Skocz do zawartości

Podział działki (grunty orne) na 2 działki 10 arowe


areekz

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym podzielić działke (grunty orne, 20a) na 2 działki 10 arowe. Zgodnie z prawem, jeśli ktoś chce podzielić taką działke na mniejsze niż 30a to musi wystapić o WZ na 2 domy. Wtedy geodeta bedzie mogł wykonać taki podział. Niestety w tej chwili mogę dostać WZ na 1 dom (nie moge dostać decyzji o przyłączeniu kanalizacji i wody na 2 domy - końcówka sieci wodno-kanalizacyjnej, która w przyszłości bedzie rozbudowywana). Zgłaszanie dla drugiego domu studni i szamba też nie pomoże ponieważ na 10a cieżko było by to umieścic (dla szamba jest to ograniczenie min 15m od domu, 15m od studni, 7,5m od siasiada) i pewnie nie dostałbym WZ. Potrzebuje podzielić działke przed zaciagnieciem kredytu hipotecznego żeby w przyszłości mieć mozliwość sprzedaży 10a (jak już rozbudują sieć kanalizacji i wodu). Czy jest jakaś inna możliwość na podział takiej działki ?

Słyszałem że po wybudowaniu domu, można by było bez problemu oddzielić te 10a. Moje pytanie brzmi, czy w takim przypadku można oddzielić te 10 ar dopiero po wybudowaniu domu czy może wcześniej, np po otrzymaniu pozwolenia na budowe, lub np położeniu fundamentów ?

Za informacje z góry dziękuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...