Skocz do zawartości

farsa z pomocnymi postami...


Recommended Posts

Cytat

Tak mi sie od razu pierwsze skojarzenie nasunęło, to zapodam:
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci .
Marcel Pagnol


A w temacie. Czy Pan skrzywdził? Czy Pan oszukał? czy Pan naraził na straty? NIE WIEM - to wie tylko Pan ....

Czy nie licząc się z niczym wciska Pan na lewo i prawo każdemu za wszelką cenę i po trupach swoje metody, opinie?
czy fanatycznie ich Pan broni nie dopuszczając , że ktoś może zrobić to inaczej i też będzie dobrze?
czy nie dopuszcza Pan do siebie myśli, że budujący kierują się innymi niż Pańskie przesłankami?
czy uważa Pan budujących w inny sposób niż Pan to widzi - za inteligentnych inaczej w skrócie : idiotów i w takich przypadkach nie szczędzi Pan inwektyw obrazujących tą zależność?
TAK ....
ponadto - nie potrafi się Pan przyznać do błędu - niejednokrotnie czytałam w wątkach jak mądrzejsze technicznie ode mnie głowy udowodniły , że nie jest tak jak Pan pisze - nie przyznał Pan im racji .... zasłaniając się fizyką i wszystkimi świętymi ....
Nie jestem święta , nikt nie jest ..... też jak każdy popełniam błędy, ale zdarza mi się do nich przyznawać ....
też zdarza mi się fanatycznie bronić jakiejś idei - ale dopuszczam, że tak właśnie jest .... bo nie wiem wszystkiego ...
wystarczy trochę pokory .... i przyjęcia do wiadomości, że inni mogą mieć inne priorytety ...
i tyle...


Pisze Pani jakby wiedziała. Otacza Pani czytających troską by tylko nie izolowali domów, by tylko węgiel, no może gaz. 21 lat jestem na Bartyckiej ( zapraszam na budowę) zawsze sie coś dzieje. - czy napisał do Pani ktoś niezadowolony, czy na którym forum Pani takiego znalazła? Proszę tylko nie pisać, że ja żyję z renty i postami sie bawię. KONKRET! Jeżeli robią źle od 21 lat to chyba musi być ktoś niezadowolony z rachunków!!! Z komfortu KONKRET – TROCHĘ POKORY. A od wcinania się to są to są tu idioci.

Cytat

Uwaga, to jest czysta złośliwość.

Jest tych osób multum, szacunkowo od kilkuset do kilku tysięcy (szacunek oparty na Pana wpisach co do ilości wykonanych instalacji wentylacji mechanicznej – czyli kilku w tygodniu).

Naliczał Pan 22% podatku VAT na roboty (instalacje) wentylacji mechanicznej przez kilka lat (a może dalej tak Pan nalicza), czyli każdy inwestor zapłacił dodatkowo 15% (szacunkowo ponad 1.000zł).


to niprawda -
Link do komentarza
Cytat

Pisze Pani jakby wiedziała. Otacza Pani czytających troską by tylko nie izolowali domów, by tylko węgiel, no może gaz.



chyba Pan oszalał ..... niech Pan mi wskaże gdzie napisałam, że nie należy izolować domów icon_eek.gif


Cytat

21 lat jestem na Bartyckiej ( zapraszam na budowę) zawsze sie coś dzieje. - czy napisał do Pani ktoś niezadowolony, czy na którym forum Pani takiego znalazła? Proszę tylko nie pisać, że ja żyję z renty i postami sie bawię. KONKRET! Jeżeli robią źle od 21 lat to chyba musi być ktoś niezadowolony z rachunków!!! Z komfortu KONKRET ? TROCHĘ POKORY.



nie sądzę żeby ocieplenie od wewnątrz było czymś innowacyjnym tudzież złym - zrobione z głową i sprawną wentylacją pewnie będzie funkcjonowało ok ... tak jak i ściana dwuwarstwowa ocieplona od zewnątrz , ściana trójwarstwowa czy ściana jednowarstwowa ...
ale na boga - proszę przyjąć do wiadomości , że ludzie którzy budują w innych technologiach tez maja prawo bytu i nie są idiotami ... i że nie jest Pan mesjaszem budownictwa , opoką i skałą ponad wszystko - bo Pan nie jest ...

Cytat

A od wcinania się to są to są tu idioci.



nie skomentuję .... w końcu to Pana słowa świadczą o Panu ...
Link do komentarza
Cytat

Jest tych osób multum, szacunkowo od kilkuset do kilku tysięcy (szacunek oparty na Pana wpisach co do ilości wykonanych instalacji wentylacji mechanicznej – czyli kilku w tygodniu).

