Skocz do zawartości

Styropian fundamenty


Recommended Posts

Cytat

Chciałbym sam ocieplić fundamenty ........



czy Kolega zbyt zawile napisał, co chce zrobić?

wg ostatnich trendów - jaką masz izolację na ścianie i w posadzce?

zresztą: daj po obu stronach ściany tyle ile możesz
na mój gust - tyle ile na elewacji
skoro sucho, to jakiś hydromax, badź twardy styro zaciagnięty siatką i klejem + mazidło, to tak profilaktycznie na wody opadowe
Link do komentarza
Cytat

Czuje, że się nie dowiem jak to zrobić tylko będzie kolejna dyskusja czy jest sens to robić, wiem że wiele osób wykonuje taką izolacje może oni powiedzą po prostu jak to zrobić ?


Czy chce Pan ogrzewać fundament czy nie? To ważne dla metody "jak" - inaczej się umieszcza izolację termiczną, gdy mamy kasę i życzenie fundament ogrzewać, a inaczej gdy chcemy płacić, ża ogrzewanie tylko tego co zapewni nam komfort. Zapewniam Pana, że w systemie ułożenia izolacji termicznej to ogromna różnica.
Link do komentarza
Cytat

czy Kolega zbyt zawile napisał, co chce zrobić?

wg ostatnich trendów - jaką masz izolację na ścianie i w posadzce?

zresztą: daj po obu stronach ściany tyle ile możesz
na mój gust - tyle ile na elewacji
skoro sucho, to jakiś hydromax, badź twardy styro zaciagnięty siatką i klejem + mazidło, to tak profilaktycznie na wody opadowe




Dzięki za konkertną odpowiedź. Nie ma jeszcze izolacji na ścianach, dom jest w dudowie. Ściany są z cegły ceramicznej i chyba dam styropian 15.

Jeden z "fachowców" powiedział mi , że mam dać styrobud i przysypać ziemią do fundamentu nie przyklejać bo ziemia będzie trzymać ale szczerze powiem na oko laika to średnio to wygląda.
Link do komentarza
tak to się robi ze styrodurami, ale zawsze jakaś wilgoć mozę znaleźć się pomiedzy materiałem i styro
proponowałbym kleić i zaciagnąć, a przynajmniej w tej strefie, gdzie operują gryzonie
a pod cokół i tak trzeba zaciagnąć klejem

http://www.bdb.com.pl/zdjecia/salon/20100101015324249126.pdf
strona czwarta, nie zraź się wzorami, wbrew pozorom, nie są kosmiczne
moim zdaniem calkiem logiczne
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za konkertną odpowiedź. Nie ma jeszcze izolacji na ścianach, dom jest w dudowie. Ściany są z cegły ceramicznej i chyba dam styropian 15.

Jeden z "fachowców" powiedział mi , że mam dać styrobud i przysypać ziemią do fundamentu nie przyklejać bo ziemia będzie trzymać ale szczerze powiem na oko laika to średnio to wygląda.


Nie ma czegoś takiego jak izolacja termiczna ze styropianu przyklejonego przed fundamentem. To ciepła z domu w żaden sposób nie zatrzyma. To jak byśmy wyszli zimą na zewnątrz ubrani wyłącznie z przodu.
Link do komentarza
Cytat

Mimo starań i tak czuję, że nie odbędzie się bez polemiki icon_smile.gif


Polemika z fizyką... w życiu. Mogę polemizować z autorem tych rysunków. Ocieplanie czegoś nie grzanego ( izolacja nie grzeje!!!), lub przyklejanie izolacji termicznej by "zimno nie weszło" ( przypomnę, że kierunek przepływu ciepła jest z wartości wyższych do niższych i układ dąży do wyrównania temperatur) . Czytając tekst jestem przekonany, że autor zna litery, a nie zna fizyki.
Link do komentarza
Mam więc propozycję dla osoby, która pyta a nie dla TEJ, która już wszystko wie.

Proszę jeszcze dla ugruntowania wiedzy zapoznać się z ta lekturką. Są tu rozwiązania wykonywania izolacji fundamentu i cokołu z zastosowaniem zielonych płyt STYRODUR C. Mniejsza o konkretnego producenta, ale trochę przykładów z pewnoscią nikomu nie zaszkodzi. Chyba tylko tym, którzy są takim rozwiązaniom wyraźnie przeciwni.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...