Skocz do zawartości

co kupić na komunię?


Recommended Posts

Tak mnie naszło, bo sezon komunijny nastał - również u mnie w perspektywie - chrześnica męża.
I tak siedzę i myślę od dni kilku co małej kupić . Jak to jest u Was? Z czego Wasze dzieciaki były najbardziej zadowolone?

Z takich standardowych , to da się zewsząd słyszeć:
- aparat cyfrowy
- MP4
- dobrej klasy rolki z zestawem ochraniaczy i kaskiem
- rower
- złota biżuteria (łańcuszek, kolczyki, bransoletka)
- kasa - jeśli na coś zbiera

Może macie pomysł na niebanalny prezent który sprawi autentyczną radość?
Link do komentarza
Cytat

Tak mnie naszło, bo sezon komunijny nastał - również u mnie w perspektywie - chrześnica męża.
I tak siedzę i myślę od dni kilku co małej kupić . Jak to jest u Was? Z czego Wasze dzieciaki były najbardziej zadowolone?

Z takich standardowych , to da się zewsząd słyszeć:
- aparat cyfrowy
- MP4
- dobrej klasy rolki z zestawem ochraniaczy i kaskiem
- rower
- złota biżuteria (łańcuszek, kolczyki, bransoletka)
- kasa - jeśli na coś zbiera

Może macie pomysł na niebanalny prezent który sprawi autentyczną radość?



...w Selgrosie już stoją ...quadziki dla chłopczyków icon_confused.gif ...skuterki dla dziwczynek icon_eek.gif ...ech...
Link do komentarza
No, mnie tez czeka za prawie 3 tyg. komunia chrześnicy. Młodą najpierw uświadomiłam, czy zdaje sobie sobie sprawę, że to nie o prezenty chodzi w tym Wydarzeniu (ponoć sobie zdaje icon_wink.gif) icon_biggrin.gif, a potem zapytałam, czy ma jakieś życzenia.
Życzeniem były rolki i właśnie cały komplet sprzętu dostanie i myślę dokupić Jej jeszcze coś ze złota. Chrzestnego, tradycyjnie poprosiła o rower. Kasę dostanie pewnie od pozostałych gości i pewnie Jej nie zobaczy icon_wink.gif, a chcę by miała też jakąś pamiątkę.
Link do komentarza
Cytat

Kasę dostanie pewnie od pozostałych gości i pewnie Jej nie zobaczy icon_wink.gif, a chcę by miała też jakąś pamiątkę.



no właśnie o to mi chodzi .... icon_wink.gif
na razie skłaniam się do zestawu: aparat fotograficzny + zestaw rolkowy - aparat Jej się przyda , a z rolek będzie miała frajdę icon_smile.gif
ale mam jeszcze miesiąc - mogę jeszcze poczekać, poszukać .... posłuchać co inni kupują, może coś zainspiruje ... icon_wink.gif


Cytat

u nas wlasnie sa quady dla chłopców popularne icon_razz.gif



w życiu nie kupiłabym quada ani skutera - sumienie by mi spać nie pozwoliło gdyby coś się temu dziecku na tym sprzęcie stało icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

To ja powiem co chce moja mała mianowicie waha się pomiedzy własnym LCD przykreconym do sciany , a laptopem+net



bo to dama prawdziwa - a jak wiesz prawdziwe damy byle czym się nie zadowolą -icon_smile.gif
I tak się ciesz że nie zażyczyła sobie Barbie z lusterkiem, tipsami i pomadką do malowania lali i siebie.
Bo to byłby naprawdę zły kierunek -icon_smile.gif
Link do komentarza
gawel - moja Kaśka na komunię dostała komputer - ale składali się dziadkowie i chrzestny .... nie był to koszt jednej osoby...
laptop który nie jest tylko większym kalkulatorem , ale ma konkretniejsze parametry to koszt powyżej 2500zł.... a i tak osiągi ma znacznie gorsze niż komputer stacjonarny w tej samej cenie .... niech się jeszcze mała zastanowi , bo jeśli lubi grać w gry rozmaite - to z laptopa zadowolona nie będzie ....
Link do komentarza
Cytat

gawel - moja Kaśka na komunię dostała komputer - ale składali się dziadkowie i chrzestny .... nie był to koszt jednej osoby...
laptop który nie jest tylko większym kalkulatorem , ale ma konkretniejsze parametry to koszt powyżej 2500zł.... a i tak osiągi ma znacznie gorsze niż komputer stacjonarny w tej samej cenie .... niech się jeszcze mała zastanowi , bo jeśli lubi grać w gry rozmaite - to z laptopa zadowolona nie będzie ....