Naliczał Pan 22% podatku VAT na roboty (instalacje) wentylacji mechanicznej przez kilka lat (a może dalej tak Pan nalicza), czyli każdy inwestor zapłacił dodatkowo 15% (szacunkowo ponad 1.000zł).



Cytat

to niprawda -



To znaczy, co jest nieprawdą - ilość instalacji, czy naliczany 22%VAT?

A to:
Cytat

A zysk... z VATem 22 % bo taki jest w tych 5000zł zależy nie tylko od jednej instalacji - tylko od 20 -tu miesięcznie,



+ inne wpisy poniżej tego postu, jasno i dobitnie wskazują na to, ze naraził Pan na dodatkowe koszty swoich inwestorów.
Link do komentarza
mam taka propozycje - skoro "+" sprawdzają się średnio lub średnio słabo, to może warto wprowadzić dodatkowo "-" ?
jasna sprawa, że jak ktoś bedzie miec np. 100"+" i 300"-" to wtedy ocena bedzie jednoznaczna....wtedy zamiast robic zamieszanie z "+" bede mógł panu TB ze spokojnym sumnieniem dawać "-" za jego perełkowate wypowiedzi...
Link do komentarza
Cytat

mam taka propozycje - skoro "+" sprawdzają się średnio lub średnio słabo, to może warto wprowadzić dodatkowo "-" ?
jasna sprawa, że jak ktoś bedzie miec np. 100"+" i 300"-" to wtedy ocena bedzie jednoznaczna....wtedy zamiast robic zamieszanie z "+" bede mógł panu TB ze spokojnym sumnieniem dawać "-" za jego perełkowate wypowiedzi...



Też nic to nie zmieni.

A może „ujawniać” plusujących?

Jako jedyny ujawniony (ciekawe dlaczego icon_biggrin.gif ) – zgłaszam taki postulat.

Link do komentarza
Cytat

Ja tak --- ale działamy w całej UE...
To można w/g Pani oczerniać bez wiedzy. OK.



bajbaga za to przytoczył .... chciało mu się poszukać .... według mnie - wystarczające ...


Cytat

nie jedyny - przeciez pisalem ze plusuje wypowiedzi TB, szczegolnie te bardziej "perełkowate"
Barbossa tez sie przyznał do chwili słabości icon_wink.gif, Vega...



kilka plusów w swojej karierze na forum dałam - ale wypowiedzi według mnie były pomocne ....
Link do komentarza
Cytat

To znaczy, co jest nieprawdą - ilość instalacji, czy naliczany 22%VAT?

A to:


+ inne wpisy poniżej tego postu, jasno i dobitnie wskazują na to, ze naraził Pan na dodatkowe koszty swoich inwestorów.


No gdzie Pan ma - ze ja!!! Zapewniam Pan, że ja sprzedaję - z VATem 23 % - SPRZEDAJĘ. Nie montuję już osobiście 15 lat. Nie wystawiam, więc FV za usługę!!!
Co do monterów - poprosiliśmy US o wykładnię na temat reku i kanałów izolowanych ( były one na 22 % gdy VAT na budownictwo był 7) - odpowiedź przyszła jasna. Nie wchodzi w usługę 7%... .
Wiem też, ze na umowie z klientem jest zawsze wpisana kwota brutto więc o oszustwie nie ma mowy.
Link do komentarza
Cytat

Też nic to nie zmieni.

A może „ujawniać” plusujących?

Jako jedyny ujawniony (ciekawe dlaczego icon_biggrin.gif ) – zgłaszam taki postulat.


Jestem za!
Wystarczy obok plusików dodać nicki osób, które plusiki postawiły.
Dodałbym jeszcze możliwość anulowania plusików przez osoby, które je wystawiły.
Dlaczego? Po jakimś czasie może się okazać, że było to tylko "pomocna" porada.
Przydałaby się też możliwość wyświetlenia postów danej osoby, w których uzyskała ona plusiki icon_smile.gif.
Może wtedy dałoby się wyłowić prawdziwe perły tego Forum ?
Link do komentarza
o
i żeby było można wystawić plusik lub minusik tym osobom, że kliknęły plusik bądź minusik
dodałbym jeszcze parę różnych znaczków do klikania: niby, że pomocne, ale się nie zgadzam, pomocne, ale nie dla mnie, pomocne, ale o co koo...rcze chodzi, niepomocne jak niecentralne, centralnie chybione, WTF! i takie tam do klikania, wedle uznania....
Link do komentarza
Cytat

No gdzie Pan ma - ze ja!!! Zapewniam Pan, że ja sprzedaję - z VATem 23 % - SPRZEDAJĘ. Nie montuję już osobiście 15 lat. Nie wystawiam, więc FV za usługę!!!



