Skocz do zawartości

Czy kupić działkę razem z domem?


Recommended Posts

Zakup działki z domem w stanie surowym teoretycznie powinien sprawić, że szybciej będziemy na swoim, niż gdybyśmy budowali dom od podstaw. Jednak rzeczywistość bywa okrutna i może dojść do tego, że wiele czasu i pieniędzy stracimy na formalności umożliwiające kontynuację budowy lub nawet w ogóle nie będziemy mogli jej dokończyć. Problemów może również przysporzyć stan i zła jakość prowadzonych do tej pory robót.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/a/13053-czy-kupic-dzialke-razem-z-domem

Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Ryszard55
Niby demokracja- wolny kraj.
Niby własność prywatna a nic nie można zrobić na swoim.
I to podejście do obywatela wolnego kraju, gdzie nawet dokończanie zaczętych już robót stwarza więcej trudności niż zaczynanie czegoś od początku.
W starostwach mamy odpowiednie komórki zajmujące się sprawami budowlanymi, gdzie ludziom tam zatrudnionym płaci się za "sponiewieranie" petenta a nie za pomoc obywatelowi z którego podatków ma ten urzędnik płacone.
Czy to jest normalne.
Czy to jest zdrowe.
Polska to jednak nadal "DZOKI KRAJ"
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Kupiłem notarialnie 2 działki na których stoi dom w budowie od człowieka który otrzymał działki od brata w darowiznie a później po otrzymaniu darowizny(właściciel działek, obdarowany) wystawił pełnomocnictwo notarialne(wszystko za życia) aby ten który mu podarował te działki(brat)w jego imieniu załatwiał wszystkie sprawy związane z budową i odbierał w jego imieniu wszystko i przed wszystkim.na pozwoleniu oraz na wszystkich papierach widnieje imię i nazwisko pełnomocnika(brata) jako inwestora niestety pełnomocnik umiera był kawalerem(tak wynika z aktu zgonu)i w akcie notarialnym notariusz zapisal że jako jedyny właściciel(nie inwestor) i obdarowany przenosi warunki zabudowy na mnie i ja te warunki przyjąłem. niestety starostwo interpretuje to tak że powinna być sprawa spadkowa bo są dwaj inni ludzie i ja mam ją dostarczyć(choć jestem obcy w sprawie chcą abym ja ją zrobił)chciałem nowe pozwolenie nie można bo jak stwierdziło starostwo kto inny był inwestorem i kto inny jest włascicielem działek i potrzebne jest postępowanie. a z tego co mi wiadomo jeżeli jest ktoś włascicielem gruntu to i wszystkiego jeżeli ktoś wybudował na czyimś to może ubiegać się o zwrot nałożonych kosztów na ten dom w tym wypadku spadkobiercy, ale od byłego własciciela działek który mi sprzedał a nie ode mnie czy mam racje??????. w każda strone mnie blokują co robić. od sąsiadów się dowiedziałem że inwestor nie własciciel żył w konkubinacie i miał córkę może mi ona jakoś zagrozić?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Maciek
a ja mam problem związany z zakupem działki tylko ze rolnej i tutaj znalazłem częściowe info https://www.praworolne.info/zakup-dzialki-rolno-budowlanej-ze-starym-domem-198-material.html nie wiem jak do tego podejść po zmianie ustawy o obrocie ziemią...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...