Skocz do zawartości

Podłoga na poddaszu


Recommended Posts

Witam wszystkich
Jestem nowy na forum.
Pisze z zapytaniem dotyczącym adaptacji poddasza na cele użytkowe - nie mieszkaniowe, tylko jako magazynek nie do końca obciążony. Chcę ułożyć płyty mfp (podobne do osb) na poddaszu bezpośrednio na belkach. Belki są w miarę proste (dom ma ponad 80 lat) i zdrowe. Jednak w niektórych momentach są lekko skręcone (przy ścianach) co utrudnia równomierne położenie płyt. Mam w związku z tym pytanie. Czy mogę na odcinku ok. 1 metra zebrać (zeszlifować) ok. 1 mm warstwę w celu wypoziomowania płyt. Czy jest to dopuszczalne, czy nie osłabię belek i konstrukcji nośnej stropu.
Bardzo proszę o odpowiedź fachowców.
Link do komentarza
Cytat

1 mm? NIE!!!

Miesiąc temu wyciąłem 15 mm. Za zgodą inspektora nadzoru.


Nie przesadzaj to tylko 1 mm a Ty wyciąłeś 15 mm czyli 1,5 cm a to już sporo. Ten 1 mm to pryszcz nie widzę sensu szlifować położysz płyty i powinno się wyrównać. Napisz jaki jest rozstaw tych belek i jaką grubość ma płyta to też jest ważne.
Link do komentarza
Cytat

Nie przesadzaj to tylko 1 mm a Ty wyciąłeś 15 mm czyli 1,5 cm a to już sporo. Ten 1 mm to pryszcz nie widzę sensu szlifować położysz płyty i powinno się wyrównać. Napisz jaki jest rozstaw tych belek i jaką grubość ma płyta to też jest ważne.


Belki o przekroju kwadratu o boku ok. 14 cm, rozstaw około 90 cm, grubość płyty 22mm. 2 belki na długości ok 1 metra już zeszlifowałem do głebokości ok 1-1,5mm i wygląda wszystko OK.
Dzięki za rady już. Jeszcze będę napewno korzystał z porad. Roboty nigdy nia brakuje przy starej chacie icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Belki o przekroju kwadratu o boku ok. 14 cm, rozstaw około 90 cm, grubość płyty 22mm. 2 belki na długości ok 1 metra już zeszlifowałem do głebokości ok 1-1,5mm i wygląda wszystko OK.
Dzięki za rady już. Jeszcze będę napewno korzystał z porad. Roboty nigdy nia brakuje przy starej chacie icon_wink.gif


Zwróć uwagę na wytrzymałość tej płyty bo rozstaw dość spory, uważaj aby płyta między belkami się nie zarwała.Ja bym nabił na belki deski 19 i dopiero na nie płyty. Dla próby rozstaw na ziemi jakieś belki czy coś podobnego na 90 cm połóż płytę i pochodź, poskacz po niej jak nie pęknie to ok.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...