A to zalezy co i gdzie kupujesz kupujesz, ja kupilem teraz na gwiazdkę normalny laptop HP ma 4 GB Ramu srednia półka 2300, mozna było na necie jeszcze z 2 stówy urwać , mogę dołożyc i dołoże po gwarancji jeszcze 4 GB i tak jest teraz rakieta. Poza tym ona korzyta na slke z mna to wiesz jest mi to na rekę.
Link do komentarza
Moja Młodsza będzie wniebowzięta jak dostanie trampolinę 3,66m z siatka.
Ale to też jest prezent zbiorowy, nie od jednej osoby.

Jak Najstarszą miałam do komunii, to wymyśliłam sposób i nakierowałam na odpowiednie tory jej myślenie.
Została spisana lista prezentów, które dziecię chciałoby dostać, i powieszona na widocznym miejscu.
Każdy mógł wykreślić co kupi, żeby sie prezenty nie dublowały, a za kasę kupiliśmy to, czego nie dostała.

Z tego co pamiętam, to na liście były:
-aparat fot.
-namiot
-śpiwór
-materac
-rolki
-rower
-magnetofon
-drukarka do kompa
-telefon
Link do komentarza
Widzisz , Ądź jak dobrze , że napisałaś?
Magnetofonu albo mini wieży nie brałam pod uwagę , zapomniałam że takowe w ogóle istnieją - muzyki słucham albo na kompie przez słuchawki, albo na kinie domowym jak sprzątam coby słyszeć w całym domu, gdziekolwiek aktualnie ze szmatą latam icon_biggrin.gif .

Może ktoś jeszcze podsunie jakiś fajny pomysł na prezent ? icon_smile.gif
Link do komentarza
No pacz, a u nas odpada, bo albo wszystkie dziecka już mają w swoich pokojach sprzęt Audio-video, albo z badziewiem do takiej rodzinki się nie wyskakuje.

Tak mi się jeszcze spomniało z rana, ze rakietę do tenisa by można...ale to dla tych co maja możliwości i lubią ten sport.
My z Dużym uważamy, że sprzęt sportowy do dobry prezent, ino trza znać preferencje.

I inne sprzęty typu MP3, MP4, laptop.



A na 18-kę od chrzestnego dla kobity to co można?
Za dwa lata bedzie, ale trza sie psychicznie nastawić, bo ostatnią komunię w czerwcu mam i 18-kę w marcu.
Link do komentarza
Cytat

Zdalnie sterowany czołg strzelający kulkami, wydający dźwięk i dym. Fajna zabawka.
A samolot zdalnie sterowany - ale braciszek 2 letni mu nad ogniskiem już skrzydło przepalił..
Został czołg po roku icon_smile.gif


http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p...39204-rc-system tego typu samolot - trudny do rozbicia, ale nie było ładowarki w komplecie :[.

A moze rower elektryczny ?


Patrz, na sterowany czołg bym nie wpadła, ale u nas jest kilka osób, które interesują się samochodami zdalnie sterowanymi. Tylko te samochody to ważą trochę i maja niezłego kopa. Coś jak mini monstertruck i F1 w wersji mini.
Taka zabawka to koszt 1000-2500zł.

