Skocz do zawartości

Wypelnienie przestrzeni miedzy belkami stropu teriva


Recommended Posts

witam
Za tydzien zabieram sie za ulozenie stropu teriva i mam pytanie: czy w miejscach w ktorych pustak z keramzytu jest za szeroki mogę w przestrzenie miedzy belkami ulozyc dociete pustaki z gazobetonu??
bo przy scianie, przy ktorej belka leży rownolegle mam wg. projektu szczeline 42cm.(miedzy belką a licem wewnetrzym sciany) i musiałbym w tym miejscu wylac monolit a wydaje mi sie ze jest to niepotrzebne obciazenie i wydatek na beton .
z gory dziekuje za podpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

ok
dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi.bede robil z suporeksu, tylko dziwi mnie czemu czesc producentow stropow niezaleca opierania pustakow(juz tych keramzytowych) na scianach rownoleglych do belek?
ps. znalazlem rysunek rozwiazania ktore chce zastosowac. to srodkowy rysunek nr 11
Array="" target="_blank" rel="nofollow">http://www.techbud.com.pl/stropy-gestozebr...e-wykonanie.htm




Mają obawy że pustak będzie opierał się miejscowo na nierówno wymurowanej ścianie albo zostanie zbyt głęboko włożony na ścianę i obciążenia nie będzie przenosić pionowa ścianka skrajna pustaka tylko pozioma ścianka spodnia grozi to złamaniem pustaków i wypadnięciem .
Niekiedy nie da się ułożyć całych pustaków wkłada się belkę lub dwie .
Większa ilość belek o 2 na każdym stropie to tez większa sprzedaż.

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

ok
dziekuje bardzo za szybkie odpowiedzi.bede robil z suporeksu, tylko dziwi mnie czemu czesc producentow stropow niezaleca opierania pustakow(juz tych keramzytowych) na scianach rownoleglych do belek?


można przybić deskę do ściany równoległej, podnieść/wyrównać jej górną krawędź z dolnymi krawędziami belki i na niej (desce) układać pustaki. I z tego co się orientuje to jest to chyba najwłaściwsze rozwiązanie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...