Skocz do zawartości

budynek gospodarczy


Recommended Posts

witam wszystkich. mam pewien problem związany z budynkiem popoć gospodarczym ( niema wzmianki w księdze wieczystej o jakim kolwiek pobudynku) który moim rodzicom wybudował mój dziadek w latach 80 tych. rodzice wraz z moim rodzeństwem i ze mną jesteśmy tam zameldowani na stałe.dziadek postawił ten budynek jako budynek gospodarczy ( miała być tam obora ale nigdy nią nie była gdyż po postawieniu rodzice sie tam wprowadzili)do swojego gospodarstwa lecz na działce oddalonej od gospodarstwa o jakieś 700 m . dziadek swoje gospodarstwo przepisł jednej z córek a działkę na której stoi owy budynek gospodarczymoim rodzicom w latach 90 tuż przed swoją śmiercią.teraz niewiem do kogo wkońcu należy b. gospodarczy czy jest on rodzicow czy ciotki. chciałabym przekształcić go w budynek mieszkalny ale niewiem gdzie sie udać. pomóżcie jak najszybciej. pozdrawiam
Link do komentarza
zatem budynek jest rodziców.teraz niewiem dlaczego zostaliśmy tam zameldowani skoro to jest budynek gosp.?chcę go przekształcić na mieszkalny stoi on w granicy z sąsiadem czy muszę mieć pozwolenie na ewentualną małą rozbudowe wzdłuż granicy (na klatkę schodową i kotłownię).https://forum.budujemydom.pl/static/emoticons/icon_smile.gif
Link do komentarza
To jaki budynek gospodarczy – toć to z krwi i kości mieszkalny -wg. "kwitów".
Teraz tylko procedura wpisania w KW – w gminie lub u notariusza, powiedzą jak.
W tak zwanym międzyczasie, sprawdzić MPZP (jeśli jest) lub sprawdzić jakie są warunki zabudowy dla tego terenu.
Potem projekt i pozwolenie na budowę (rozbudowę, przebudowę).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...