Rowerek u mnie odpada...
Link do komentarza
w modzie to są od dłuższego czasu,
ale z pewnością nie w zasiegu portfela wielu z nas
poprzewracało się w pupach - impra w knajpie na 100 osób jak wesele plustakie jak ten wyżej zabawki w prezencie

choć tu mi się przypomina "anegdota":
pewien prominentny człowiek (prezes jednej z największych spółek w latach 90', posunięty w latach) wpadł na budowę i ogląda blizniaka, takiego skromnego - jakieś 400m2 z piwnicami, lokalizacja dosyć atrakcyjna
"dobra biorę, podoba mi się..... tu to zrobię saunę, tu bilard i barek itd itp"
"Panie Prezesie, a kiedy by Pan się chciał tu urządzać?"
" nie prędko, spokojnie, właściwie to ja kupuję to dla wnuczka"
"a ile to lat ma wnuczek?"
" a cztery, ale rośnie jak na drożdżach...."


także można i więcej podarować
Link do komentarza
Mam podobne zdanie co Barbossa ..... niestety nadal w Polsce wielu wyznaje zasadę "zastaw się , a postaw się" zatracając sens idei .... icon_rolleyes.gif

Ja zdecydowałam już : kupie aparat cyfrowy Nikon (bo Jej sie przyda) , do tego zestaw rolek z kaskiem i ochraniaczami (bo będzie miała z tego frajdę) , i rozważam jakieś ładne srebrne kolczyki z kryształkami Svarowskiego - w Aparcie widziałam ładne (na pamiątkę) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam podobne zdanie co Barbossa ..... niestety nadal w Polsce wielu wyznaje zasadę "zastaw się , a postaw się" zatracając sens idei .... icon_rolleyes.gif

Ja zdecydowałam już : kupie aparat cyfrowy Nikon (bo Jej sie przyda) , do tego zestaw rolek z kaskiem i ochraniaczami (bo będzie miała z tego frajdę) , i rozważam jakieś ładne srebrne kolczyki z kryształkami Svarowskiego - w Aparcie widziałam ładne (na pamiątkę) icon_biggrin.gif


I to ma być mało???
Zrezygnowałabym z czegoś.

Dobry aparat to około 700
rolki 200-300
kolczyki też coś kole 100-150

Nie żebym Cię wyliczała z kasy, ale dla mnie to by było nawet w ilości za dużo.
Link do komentarza
też myślę, że to aż za dużo... icon_rolleyes.gif
może zamiast rolek jakiś lepszy aparat i te kolczyki "na pamiątkę"? albo porządniejsze rolki i pamiątkowe kolczyki?

ja byłam niedawno na takiej "komunii", że już teraz to chyba nic mnie nie zdziwi -
prezenty były wręczane przy wejściu do sali restauracyjnej, paczuszki/paczki i paki układane na stoliku, a koperty
odbierane przez chrzestnego,
po obiadku dziecię podeszło do stolika i z pomocą rodziców odpakowywało prezenty i mówiło od kogo...
koperty też otwierało, czytało życzenia z tych kartek, mówiło od kogo i jaka kwota
a, i jeszcze było mówione które kwiaty od kogo dostało

chyba więcej już tam nie pojadę...
Link do komentarza
Cytat

I to ma być mało???
Zrezygnowałabym z czegoś.

Dobry aparat to około 700
rolki 200-300
kolczyki też coś kole 100-150

Nie żebym Cię wyliczała z kasy, ale dla mnie to by było nawet w ilości za dużo.



nie jest tak źle ....
na allegro aparat Nikona z wystarczającymi jak dla 9-latki parametrami można kupić już za 400zeta
jeśli o pozostałe rzeczy - takie ceny jak piszesz .... icon_smile.gif


Cytat

ja byłam niedawno na takiej "komunii", że już teraz to chyba nic mnie nie zdziwi -



co Ty , Elcia opowiadasz? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
ale jaja .... nie no , proszę Cię ... masakra .... icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

nie jest tak źle ....
na allegro aparat Nikona z wystarczającymi jak dla 9-latki parametrami można kupić już za 400zeta
jeśli o pozostałe rzeczy - takie ceny jak piszesz .... icon_smile.gif


Ja bym zrezygnowała z czegoś na rzecz porządnego aparatu...ale ja mam fioła na punkcie dobrego sprzętu wogóle. Albo jest cos z górnej półki, albo kicha i bez żalu jak się rozleci icon_wink.gif
Mogę polecić Ci z czystym sumieniem po 3latach użytkowania CANNON Power Shot A720is.
Wszystkie foty nim cykam, choć kupiliśmy za komunijne pieniążki i oficjalnie jest Najstarszej

