Skocz do zawartości

Jak pozbyć sie kamienia z wody?


jaguar mk2

Recommended Posts

W jaki sposób najlepiej pozbyć sie kamienia z wody?
Zmiękczacz wody, ale jaki? Waterside, Tapworks, Aqua-Dial, Liff, może jakiś polski itd.
Który najlepszy, najoszczędniejszy bo to też ważne. Może jakiś nowy bez konieczności podłączania prądu Kinetico?
Może jakiś filtr pod zlew, lub na cały dom usuwający kamień?
Czekam na propozycje. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

W jaki sposób najlepiej pozbyć sie kamienia z wody?
Zmiękczacz wody, ale jaki? Waterside, Tapworks, Aqua-Dial, Liff, może jakiś polski itd.
Który najlepszy, najoszczędniejszy bo to też ważne. Może jakiś nowy bez konieczności podłączania prądu Kinetico?
Może jakiś filtr pod zlew, lub na cały dom usuwający kamień?
Czekam na propozycje. Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_biggrin.gif">


Magnetyzer
Link do komentarza
Magnetyzer, nie wiem czy wystarczy. Czytełem sporo pytałem hydraulików , jest tego sporo może być dobry odkamieniacz liif wrappa albo liff shortest i wiele inych ale ale: odkamieniacz podobno nie usunie kamienia tylko cos w nim zmienia, że nie przylega do rur i wymienników ciepła.
Ja chce sie pozbyć kamienia z wody bo twardość mam okropną ok 470 jednostek!
Więc coraz bardziej skłonny jestem na zmiękczacz wody i myśle o tym Waterside MC450S. (nie dodaje linku bo nie wiem czy wolno)
Za: ma chyba wszystko co potrzeba proporcjonalna regeneracja złoża, najmniejsze zużcie soli i wody, b. ładnie wygląda (ważne dla mojej żony) i produkowany w Europie całkowicie wszystkie podzespoły produkowane w UK wiec nie ma chińszczyzny.
Przeciw: Drogi, ale podobno to pierwsza liga wśród zmiękczaczy
Myślałem też Tapworsksie z tym ze tam za dodatkowe opcje trzeba dopłacać a niektóre niedostępne.
Chyba nie ma innego sposobu ja pozbyć sie kamienia z wody?
Link do komentarza
Cytat

Magnetyzer, nie wiem czy wystarczy. Czytełem sporo pytałem hydraulików , jest tego sporo może być dobry odkamieniacz liif wrappa albo liff shortest i wiele inych ale ale: odkamieniacz podobno nie usunie kamienia tylko cos w nim zmienia, że nie przylega do rur i wymienników ciepła.
Ja chce sie pozbyć kamienia z wody bo twardość mam okropną ok 470 jednostek!
Więc coraz bardziej skłonny jestem na zmiękczacz wody i myśle o tym Waterside MC450S. (nie dodaje linku bo nie wiem czy wolno)
Za: ma chyba wszystko co potrzeba proporcjonalna regeneracja złoża, najmniejsze zużcie soli i wody, b. ładnie wygląda (ważne dla mojej żony) i produkowany w Europie całkowicie wszystkie podzespoły produkowane w UK wiec nie ma chińszczyzny.
Przeciw: Drogi, ale podobno to pierwsza liga wśród zmiękczaczy
Myślałem też Tapworsksie z tym ze tam za dodatkowe opcje trzeba dopłacać a niektóre niedostępne.
Chyba nie ma innego sposobu ja pozbyć sie kamienia z wody?



Dobry Magnetyzer lub kilka w szeregu zalety:

-to wydatek jednorazowy
- nie potrzeba takiego nadzoru kontroli
-starczy spokojnie na kilkanaście lat
-usunie kamień bo wytrąca się osad w odstojniku za magnetyzerem .
Link do komentarza
Wszystko wskazuje, że lepszy aczkolwiek droższy zmiękczacz wody ma przewagę. Nie znamwiele osób, które by miały zainstalowany zmiękczacz i dlatego chce sie dowiedzieć faktów na forum. Bo lepiej wiedzieć zanim sie kupi takie urządzenie.
Gwarancja na zmiękczacz Waterside Ultra S 450 to 2 lata z możliwością przedłużenia do 10 lat to nie jest źle.
Nie jestem pewny co do magnetyzerów, może sie mylę.
Czy coś takiego jak odkamieniacz Liff Wrappa2 może usunąć cały kamień? Zmiękczacz każdy chwali.
Mam wodę z wodociągu wiec zanieczyszczenia jak przy wodzie ze studni odchodzą, choć zostaje ten beznadziejny jeszcze smak chloru. Ale myślę, że dobry zestaw filtrujący pod zlew np: Culligan załatwi sprawę.
A jak się troszkę cieplej zrobi to w drogę moim cztero litrowym rumakiem...
Link do komentarza
Cytat

kilka miesięcy jeden z forumkowiczów napisał mi cos takiego:

