedaży w tym kraju jest trudny zeby coś na stałe sprzedawać dlatego produkuje się rzeczy z dolnej półki cenowej dodając jakiś bajerek z górnej półki cenowej i przez chwilę podnosi się sprzedaż i znów podobnie




Pewnie w tym jest jakaś prawda ale doradca Grohe który jest dopowiedziany za współpracę z architektami powiedział
mi że dodają słuchawkę na suwaku do deszczowni bo wymusili to użytkownicy czyli w tym przypadku płeć piękna.


Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Dlatego ostatecznie nie kupiłem z uchwytem jednopunktowym tylko na suwaku ale pozostał jednak zestaw podtynkowy.

Główny powód to cena udało mi się kupić zestaw podtynkowy taniej niż natynkowy:)

Nawet zapuściłem się do sklepu 2HD w swoich poszukiwaniach. icon_biggrin.gif nie widząc ostatniego wpisu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Zatem czekamy na zdjęcia Twojego zakupu:) Mam nadzieję,że posłuży Ci jak najdłużej,a na przyszłość także zapraszam do nas,chętnie pomogę w wyborze:)




Na zdjęcia to trzeba będzie poczekać na razie mam tylko zamocowaną cześć podtynkową czyli iboxa icon_cool.gif i rurki pod deszczownie
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Ciekawy jestem opinii Waszych opinii.



odaro Ja używam baterii podtynkowych od kilku lat. Myślę, że oprócz minimalizmu, chodzi tutaj również o łatwe czyszczenie.

Dla mnie zaletą jest również to, że uchwyt skierowany jest w dół. Przy wycieraniu się, nie odkręcisz sobie wody.

Ja na przykład, lubię się wycierać w kabinie, bo jest mi cieplej. W starym mieszkaniu nie raz zahaczyłem łokciem i puściłem sobie wodę na głowę icon_smile.gif. Tutaj jeszcze mi się to nie zdarzyło.

Jedyną wadą jest to, że montaż tych baterii jest nieco trudniejszy. Ale myślę, że warto. Ładnie też wyglądają.

Jeśli chodzi o uchwyt jednopunktowy, to u mnie sprawdził się on przy wannie.
Poniżej wklejam kilka zdjęć z montażu oraz założonych baterii.



DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...