To kiedy Pan kłamał, czy w kilkudziesięciu stwierdzeniach typu robię na kanałach……., na skrzynkach ……., od 20 (21) lat – czy dopiero teraz pisząc, że od 15 lat pan nie wykonuje wentylacji ?

I niestety w cytowanym poście pisze Pan o sobie:

Cytat

Gdyby ktoś był z usługi niezadowolony - to na 100% by nas nie polecił, a "żyjemy" z polecenia. FV na usługę jest 7% na materiał 22%.


I jeszcze:
Cytat

Centrala jest lepsza od tych za 4000. 200m3 /h to lepiej niż najlepsza wentylacja naturalna. A zysk... z VATem 22 % bo taki jest w tych 5000zł zależy nie tylko od jednej instalacji - tylko od 20 -tu miesięcznie, Ja nie muszę zarobić na działalność firmy na jednym kliencie miesięcznie ! A tylu właśnie klientów ma większość firm. My robimy z godziwym zyskiem, a że tanio... Pan kupi anemostat za 20 zł ja ten sam za 3 Pan kupi kanał za 10 zł mb ja za pięć – bo kupuję kontener, płacę gotówką. Centralę Pan kupi na allegro za 1500 ja za 750... Dlatego jak chce Pan sobie zrobić instalacje sam – to wyjdzie drożej.


Oraz:
Cytat

Mnie najmniej zależy na taniej instalacji! A już zupełnie nie mam interesu w tym, by tracić dniówki i jeździć coś poprawiać. Dlatego unikam trójników, sztywnych kanałów, central z plastikowymi wymiennikami ( jeżeli to możliwe) z chińskimi wentylatorami... itp. . ...Nie jestem samobójcą!


Link do komentarza
Cytat

Co do monterów - poprosiliśmy US o wykładnię na temat reku i kanałów izolowanych ( były one na 22 % gdy VAT na budownictwo był 7) - odpowiedź przyszła jasna. Nie wchodzi w usługę 7%... .
Wiem też, ze na umowie z klientem jest zawsze wpisana kwota brutto więc o oszustwie nie ma mowy.




Nie pisałem, że oszustwo, tylko, że koszt płacony przez inwestora jest zawyżony o 15% - taka „dobrowolna” danina na rzecz skarbu państwa, którą wpłacał nieświadomy tego faktu inwestor.

W temacie „kominkowym” podałem podstawę prawną do naliczania podatku VAT w wys. 7% (teraz 8%) dla wszystkich instalacji i urządzeń związanych z tą instalacją – dotyczy mieszkań i domów mieszkalnych ( tylko) i pod określonymi warunkami.
Link do komentarza
Cytat

To kiedy Pan kłamał, czy w kilkudziesięciu stwierdzeniach typu robię na kanałach……., na skrzynkach ……., od 20 (21) lat – czy dopiero teraz pisząc, że od 15 lat pan nie wykonuje wentylacji ?

I niestety w cytowanym poście pisze Pan o sobie:


I jeszcze:

Oraz:


Przecież to skróty myślowe... Nie będę pisał, ze nie opłaca mi sie Wuj... wysyłać. Doskonale Pan wie, że osobiście nie robię. A zresztą co tu tłumaczyć, Pan jest od „zabagniania" a ja zostanę przy merytorycznych postach.
Link do komentarza
Cytat

Przecież to skróty myślowe... Nie będę pisał, ze nie opłaca mi sie Wuj... wysyłać. Doskonale Pan wie, że osobiście nie robię. A zresztą co tu tłumaczyć, Pan jest od ?zabagniania" a ja zostanę przy merytorycznych postach.


jakie skróty?
i zostań pan przy postach merytorycznych, tzn dalej pisz pan swe pierdoły nie na temat tam gdzie te merytoryczne obok występują
będzie jakiś kontrast
Link do komentarza
Nie zabagniam, tylko prostuję Pana autorytatywne i często kłamliwe wypowiedzi - także teraz.
Nikt nigdy nie posądzał Pana, że sam osobiście wykonuje wentylację.
Także często, jako argument „przekonujący” było stwierdzenie, ze tak Pan (Pana firma) robi od 20 lat i nie ma Pan reklamacji, a inwestorów tylko z polecenia.
Ale kategoryczne stwierdzenia „od ponad 20 lat tak robię” i inne, jasno wyrażają, że dokonuje to Pana firma – teraz pisze Pan, że Pana firma się tym nie zajmuje, a jedynie sprzedaje rekuperatory.
To co Pan robi (ściślej Pana firma) na terenie UE ?
Link do komentarza
Cytat

to jest pikuś. Popatrzcie na allegro, gość jest super sprzedawcą i ma 500 negatywów. Tylko kupować.