"Ja bym ci polecił zmiękczacz dowolnej firmy, ale z takimi komponentami:
- głowica Clack CI
- bypass
- mixing
Reszta zależy od składu wody."

I ja bym się tego trzymał.

Autorus



Ja też bym sie tego trzymał gdyby nie opinia na temat tych głowic bo nie są one najlepsze, może były kiedyś.
Dla mnie b. ważne jest również zużycie wody oraz soli a w tym Clack-i nie są górą.
Z tego co wyczytałem Zmiękczacz wody Waterside MC450S ma głowice Millenium, metryczną - objętościową i Bypas i mixing, ma częściową regeneracje złoża, alarm niskiego poziomu soli, podtrzymanie pamięci chyba na 72 godz. I ważne niskie zużycie soli i wody na regenerację, a to sie dla mnie też liczy, bo koszty utrzymania są ważne.

Link do komentarza
Cytat

Nie zgodze się z tymi kosztami. Sa raczej śmieszne. Worek soli to koszt 30zł. I koniec kosztów. Czyszczenie złoża jest konieczne aby zmiękczacz pracował zakładane 10 lat. Więc czy on zużyje 100l czy 150 nie ma dla mnie znaczenia. W końcu regeneracje sie robi raz na 5000l wody.

Autorus



Musiał bym zmiękczacz dać tylko na wodę pitną ,a magnetyzer "kruszy" całą wodę (pralka lodówka zmywarka itd...)

Ja + 3 osoby średnio na miesiąc zużywam 14000l wody .A główne zasilenie w moim budynku przetrawia średnio 28 m3 na miesiąc .To daje 28 : 30 dni =0.93m3 na dzień. Co daje średnio 0.93 :12 godzin bo trochę śpimy itd... 0.08m3/h

Po porównaniu z wydajnością - typ IDM, przyłącze gwintowe Dn 15 -1/2"
42,00zł netto / 51,24 brutto załatwia zużycie całej chałupy na te 10 lat bezobsługowo .
http://www.elektra.internetdsl.pl/cenymag.htm

Polecam profesjonalne magnetyzery a nie samoróby .

http://www.elektra.internetdsl.pl/magnetyz.htm

typ ID o wydajności 0,3 do 1,4 m3/h
typ 1.4/5.5-M o wydajności 1,4 do 5,5 m3/h
typ 5.8/23.5-M o wydajności 5,8 do 23,5 m3/h
typ 13/51-M o wydajności 13 do 51 m3/h
typ PW o wydajności 30 do 120 m3/h
typ ZW o wydajności 125 do 620 m3/h
typ EC o wydajności 625 do 2500 m3/h
Link do komentarza
Cytat

no na wejściu - wiesz - taki plastikowy i tam mam na razie filtr sznurkowy.
Mógłbym tam wpierniczyć coś takiego - żeby woda była lepsza?
Oczywiście węglowy nie spowoduje wody bez kamienia pewnie....



Węglowy jest niezły ale na chlor na 2-3 miesiące .Opłaty za wodę idą w górę a tu jeszcze co 2 miechy filtr .

Najtaniej wychodzi eksploatacja filtr mechaniczny + magnetyzer.
Link do komentarza
Wszystkie obliczenia jedno a praktyka to co innego.
Nie ma szans aby magnetyzer usunął cały kamień, może być jako urządzenie pomocnicze.
Nawet jeśli jest tanie to nie znaczy, że będzie działało,
Taka ilość kamienia jaka jest usuwana przez zmiękczacz to wybaczcie ale odkamieniacz wody nie da rady nawet najlepszy.
Coraz wiecej pytam i nie wiem ale niezaprzeczalny jeszcze nic lepszego nie wynaleziono od zmiękczacza wody, każdy wam to powie.
Nawet odwrócona osmoza przy twardej wodzie nie bedzie pracować tak jak powinna, nie wytrzymają membrany. A nikt nie słyszałem aby polecał odkamieniacz przed odwróconą osmozą.
No to może jakiś tańszy zmieczacz: Liff 2010v
Ktoś go może używa, potrzebuje rzetelnych wypowiedzi a nie licytowania sie.



