Skocz do zawartości

Pocąca się spłuczka


Recommended Posts

Sprawna wentylacja ograniczy pocenie się spłuczki, ale go nie wyeliminuje całkowicie.
Kompakty lepszych firm mają zbiorniki wody zaizolowane termicznie, co skutecznie ogranicza kondensację pary wodnej na powierzchni zbiornika.
Powodem pocenia się zbiornika może też być przeciekająca spłuczka. Stale dopływająca zimna woda powoduje taki właśnie efekt.
Link do komentarza
A może by tak zamontować grzałkę i precyzyjne sterowanie i podgrzewać wodę w spłuczce do temperatury panującej w pomieszczeniu icon_confused.gif to wyeliminuje różnicę temperatur i zapobiegnie skraplaniu się pary, wypełniającej pomieszczenie icon_rolleyes.gif

icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Odkąd zrobiłem remont łazienki mam problem z pocącą sie spłuczką na kompakcie.Czy można temu jakos zaradzic?



Zimna woda po zimie jest wychłodzona ,przechodzi rurami w wychłodzonej ziemi zanim dotrze do domu .Proces odmrażania gruntu czym głębiej przebiega wolniej .Dlatego takie zjawisko najbardziej widać w sezonie jesień -wiosna.

Trzeba podgrzać zimną wodę wstępnie zanim dotrze ona do spłuczki .Niekoniecznie trzeba do tego jakiejś grzałki wystarczy że pewien zapas wody pozostanie w jakiejś części domu żeby się wstępnie ogrzać.Woda " łapie" wyższą temperaturę powyżej punktu rosy z otoczenia wtedy kondensacja ustaje lub jest mniej intensywna .

Woda może się ogrzać przed :
-w rurach metalowych niezaizolowanych pianką
-w filtrze wstępnego oczyszczania
- można zbudować i podłączyć jakiś wymiennik

Cytat

Zrobić wentylację.



W łazience wentylacja jak najbardziej potrzebna ale nie usunie przyczyny roszenia tylko jej skutek .
Trzeba patrzeć szerzej .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
W takim razie przyczyną może być również nieszczelna instalacja. Zastanawiałeś się nad tym i dokładnie to sprawdziłeś? Jeżeli nie,to zacznij właśnie od tego.Poza tym liczy się także wentylacja,aby zapobiec podobnym przypadkom w przyszłości.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Wymienić spłuczkę na lepszą gatunkowo i problem powinien zniknąć. Miałem podobną sytuację kilka lat temu kupiłem tandetę bo było tanio a tanie mięso to psy jedzą albo można powiedzieć,że kto kupuje tanio to kupuje dwa razy. Po jakimś czasie kupiłem nową droższą i wszystko ok.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

"Pocąca" się spłuczka to efekt nieprawidłowej wentylacji w wyniku czego wilgoć skrapla się na płytkach czy np spłuczce. Sam izolator do spłuczek może okazać się tymczasowym i dobrym rozwiązaniem,ale nie czymś na stałe bo potem problem powróci.



Witam!
Zadaniem izolatora lub wkładu jest wyeliminowanie mostka termicznego z różnićą skrajnych temperatur
-temp wody w instalacji do 10 st.
-temp powietrza min 20 st.
Zasada takiej izolacji jest stosowana w spłuczkach plastikowych -podtynkowych (styropian) i chyba nie jest to izolacja tymczasowa. Proponuję poliuretan ze względu na lepsze parametry termo i hydroizolacyjne.
Zgadzam się że na pocenie się np. ceramiki wpływa wiele parametrów np:brak wentylacji , temp. wody w instalacji i częstotliwość jej wymiany w zbiorniku(wychładzanie materiału) , temp. powietrza , wilgotność powietrza, ale też parametry techniczne ceramiki.
Serdecznie pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

"Pocąca" się spłuczka to efekt nieprawidłowej wentylacji w wyniku czego wilgoć skrapla się na płytkach czy np spłuczce. Sam izolator do spłuczek może okazać się tymczasowym i dobrym rozwiązaniem,ale nie czymś na stałe bo potem problem powróci.



Taaa... Mam wentylację mechaniczną i przy braniu prysznica i tak nie wyrabia. Dodam, że mam kabinę od góry otwartą.
Link do komentarza
Cytat

Taaa... Mam wentylację mechaniczną i przy braniu prysznica i tak nie wyrabia. Dodam, że mam kabinę od góry otwartą.



Przestać oblewać się wrzątkiem.
Mam kabinę, otwartą u góry, wentylację grawitacyjną i nie mam żadnych problemów. No, powiedzmy że w porywach lustro jest zaparowane jeszcze pół minuty po wyjściu z kabiny.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

"Pocąca" się spłuczka to efekt nieprawidłowej wentylacji w wyniku czego wilgoć skrapla się na płytkach czy np spłuczce. Sam izolator do spłuczek może okazać się tymczasowym i dobrym rozwiązaniem,ale nie czymś na stałe bo potem problem powróci.




Owszem nieprawidłowa wentylacja - a izolator pomógł!!! Spłuczka sucha. Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 8 lata temu...
Dnia 5.04.2011 o 13:55, HenoK napisał:

Sprawna wentylacja ograniczy pocenie się spłuczki, ale go nie wyeliminuje całkowicie.
Kompakty lepszych firm mają zbiorniki wody zaizolowane termicznie, co skutecznie ogranicza kondensację pary wodnej na powierzchni zbiornika.
Powodem pocenia się zbiornika może też być przeciekająca spłuczka. Stale dopływająca zimna woda powoduje taki właśnie efekt.

 

Dnia 5.04.2011 o 12:34, dariusz13 napisał:

Odkąd zrobiłem remont łazienki mam problem z pocącą sie spłuczką na kompakcie.Czy można temu jakos zaradzic?

 

Zestaw izolacyjny do spłuczek ceramicznych wpisz w google. ma to tylko jedna firma - 100 % działa - kupiłam bo pomimo wyciągu elektrycznego dalej się pociła.

POLECAM ten wynalazek. Problem zniknął - różnica temperatur to powodowała Wilgoć, kałuże i rybiki zniknęły :))))

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...