Podałeś bardzo dobry przykład.
Na allegro masz możliwość zajrzenia do tych komentarzy - czyli nie widzisz samych pozytywów, ale także negatywy - i dzięki temu nie kupisz u niego i nie będziesz żył w lęku czy transakcja przebiegnie prawidłowo czy nie, czy jest uczciwym sprzedawca czy nie . Sam masz możliwość wystawienia negatywa jeśli coś pójdzie nie tak . Jest to super sprawa - zawsze kiedy kupuję na allegro sprawdzam komentarze.

Faktycznie może warto udoskonalić na naszym forum system plusów także o system minusów z wglądem do miejsca , gdzie one wszystkie są do przeczytania dla każdego - umieszczając także informację o nicku który zaplusował dany komentarz - wtedy byłoby sprawiedliwie , jasno i czytelnie .
Link do komentarza
Panta rhei… ja też
Jałowym gestem
Mową… jak pacierz
Oklejoną jakimś
Parawanem dla umysłu
Porośniętą rdestem
Ufaniem, że samo „kocham życie”
Będzie gardą
Przy sumienia audycie
A może tylko ulży mękom
Gdy cios przyjęty na twardo
Czy, może…
kołysząc się w sierocym odruchu
Przyjąć go na miękko
Wyciągam do siebie rękę
Jedną… dwie
Nastawiam szczękę
Płyn do gardła lgnie
Płynę, bo panta rhei
Czasami trzeba nad kieliszkiem
Drzazgi z łap wyjąć - jedną, dwie ...
Niech płyną, spłyną rzeczy wszystkie
Niech spłyną po nas jak po psie!
Link do komentarza
A kiedy już spłyną - znowu w koło Macieju bez wyciągnięcia wniosków
wysuwanych przez innych często ze złością , ale czasem i z troską
Nie przejmując się innych zapatrywaniem odmiennym na budowanie
toczy Pan gdzie się da kulkę swojej wiedzy niczym żuczek gnojarek.
Sprawia Pan wrażenie osoby nie przejmującej się niczym
sprawia Pan wrażenie osoby nie liczącej się z nikim
Ale jeśli jest inaczej , i przykro Panu z powodu na swoją osobę naskoków
trzeba pomyśleć jak odzyskać przychylność innych bez kolejnych wyskoków.
Ja wiem, że nie jest łatwo po tym co tu było ,
po kretynach , idiotach , głąbach i debilach.
Zapomnieć i Panu , i nam o przykrych momentach
i zacząć od nowa przywitaniem : " miło mi poznać" .
Wadą mą a może i zaletą jest jednak wiara w ludzi
że da się, że można ..... że warto się trudzić.
Wierzę, ze nikt do szpiku kości nie jest niereformowalny i zły
nikt nie każe też tu nikomu być do rany przyłóż mdłym.
Jednak szacunek do drugiej osoby powinien być na miejscu pierwszym
bo tu nie ma równych i równiejszych - gorszych i lepszych.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Raczej chodzi o fakt, ze ktoś wchodzi na Forum, i plusikuje hurtem, bez względu na treść, a ze względu na osobę (takie odnoszę wrażenie) – ze szkodą dla wszystkich, bo akurat w tym temacie, te porady Pana TB (większość z nich) może być (jest) pomocna.

Dlatego mam propozycję – skoro już raz Redakcja ukazała hurtownika icon_biggrin.gif , to może niech będzie to regułą odnoszącą się do wszystkich hurtowników, a nie tylko dotyczy wybrańca icon_cool.gif .
Link do komentarza
Widzę że jest więcej osób, którym te plusiki stoją kością w gardle ?

To może niech vega1 zrobi ankietę czy zlikwidować je...

czy niech dalej budują "sztuczną inteligencję ".


A Redakcja może uszanuje opinię większości osób .

Widocznie w nas siedzi taka natura żeby się spsocić ,zrobić na złość .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...