Link do komentarza
Może jakiś filtr pod zlew bym sobie zapodał?


Cytat

My tez mieliśmy podobny problem zdecydowalismy sie na Waterside Culligan MC 550S ,i naprawde moge szczerze polecic! Natychmiast zauważyliśmy lepszą jakość wody


Witam.
A gdzie Basiu kupiłaś swój zmiękczacz? Czy montował ci serwis fabryczny czy sama.
Słyszałem, że wiele osób sama montuje te zmiękczacze bo montaż nie jest skomplikowany, może bym dał radę.
Sam już nie wiem.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
No i po sprawie icon_biggrin.gif
Zakupiłem zmiękczacz Aqua-Dial Prismertec
Miałem do wyboru kilka opcji ale, że u mnie główny zawór znajduje sie w szafce pod zlewem zostało tylko zmontować tam zmiękczacz.
Na placu boju do wyoru został Waterside MC450S albo Aqua-Dial Softlife lub Prismertec
Po krótkiej analizie i oględzinach miejsca strwierdziłem za aprobatą instalatora, że najlepszy będzie Prismertec bo zostanie mi dużo miejsca, które zostanie wykorzystane na montaż filtra wody.
Po podłączeniu zmiękczacza wymusiliśmy regenerację, która trwałą ok 1.5godziny. Po tym na wyświetlaczu pojawiła się informacja o pojmności zmiękczacza (Zmiękczacz wody Aqua-Dial miał twardość wody ustawiona na 300 jednostek i zmieniliśmy to na 400 bo taka jest u nas.
Woda po puszczeniu z kranu nie wyglądała za ciekawie miałą pomarańczowawy kolor ale po chwili było już super. Dla pewności jeszcze raz wymusiliśmy regeneracje.
Przyznam szczerze, że woda jest fantastyczna!!
Polecam wszystkim tylko zmiękczacz i mogę z pewnością polecić Aqua-Dial Prismertec, Waterside ma znajomy tylko on ma więcej miejsa w szafce.
Dodatkowo założyliśmy filtr wody, który kupiliśmy za pół ceny Cullligan DW100 bo wszystko kupowaliśmy w jednym miejscu.
Wszystko w jednym miejscu.
Jeśli mogę polecić to polecam, będe na bieżąco informował o poczynaniach zmiękczacza tzn zużycie soli i wody
www.aqua-woda.pl
Link do komentarza
Cytat

No i po sprawie Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_biggrin.gif">
Zakupiłem zmiękczacz Aqua-Dial Prismertec
Miałem do wyboru kilka opcji ale, że u mnie główny zawór znajduje sie w szafce pod zlewem zostało tylko zmontować tam zmiękczacz.
Na placu boju do wyoru został Waterside MC450S albo Aqua-Dial Softlife lub Prismertec
Po krótkiej analizie i oględzinach miejsca strwierdziłem za aprobatą instalatora, że najlepszy będzie Prismertec bo zostanie mi dużo miejsca, które zostanie wykorzystane na montaż filtra wody.
Po podłączeniu zmiękczacza wymusiliśmy regenerację, która trwałą ok 1.5godziny. Po tym na wyświetlaczu pojawiła się informacja o pojmności zmiękczacza (Zmiękczacz wody Aqua-Dial miał twardość wody ustawiona na 300 jednostek i zmieniliśmy to na 400 bo taka jest u nas.
Woda po puszczeniu z kranu nie wyglądała za ciekawie miałą pomarańczowawy kolor ale po chwili było już super. Dla pewności jeszcze raz wymusiliśmy regeneracje.
Przyznam szczerze, że woda jest fantastyczna!!
Polecam wszystkim tylko zmiękczacz i mogę z pewnością polecić Aqua-Dial Prismertec, Waterside ma znajomy tylko on ma więcej miejsa w szafce.
Dodatkowo założyliśmy filtr wody, który kupiliśmy za pół ceny Cullligan DW100 bo wszystko kupowaliśmy w jednym miejscu.
Wszystko w jednym miejscu.
Jeśli mogę polecić to polecam, będe na bieżąco informował o poczynaniach zmiękczacza tzn zużycie soli i wody
www.aqua-woda.pl