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Ja bym zrezygnowała z czegoś na rzecz porządnego aparatu...ale ja mam fioła na punkcie dobrego sprzętu wogóle. Albo jest cos z górnej półki, albo kicha i bez żalu jak się rozleci icon_wink.gif
Mogę polecić Ci z czystym sumieniem po 3latach użytkowania CANNON Power Shot A720is.
Wszystkie foty nim cykam, choć kupiliśmy za komunijne pieniążki i oficjalnie jest Najstarszej

Brak obrazka



te nikony która są za 400zł mają zbliżone parametry - tez systemy antywstrząsowe , tez redukcje takie i owakie .... więcej mpi .... nie jest źle ... chyba , ale się na tym nie znam - porównywałam tylko parametry ....

http://allegro.pl/nikon-s2500-etui-4gb-wro...1575061186.html
Link do komentarza
Cytat

Odpakować, pochwalić się co się dostało, to ja jeszcze rozumiem, ale żeby jeszcze mówić od kogo icon_eek.gif ...


Może należą do takiej parafii gdzie się praktykuje takie podejście do tematu.
A nauka płynąca z ambony ma moc. icon_razz.gif
Kilka lat temu w jednej z parafii w naszym mieście ksiądz z ambony odczytywał po nazwisku ile kto dał na kolędzie icon_cry.gif icon_evil.gif

Jak dzieciak ma ciągoty do gier komputerowych to kup mu gierkę która jest w tej chwili na topie.
Fajnym prezentem może być zwierzak, ale to wymaga uzgodnień z rodzicami i jako takiej odpowiedzialności 9-cio latka
Link do komentarza
Cytat

Fajnym prezentem może być zwierzak, ale to wymaga uzgodnień z rodzicami i jako takiej odpowiedzialności 9-cio latka


Stanowczo jestem przeciwna żywym prezentom z jakiejkolwiek okazji. Dość się naoglądałam wałęsających się wiosną i jesienią psów na drogach i pod lasami.
Nigdy nie będziesz wiedział czy jest zwierzakowi dobrze i czy dzieciak się nalezycie nim zajmuje. Dodatkowy obowiązek dla rodziców. Albo, co gorsza wywalą rodzice, a dziecku powiedzą, że pies uciekł.
Link do komentarza
Też jestem przeciwna prezentom z żywych zwierząt jeśli są to prezenty w stylu "suprajs dla wszystkich" - również , a może przede wszystkim dla uszczęśliwionych na siłę rodziców bo dzieciak może okazać się nieodpowiedzialny i obowiązek sceduje na rodziców właśnie.
Ale - jeśli zaistniała sytuacja, że obdarowujący wie , że dzieciak ma zgodę rodziców którzy są odpowiedzialnymi i poważnie podchodzącymi do tematu osobami i mały zbiera od kilkunastu miesięcy każdy grosik do świnki po to, żeby móc kupić sobie wymarzonego yorka ..... to wtedy taki prezent jest według mnie uzasadniony po konsultacji z rodzicami. Wtedy taki prezent będzie najlepszym prezentem na świecie dla tego dziecka - otrzyma w prezencie PRZYJACIELA na kilka/naście lat do przodu , nie ma lepszego prezentu - oczywiście pod warunkami wymienionymi powyżej icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Tak zerkam na ten wątek i myśle , że może lepiej ogłosić składkę na konkretny prezent np dobry laptop z netem, tv LCD czy porządny sprzęt sportowy i nie robić jakiś pokazów zamożności bo to kicha ani obdarowany ani darczyńca zadowolony nie jest i rodzice mają problem gdzie to upchnąć . Jakimś wyjściem żeby nie były to pieniądze może być np bon towarowy do jubilera np apart czy coś lub sklepu ciuchowego mały kawaler czy panienka chętnie by kupiła jakieś fajne firmowe dzinki czy coś icon_rolleyes.gif a poza tym nie trzeba wywalać 500, 1000 czy 1500 bo to nie o to chodzi.

