Skocz do zawartości

Garaż blaszany


Gość

Recommended Posts

Witam mam pytanie chcę postawić garaż blaszany o wymiarach 5x6 metra żeby wyrównac poziom, tył musze podnieść o 1 metr. Na jakich fundamentach powinienem to postawić - czy wystarczą tylko fundamenty na rogach?
Link do komentarza
garaż jak rozumię to miejsce, gdzie stoi samochód, więc prawdopodobnie zrobisz coś, żeby uzyskać w miarę płaską i poziomą powierzchnię o odpowiedniej twardości, żeby to swoje autko tam postawić. Zrób więc ten plac po 0,5 m większy od obrysu garażu i śmiało postaw na tym "blaszaka". Powinno wystarczyć na lata.
Link do komentarza
Cytat

Witam, ja to rozumiem, tylko jak postawie ten murek mam obawy czy przy silnych mrozach garaż się nie zdeformuje - może by zrobić fundamenty pod całością?



Czyli tobie bardziej chodzi o garaż a nie o jego posadowienie. Typowy powinien być tak policzony i wykonstruowany, aby mróz mu nie zaszkodził. Jeśli chcesz robić sam to zrób projekt, lub przynajmniej wzoruj się na już wykonanym, który postał kilka zim.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
garaż blaszany ma, jak wiadomo, bramę, a boczne jej ściany stężone są progiem - jak nie będzie tam twardej płyty, to wjeżdzający samochód po czasie powygina i wgniecie próg w ziemię.
Wogóle ten element strasznie we wszystkim przeszkadza i kosiarką mi sie trudno doń wjeżdza (mówie o gotowym, kupionym garażu).

Jeśli chodzi o deformację pod wpływem mrozu, to skurcz termiczny jest znikomy, a to, co należy uwzględnić to wysadzenie fundamentu (inna bajka) - po prostu fundament musi być odpowiednio głęboko posadowiony, poniżej poziomu przemarania gruntu, wtedy nie będzie go wysadzać, bo nie będzie miało co go wysadzić.

Jak garasz kupujesz, to zwróc uwagę, gdzie w środku są słupy, i pod nimi zrób nawet małe fundamenty (odpowiednio głęboko).
Płyta wydaje się praktyczniejsza, no ale to ty wiesz lepiej czego ci potrzeba.
Napisz więcej szczegółów, to uzyskasz bardziej szczegółowe informacje.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam Serdecznie.
Wiem ,że to dość stary wątek ale nie chciałem zakładać nowego.

Chciałbym postawić garaż blaszany o wymiarach 3x6m z bramą otwieraną na boki, ewentualnie uchylny do góry. Jak najlepiej przygotować grunt pod garaż? mam na myśli np. wylewkę 7cm. Problem jest tego typu iż plac pod garaż ma być na górce o spadzie około 80cm na 7-miu metrów długości, plac będzie podkopany (3,30x7m) i w miare moich umiejętności wypoziomowany, więc garaż będzie jakby w ziemi.
Czy konieczne będzie jakieś uszczelnienie aby woda nie dostawała się do garażu przy
ulewnych deszczach, co związane jest właśnie z tym wpuszczeniem garażu w ziemie?
Wewnątrz garażu ma być również wykopany kanał (jeszcze nie wiem jakich wymiarów) ze ściankami wylanymi betonem i chciałbym aby nie było sytuacji zalania go wodą. Jak wygląda sprawa z fundamentami czy są konieczne w takim wypadku. Pytam bo osobiście nie mam wiedzy na ten temat a każda rada jest dla mnie bardzo cenna.
Z góry dziękuje z wszelkie uwagi. Pozdrawiam
Link do komentarza
Garaż należy postawić na płycie betonowej o obrysie przynajmniej o 0,5 m większym niż wymiary garażu i wyniesionej ponad poziom terenu z ukształtowanymi wzdłuż boków korytkami odprowadzającymi wodę.

Grubość płyty i podkładu pod nią zależy od warunków gruntowych - w dobrych gruntach wystarczy 15 cm podsypki piaskowej i 10 cm betonu.

Natomiast sposób zabezpieczenia kanału przed napływem wody zależy od poziomu wód gruntowych. Gdy będą one poniżej dna kanału wystarczy dodanie do betonu preparatu uszczelniającego.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
    • Dopiero za dwa miesiące będą kopane traktor bardzo duży co pole obok orał jeździł po niej cięższy od kopary i dobrze się trzyma 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...