Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mithrandir

Do pozwolenia na budowę potrzeba opinii czy warunków?

Recommended Posts

Mam problem. Dwa tygodnie temu u dostawcy prądu chciałem uzyskać opinię ws. przyłączenia w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Pracownik z energetyki powiedział mi, żebym zamiast pisma o opinię do PNB złożył wniosek o warunki przyłączenia ponieważ jest to taki sam okres oczekiwania, a ja będę "do przodu". Tym samym kazał mi złożyć dwa wnioski ponieważ prąd na placu budowy będę potrzebował lada moment - dla placu budowy są to 4 m-ce ze strony energetyki, a dla domu 10 m-cy.

Dzisiaj dostałem pismo z energetyki, że wniosek o prąd na placu budowy jest niekompletny. Brakuje minimum pozwolenia na budowę(!). Dzwoniłem do nich i uzyskałem informację, że jak nie mam pozwolenia to mogą mi wystawić tylko... opinię i tyczy się to również warunków dla domu. Przez któregoś pracownika zostałem okłamany, stąd mam pytanie jak w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złóż wtedy wniosek o opinie z prośbą o expresowe załatwienie z powodu złego poinformowania przez pracownika Ygrekowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZE wydaje tylko opinie i warunki przyłącza. Następnie po wydaniu tegoż, możesz podpisać umowę z nimi, i te dokumenty złożyć do pozwolenia na budowę.
ZE jednak, wszelkie prace "fizyczne" może robić dopiero po otrzymaniu prawomocnego PnB.
Należy dodać, że po podpisaniu umowy, ZE zleca przetarg na wykonanie projektu na Twoje przyłącze. Jeśli nie dostaniesz PnB (z jakiegoś powodu), zostaniesz poproszony o zwrot kosztów/pieniędzy za wykonanie projektu.

Nie rozumiem jednak po co Ci prąd na placu budowy "lada moment" skoro załatwień formalnych masz jeszcze na kilka ładnych miesięcy.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie rozumiem jednak po co Ci prąd na placu budowy "lada moment" skoro załatwień formalnych masz jeszcze na kilka ładnych miesięcy.Hmm. Prąd również będzie potrzebny za kilka miesięcy, ale chcę płynnie przejść od uzyskania PnB do ruszenia z budową. Przy czym te kilka miesięcy w stosunku do całej inwestycji to właśnie przysłowiowy "lada moment".

Cytat

A to teraz naprawdę takie ważne?No tak, ponieważ zależy mi mocno na czasie.

Cytat

ZE wydaje tylko opinie i warunki przyłącza. Następnie po wydaniu tegoż, możesz podpisać umowę z nimi, i te dokumenty złożyć do pozwolenia na budowę.Rozumiem, że można złożyć te wszystkie dokumenty do PnB, ale czy aby uzyskać PnB nie wystarczy sama opinia względnie warunki przyłącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy całej papierologii jaką załatwiałem ostatnio, ZE poszedł mi najsprawniej. Złego słowa na nich nie mogę napisać. Najgorzej było w ZUD-zie. Zresztą wodociągi/kanały też nie są najbardziej skore do współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...