Skocz do zawartości

woda w wykopie


kapssel

Recommended Posts

witam
wielka prosbe o pomoc

nie wiem co mam dalej robic aby nie ponosic kolosalnych kosztów i przedawszystkim miec suchy i bez problemowy dom
sprawa wyglada tak
projektant który przygotował podemnie projekt twiierdził iz grunt mój pod dom jest idealny piasek na dole glina
ocenił to wizualnie bez wykopu
nie wiedziałem i nie znam sie ze przed wykopem powinienem wezawc geologa i on mi wszystko powie co i jak
wiec jak sie nie znam to wykopałem sobie wykop 3,5m
na dole wykopu tak jak mówił projektant glin w wyszej warstwie piasek
na drug dzien zebrała mi sie woda nie jest jej duzo w jednym rogu wykopu sie zbiera ale po wypompowaniu po 12godz znowu jest taka ilosc
wiec mój kierownik i wykonawca jako jedna osoba stwierdził ze nie podpisze sie pod tym wiec kazał wezwac mi geologa zeby ocenił czy ta woda bedzie wybijała
pan przyjechał skasował swoja prowizje zrobił kilka odwiertów i ocenił ze ta woda bedzi cały czas napływac bo ziemia w wykopie jest taka przeplatana raz piasek raz glina i niby to nie jest dobrze
i teraz leze i kwicze bo nie wiem co dalej

kierownik twierdzi ze najtaniej jest wykopac nowy wykop kilka metrów dalej ale wczesniej geolog musi sprawdzic czy nie bedzie wody
w tym wypadku co bym musiał zrobic ???
co pan mi radzi ??
kierownik twierdzi ze mozna by było postawic na tym gruncie dom
wymalowac mazidłem papa zgrzewalna steropian folia kubełkowa i bedzie cacy ale wilgos kiedys wyjdzie a obstawia ze po kilku latach peknie sciana tego naroznika i gwarancji mi nie da a chciałbym miec dom idealny bo nie mało płace za kierownika i najlebsza firme w wojewodztwie
prosze o pomoc
pozdrawiam
wesołych swit
Link do komentarza
3,5m głębokość to chyba parking podziemny.
OMG - w jednym narożniku woda na głębokości 3,5m, w dodatku po 12h i tragedyja..
Ja miałem do czynienia z wodą na 80cm i jakoś i kanał garażowy stoi, i budynek stoi, i to bez foli kubełkowej itp. cudów techniki i tak z 17 rok mu idzie... Zmienić kierbuda na fachowca. Kto takiego idiotę polecił ? Niech mosty przez rzeki buduje.. - a nie da się! Bo tam przecie woda..

Poza tym kier-bud i wykonawca w jednej osobie to bardzo zły pomysł. Jak ci spartoli robotę to nawet nie będziesz wiedział.. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

3,5m głębokość to chyba parking podziemny.
OMG - w jednym narożniku woda na głębokości 3,5m, w dodatku po 12h i tragedyja..
Ja miałem do czynienia z wodą na 80cm i jakoś i kanał garażowy stoi, i budynek stoi, i to bez foli kubełkowej itp. cudów techniki i tak z 17 rok mu idzie... Zmienić kierbuda na fachowca. Kto takiego idiotę polecił ? Niech mosty przez rzeki buduje.. - a nie da się! Bo tam przecie woda..

Poza tym kier-bud i wykonawca w jednej osobie to bardzo zły pomysł. Jak ci spartoli robotę to nawet nie będziesz wiedział..



O matko 3.5m bez badań?

Obecnie bez sporej kasy sie nie obejdzie. Można też zrobić drugi wykoip0 ale już bez piwnicy.
Link do komentarza
Panowie, nie podniecajcie się, Kolega szuka pomocy

przydałby się fotki

ale jeżeli jet to taki przekładaniec piasek glina piasek itp, to równie dobrze ta woda może przestać napływać po jakimś czasie, po prostu oprózni się jakaś soczewka i tyle
może też być odwrotnie, jeżeli to wody podskórne, stąd pytanie co stwierdził geotechnik, (najlepiej udokumentowane)
faktem jest, że popisowym numerem wykonawcy będzie tu wykonanie izolacji poziomej i pionowej, ale za mało info o chałupie, projekcie i gruncie

no i polecam czytać dokładniej - raz, że okeślił głębokość ( I hope), jak i stwierdził, że "kierownik nie podpisze się pod tym", cokolwiek by to znaczyło unsure.gif laugh.gif
Link do komentarza
Cytat

Poza tym kier-bud i wykonawca w jednej osobie to bardzo zły pomysł. Jak ci spartoli robotę to nawet nie będziesz wiedział..




kierbud żeby wykonał należycie swoją pracę - nie powinien znać nawet ekipy ... żadnego kumoterstwa ... a kierbud i wykonawca w jednej osobie , to najgorsze z możliwych rozwiązań....
Link do komentarza
Cytat

kierbud żeby wykonał należycie swoją pracę - nie powinien znać nawet ekipy ... żadnego kumoterstwa ...


To ciekawe icon_wink.gif.
Nie powinien znać ekipy, która ma wykonać roboty, a ma za wszystko na budowie, zgodnie z PB, odpowiadać ?
Chyba pomyliła Ci się funkcja kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego.
Link do komentarza
mnie to sie włącza od razu czarnowidztwo ....
trafi nam sie wykonawca-kierbud wyjątkowo zadufany w sobie ignorant - wszak ludzie są różni .... od razu przed oczyma staje mi icon_lol.gif hasło zawsze na czasie : "dobre to Pani ma , będzie Pani zadowolona" icon_lol.gif
W sytuacji kiedy wykonawca jest kierbudem - co pozostaje? na pewno sa jakieś wyjścia z sytuacji , ale po co robić sobie problemy? skoro wykonawca i zarazem kierbud orzekł, że jest ok - to być powinno choć nie jest .... icon_rolleyes.gif
jeśli trafi sie wykonawca - wyjątkowo zadufany w sobie ignorant i kierbud który go nie zna a przykłada się jednak do zawodu bo odpowiada własną doopą i z tego żyje - to będzie po każdym etapie na budowie żeby odebrać i zweryfikować poprawność przed wpisem do dziennika budowy .... przyjedzie także kiedy zadzwonimy , że coś nam nie halo i popatrzy obiektywnym okiem ....
przyznajcie , że to drugie jest lepszym rozwiązaniem ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...