No to teraz bratku się odkryłeś hehehe.
Link do komentarza
Cytat

No i po sprawie icon_biggrin.gif
Zakupiłem zmiękczacz Aqua-Dial Prismertec
Miałem do wyboru kilka opcji ale, że u mnie główny zawór znajduje sie w szafce pod zlewem zostało tylko zmontować tam zmiękczacz.
Na placu boju do wyoru został Waterside MC450S albo Aqua-Dial Softlife lub Prismertec
Po krótkiej analizie i oględzinach miejsca strwierdziłem za aprobatą instalatora, że najlepszy będzie Prismertec bo zostanie mi dużo miejsca, które zostanie wykorzystane na montaż filtra wody.
Po podłączeniu zmiękczacza wymusiliśmy regenerację, która trwałą ok 1.5godziny. Po tym na wyświetlaczu pojawiła się informacja o pojmności zmiękczacza (Zmiękczacz wody Aqua-Dial miał twardość wody ustawiona na 300 jednostek i zmieniliśmy to na 400 bo taka jest u nas.
Woda po puszczeniu z kranu nie wyglądała za ciekawie miałą pomarańczowawy kolor ale po chwili było już super. Dla pewności jeszcze raz wymusiliśmy regeneracje.
Przyznam szczerze, że woda jest fantastyczna!!
Polecam wszystkim tylko zmiękczacz i mogę z pewnością polecić Aqua-Dial Prismertec, Waterside ma znajomy tylko on ma więcej miejsa w szafce.
Dodatkowo założyliśmy filtr wody, który kupiliśmy za pół ceny Cullligan DW100 bo wszystko kupowaliśmy w jednym miejscu.
Wszystko w jednym miejscu.
Jeśli mogę polecić to polecam, będe na bieżąco informował o poczynaniach zmiękczacza tzn zużycie soli i wody
www.aqua-woda.pl



Myślałby kto, żeś ty jeden taki fantastyczny a reszta to idioci.
Link do komentarza
Cytat

Myślałby kto, żeś ty jeden taki fantastyczny a reszta to idioci.



Ale nie wiem o co tu chodzi.
Czy jeśli plecam komus kogos to muszę podawać z nazwiska?
Nikogo nie reklamuje.
A co wybrałem to również z polecenia.
Bez takich idiotów, któzy myśl, że mają po kilka tys postó i wszystkie rozumy pozjadali.
Każdy z was siedzi i uważa innych za idiotów jeśli nie wybierzemy co oferujecie. Banda kretynów.
icon_biggrin.gif

Cytat

Ale nie wiem o co tu chodzi.
Czy jeśli plecam komus kogos to muszę podawać z nazwiska?
Nikogo nie reklamuje.
A co wybrałem to również z polecenia.
Bez takich idiotów, któzy myśl, że mają po kilka tys postó i wszystkie rozumy pozjadali.
Każdy z was siedzi i uważa innych za idiotów jeśli nie wybierzemy co oferujecie. Banda kretynów.
icon_biggrin.gif




Chyba musze troszkę ochłonąć i poczytać wasze posty abe sobie to i owo przeanalizować i zobaczyć pod iloma nickami sie podszywacie. Będzie niezły ubaw icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale nie wiem o co tu chodzi.
Czy jeśli plecam komus kogos to muszę podawać z nazwiska?
Nikogo nie reklamuje.
A co wybrałem to również z polecenia.
Bez takich idiotów, któzy myśl, że mają po kilka tys postó i wszystkie rozumy pozjadali.
Każdy z was siedzi i uważa innych za idiotów jeśli nie wybierzemy co oferujecie. Banda kretynów.

Chyba musze troszkę ochłonąć i poczytać wasze posty abe sobie to i owo przeanalizować i zobaczyć pod iloma nickami sie podszywacie. Będzie niezły ubaw



Bratku nie strasz bo się ze-srasz ,a i tak od ciebie nie kupię tego badziewia co tu reklamujesz.
Zmiękczacz usuwa skutecznie forsę z kieszeni .
Cytat

Zakupiłem zmiękczacz Aqua-Dial Prismertec


Sprzedajesz zmiękczacz Aqurna-Debila Posmortrisz
Link do komentarza
Chmmmm tak za boardzo to nie wiem co te stare pryki mają ze sprzedawaniem.
Wyniki śledztwa:
Każdy z tych samozwańczych mędrców wciska swoje produkty nie zoriętowanym forumowiczom.
A osoby, które nie zgadzają sie z ich teoriami i tylko wspomną o innym produkcie (jeszcze nie wiem czy dobry czy badziewie icon_biggrin.gif ) to są prawie linczowani.
O "mądre głowy" chyba nie tędy droga
Forum jest dla wszystkich a nie tylko dla was, nie sądzicie?