Ja na pewno zwierzęcia bym nie przyjął ewenmtualnie h.... przy najbliżej okazji darczyńca dosł by DHLem krowe w rewanżu
Link do komentarza
Cytat

Co innego informacja, że np. w prezencie pojedziemy i wybierzemy zwierzątko.



jest to bardzo dobry pomysł , ale też pod pewnymi warunkami ....
dziecko nie powinno wybierać psa , bo najzwyczajniej nie potrafi interpretować znaków i cech charakteru które powinny decydować o wyborze tego konkretnego psiaka ... można sporo przeczytać o tym w necie , zobacz:


Jaki charakter psa najbardziej by ci odpowiadał? Spokojny czy szybki, uległy czy odważny, ciekwski czy wycofany? To pytanie jest moim zdaniem najważniejsze przy wyborze psa. W każdej z ras można znaleźć osobniki bardziej lub mniej odważne, spokojniejsze lub ciekawskie i wszędobylskie. Nie jest prawdną to, że wszystkie Golden Retrievery są miłe i przyjacielskie i tak samo nie wszystkie Amstafy to psy niebezpieczne dla otoczenia. Dużo zależy od cech rodziców pieska oraz warunków w jakich był wychowany. Charakter psa może także ulec dużym zmianom pod wpływem przeżyć. Biorąc psa ze schroniska należy o tym pamiętać. Tylko doświadczony trener potrafi stwierdzić, jaki charakter ma dany pies i do jakiej osoby będzie pasował.


Dzieci są bardzo emocjonalne , może nastąpić sytuacja : "ten i koniec bo mi się podoba jego pysk" - lepiej wybrać psiaka dla dziecka samemu prosząc o pomoc w wyborze dotychczasowego opiekuna zwierzaka .... icon_wink.gif
Piszę teraz o sytuacji kiedy obdarowujący dobrze zna dziecko , ma z nim dobry kontakt i zna charakter , albo w wyborze pomogą rodzice dziecka icon_smile.gif .

Powtarzam - jeśli jest to niespodzianka po całości dla wszystkich bez wcześniejszego rozeznania sytuacji , to zwierzę jest złym prezentem .... ale jeśli jest to marzenie w trakcie realizowania przez dziecko , przemyślane i z aprobatą rodziców - wydaje mi się, że można - a pieniążki ze świnki w której na zwierzaka zbierał niech przeznaczy na wyposażenie psa w legowisko i inne gadżety ....
Link do komentarza
Cytat

Stanowczo jestem przeciwna żywym prezentom z jakiejkolwiek okazji. Dość się naoglądałam wałęsających się wiosną i jesienią psów na drogach i pod lasami.
Nigdy nie będziesz wiedział czy jest zwierzakowi dobrze i czy dzieciak się nalezycie nim zajmuje. Dodatkowy obowiązek dla rodziców. Albo, co gorsza wywalą rodzice, a dziecku powiedzą, że pies uciekł.


Do takich ludzi w ogóle nie chodzę i tym bardziej prezentów im przynosić nie będę.
Oczywistą oczywistością jest że może się zdarzyć że małolat nie podoła obowiązkom, ale właśnie dlatego są potrzebne ustalenia z rodzicami, a tych przecież znamy i wiemy co to za ludzie.

Cytat

Ale - jeśli zaistniała sytuacja, że obdarowujący wie , że dzieciak ma zgodę rodziców którzy są odpowiedzialnymi i poważnie podchodzącymi do tematu osobami i mały zbiera od kilkunastu miesięcy każdy grosik do świnki po to, żeby móc kupić sobie wymarzonego yorka ..... to wtedy taki prezent jest według mnie uzasadniony po konsultacji z rodzicami. Wtedy taki prezent będzie najlepszym prezentem na świecie dla tego dziecka - otrzyma w prezencie PRZYJACIELA na kilka/naście lat do przodu , nie ma lepszego prezentu - oczywiście pod warunkami wymienionymi powyżej icon_biggrin.gif .


To podstawa, bo żaden zwierzak nie jest przedmiotem i każdy wymaga poświecenia jakieś uwagi, choćby to był głupi pająk w terrarium.

