Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna


Recommended Posts

Witam. Interesuje mnie sprawa instalacji elektrycznej w nowo budowanym domu. Mój mąż jest tzw. złotą rączka i potrafi sam pociagnac kable, rozmieścic gniazdka itd. czy ma prawo to zrobic a potem poprosic fachowca tylko o sprawdzenie i wystawienie zaświadczenia odbioru? Czy jest to prawnie zabronione? Proszę o informacje, jeżeli są one sprawdzone. Próbowałam sama coś znaleźc na ten temat w prawie budowlanym ale ciężko się tam odnaleźc.
Link do komentarza
Cytat

Nie jest istotne, kto fizycznie wykonał instalację elektryczną, natomiast jej odbiór odbywa się na podstawie oświadczenia osoby mającej uprawnienia elektryczne o prawidłowości przeprowadzonych prac.



Pytanie tylko - który instalator o zdrowych zmysłach zaryzykuje i podpisze odbiór instalacji wykonanej przez domorosłego hobbystę. Stawiając pieczątkę na odbiorze - bierze na siebie odpowiedzialność poprawności wykonania tej instalacji . W razie wypadku spowodowanego niepoprawnym wykonaniem tej instalacji - to on poniesie odpowiedzialność.
Link do komentarza
Cytat

Pytanie tylko - który instalator o zdrowych zmysłach zaryzykuje i podpisze odbiór instalacji wykonanej przez domorosłego hobbystę. Stawiając pieczątkę na odbiorze - bierze na siebie odpowiedzialność poprawności wykonania tej instalacji . W razie wypadku spowodowanego niepoprawnym wykonaniem tej instalacji - to on poniesie odpowiedzialność.


Tak jest z każdą instalacją podlegającą odbiorowi.
Link do komentarza
To jest częsta praktyka. Jeden robi a drugi podpisuje. Różnica do opisanej wyżej sytuacji jest taka ,że ten pierwszy ma pojęcie co robi a drugi zna jego robotę i nie ryzykuje podbijając odbiór. Wiem bo jak szukałem elektryka to w większości tak robią.
Link do komentarza
Cytat

To jest częsta praktyka. Jeden robi a drugi podpisuje. Różnica do opisanej wyżej sytuacji jest taka ,że ten pierwszy ma pojęcie co robi a drugi zna jego robotę i nie ryzykuje podbijając odbiór. Wiem bo jak szukałem elektryka to w większości tak robią.



Też się z tym spotkałem. Ale wykonawca i podbijający się znają i mają jakieś zaufanie do siebie na wzajem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...