Wyniki śledztwa"
Animus - posiada co najmniej 10 różnych pseudonimów, wciska ludziom swoje produkty nie wiem czy dobre czy badziewie.
I tak sie nazywa człowiekiem czynu...
Żenada icon_confused.gif??:

Teraz wracając do tematu, czy filtr odwróconej osmozy montuje sie za zmiękczaczem czy na twardą wode?
Jak to sie ma do pracy filtra i czy ten rodzaj filtra wyłapie wszystkie cząstki sodu po zmiękczaczu?
Link do komentarza
Cytat

Wyniki śledztwa"
Animus - posiada co najmniej 10 różnych pseudonimów, wciska ludziom swoje produkty nie wiem czy dobre czy badziewie.
I tak sie nazywa człowiekiem czynu...
Żenada



Jeżeli kłamstwo przychodzi ci tak łatwo to co można powiedzieć o twojej chorobie umysłowej ?
Może obniżona sprawność psychiczna i nie osiągnięty etap myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym.
Link do komentarza
Cytat

Bez takich idiotów, któzy myśl, że mają po kilka tys postó i wszystkie rozumy pozjadali.
Każdy z was siedzi i uważa innych za idiotów jeśli nie wybierzemy co oferujecie. Banda kretynów.
icon_biggrin.gif

Chyba musze troszkę ochłonąć i poczytać wasze posty abe sobie to i owo przeanalizować i zobaczyć pod iloma nickami sie podszywacie. Będzie niezły ubaw icon_smile.gif



eeeeee... przegiąłeś "banana"....
A czytałem Cię nawet z ciekawością.
Pa
Link do komentarza
Cytat

Proponuje zmienic forum, jeżeli chcesz okładać inwektywami innych użytkowników.



No właśnie

Cytat

Wyniki śledztwa"
Animus - posiada co najmniej 10 różnych pseudonimów, wciska ludziom swoje produkty nie wiem czy dobre czy badziewie.
I tak sie nazywa człowiekiem czynu...
Żenada icon_confused.gif??:



icon_mrgreen.gif


I jeszcze:

Cytat

Bez takich idiotów, któzy myśl, że mają po kilka tys postó i wszystkie rozumy pozjadali.
Każdy z was siedzi i uważa innych za idiotów jeśli nie wybierzemy co oferujecie. Banda kretynów.



Jak na protestującego - to nieźle.
Link do komentarza
Cytat

Wyniki śledztwa"
Animus - posiada co najmniej 10 różnych pseudonimów, wciska ludziom swoje produkty nie wiem czy dobre czy badziewie.
I tak sie nazywa człowiekiem czynu...
Żenada icon_confused.gif??:


Jeśli chcesz kogoś demaskować to powinieneś ujawnić wyniki "śledztwa" bo w formie w jakiej je podałeś to każdy może o każdym tak powiedzieć.
Jak dla mnie to do tej pory jest to pomówienie zasługujące na zainteresowanie moderatora

Cytat

Teraz wracając do tematu, czy filtr odwróconej osmozy montuje sie za zmiękczaczem czy na twardą wode?
Jak to sie ma do pracy filtra i czy ten rodzaj filtra wyłapie wszystkie cząstki sodu po zmiękczaczu?


Cytat

No właśnie nie wiem.
Jak bym wiedział to bym nie pytał.
Jeżeli będe zmieniał prace to zgłosze sie do ciebie na praktyki.
Ale nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego za a nie przed i czy jony sodu usunie odwrócona osmoza.


Nie rozumiem skąd u Ciebie kolego przeświadczenie że ktoś ma być zobowiązany do udzielenia Ci odpowiedzi.
Na forum pytać może każdy, to fakt, ale chamska forma pytania świadczy o pytającym, a obrzucanie innych inwektywami... no cóż, moderator przy Tobie nudzić się nie będzie. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...