Cytat

Ja na pewno zwierzęcia bym nie przyjął ewenmtualnie h.... przy najbliżej okazji darczyńca dosł by DHLem krowe w rewanżu


Znam przypadek gdzie prezentem była przesympatyczna koza, a obdarowanym osoba odchodząca z pracy, bynajmniej nie mająca zawodowo nic wspólnego ze zwierzętami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Przejrzałam cały wątek z coraz niżej opadającą szczęką, zwłaszcza w perspektywie przyszłoniedzielnej komunii mojego pierworodnego. Chyba bym musiała na głowę upaść, żeby wyrazić zgodę na quada, albo skuter dla takiego dziecka. U nas młody nie rozmawia na temat prezentów, głównie dlatego, że my o tym nie rozmawiamy. Wiem tylko, że dostanie PS3 z jakimiś dodatkami (i to będzie jedyny taki drogi prezent) - co jest zdecydowanbie za drogim prezentem, ale młody ma takiego jednego wujka, który kontakty z nim ogranicza do cześć i dawania drogich prezentów - burak. A potem dumny jest jak paw kiedy wiadomo, ze to własnie od niego ten drogi prezent - masakra... blink.gif

Komunię robimy na 25 osób - tak to jest z zapraszam=niem najbliżej rodziny - jak zaprosisz wujka Tomka, to ciocia Irenka się obrazi, że jej nie, chociaż nikt jej nie lubi icon_biggrin.gif I tak robi się coraz więcej gości, ale jak czytała, że są przyjęcia komunijne na 100 osób, od razu mi ulżyło icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

co to jest PS3?



konsola do gier - super sprawa .... icon_wink.gif

http://www.google.pl/url?sa=t&source=w...SuQ&cad=rja

mój małż sobie na to obecnie zbiera - mamy PS2 - w sumie śmy się razem nagrali na tym jak rzucaliśmy palenie - to taki wciągający zajmowacz czasu i rąk icon_lol.gif


Cytat

Największy i jedyny ważny „PREZENT” to ten od samego Boga ,największym Darem jest sam Pan Jezus którego dziecko przyjmuje do swojego serca,a naszym wkładem w ten dzień powinna być rozmowa o tym.A może warto zamiast kamery cyfrowej kupić dziecku Biblię?



Biblię na pewno dzieciak na komunię dostanie nie jedną - ale tradycją jest już niepisaną, że inne prezenty dzieci też dostają.
Podtrzymuję swoją opinię : nie jestem zwolenniczką drogich i wyszukanych prezentów za grube tysiaki - niech to będą lepiej prezenty tańsze , ale sprawiające dzieciom radość .

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

po obiadku dziecię podeszło do stolika i z pomocą rodziców odpakowywało prezenty i mówiło od kogo...
koperty też otwierało, czytało życzenia z tych kartek, mówiło od kogo i jaka kwota
a, i jeszcze było mówione które kwiaty od kogo dostało



Po przeczytaniu Twojego posta jeszcze jestem w szoku, bo chociaż jestem młoda, to jednak wyrosłam w czasach, w których dostawało się zegarek i rower. No tak czasy się zmieniły. Niektóre komunie to teraz jak wesela, patrząc na listę gości i wartość prezentów. Ale żeby ogłaszać publicznie kto i co kupił w prezencie, to naprawdę przesada... Moim zdaniem to dziecko powinno się cieszyć z prezentu, a tak to tylko goście porównują,co kto kupił. Masakra... Dobrze przynajmniej, że w tym wieku dziewczynki nie mają jeszcze chłopaków i oni nie głowią się nad prezentami [ dla nich. Ale w obecnych czasach konsumpcjonizmu pewnie się to niebawem zmieni. Edytowano przez posesja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To ja jeszcze wtrącę dwa słowa...

Ostatnio przy okazji posiedzenia na własnej komunii /znaczy własnego dziecka / zasłyszałam, że inne takie dziecię, w prezencie dostało weekendowy pobyt w SPA /3 dni, 2 noce + żarełko i wszystkie atrakcje/ I tak sie zastanawiam...dla kogo właściwie to był prezent..albo komuś sie komunia z weselem pomyliła...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...