Skocz do zawartości

Dobór kotła


Recommended Posts

Cytat

kupię z wbudowanym prostownikiem a baterie jakiej mocy ???


Są baterie głębokiego rozładowania i one najlepiej si do tego celu nadają. Zwykłe samochodowe bez obsługowe też sobie poradzą. A mocy to koło 100 Ah lub więcej, im więcej tym dłuższa praca. Zapytaj w sklepie o baterie żelowe czy one się nadają do danego UPS-a, bo z tego co ktoś i mówił powinno się je ładować jakimś specjalnym prostownikiem . Po mojemu te żelowe są dobre do tego celu.
Link do komentarza
Cytat

Są baterie głębokiego rozładowania i one najlepiej si do tego celu nadają. Zwykłe samochodowe bez obsługowe też sobie poradzą. A mocy to koło 100 Ah lub więcej, im więcej tym dłuższa praca. Zapytaj w sklepie o baterie żelowe czy one się nadają do danego UPS-a, bo z tego co ktoś i mówił powinno się je ładować jakimś specjalnym prostownikiem . Po mojemu te żelowe są dobre do tego celu.




a może by to przebudować i podłączyć zbiornik otwarty a naczynie przeponowe w kosz... i po problemie. Przebudowa by chyba nie była trudna... właściwie jak się nie mylę zamienię zbiorniki i po problemie , reszt jest

dobrze myślę ? Bo nawet jak będę miał ups a zabraknie wody w wodociągach to co wtedy ????
Link do komentarza
Cytat

a może by to przebudować i podłączyć zbiornik otwarty a naczynie przeponowe w kosz... i po problemie. Przebudowa by chyba nie była trudna... właściwie jak się nie mylę zamienię zbiorniki i po problemie , reszt jest

dobrze myślę ? Bo nawet jak będę miał ups a zabraknie wody w wodociągach to co wtedy ????


Teraz to już trochę za późno aby zmieniać instalacje na otwartą.
To że wody braknie to nie jest takie niebezpieczeństwo jak zanik prądu.
Link do komentarza
Cytat

a może by to przebudować ...


Jakbyś nie przebudowywał, to i tak tylko UPS i agregat startujący w automacie po zaniku napięcia zapewni Ci rozbiór ciepła, znaczy się ogrzewanie.

Tak na zdrowy rozum... zawsze się znajdzie jakieś "ale".
Oczywiście im mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia tego "ale" tym lepiej.
Link do komentarza
Cytat

Jakbyś nie przebudowywał, to i tak tylko UPS i agregat startujący w automacie po zaniku napięcia zapewni Ci rozbiór ciepła, znaczy się ogrzewanie.

Tak na zdrowy rozum... zawsze się znajdzie jakieś "ale".
Oczywiście im mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia tego "ale" tym lepiej.




jak napisałem do firm o ofertę na UPS to dostałem oferty w przedziale 1700-2800zł za zasilacz ? Czy to nie za drogo jak na taki zasilacz do małej kotłowni w aledrogo są zasilacze po http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-prz...3691270263.html czy taki nie starczy ?
Link do komentarza
Cytat

jak napisałem do firm o ofertę na UPS to dostałem oferty w przedziale 1700-2800zł za zasilacz ? Czy to nie za drogo jak na taki zasilacz do małej kotłowni w aledrogo są zasilacze po http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-prz...3691270263.html czy taki nie starczy ?


oczywiście,że taki może być z ten co jest na allegro.
A te za kilka tysięcy to jakieś przemysłówki chyba są,albo potężnej mocy.
Link do komentarza
Niewykluczone że tam gdzie kończy się chińszczyzna, cena x2 i zaczynają się firmówki.
Z drugiej strony jeśli już stawiać instalację UPS, to może warto uwzględnić jakieś oświetlenie awaryjne oparte O LED-y, zasilanie alarmu, czujników i jakiegoś gniazdka dla kompa żeby rodzina (ta niepełnoletnia) nie zaczęła wyć że nie ma co robić po ciemku.
Wy dorośli jakieś zajęcia sobie znajdziecie przecież icon_biggrin.gif
W takim przypadku inwerter musiałby być tak z co najmniej 1000W, a najlepiej 1500-2000W.
Ale i takie można zanabyć za połowę tego co na ofercie.
Do tego akuś z 200Ah i noc można przetrwać.
Link do komentarza
Cytat

czyli biorę tego z allegro i będzie ok ? czy baterie trzeba dokupić ?


Łukasz czy Ty czytasz to co My tu Ci piszemy?
Przecież pisałem o baterii i akumulatorze.
Ten z allegro akumulatora nie ma ,raczej nie ma ,ale zapytaj sprzedawcy o akumulator jaki może być i jakiej pojemności max można podłączyć.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Łukasz czy Ty czytasz to co My tu Ci piszemy?
Przecież pisałem o baterii i akumulatorze.
Ten z allegro akumulatora nie ma ,raczej nie ma ,ale zapytaj sprzedawcy o akumulator jaki może być i jakiej pojemności max można podłączyć.



czytam czyta ale napędziliście mi strachu kupiłem już zasilacz UPS APC plus 4 baterie o łącznej mocy 240Ah czy teraz układ jest bezpieczny ... czy coś Jeszce mam kupić zrobić ?

Link do komentarza
Cytat

czytam czyta ale napędziliście mi strachu kupiłem już zasilacz UPS APC plus 4 baterie o łącznej mocy 240Ah czy teraz układ jest bezpieczny ... czy coś Jeszce mam kupić zrobić ?


Daj link do tego UPS bo tak na pamięć to wszystkiego się nie zna icon_biggrin.gif A pytanie - czy ten UPS naładuje tak dużą baterię?
Dlaczego nie kupiłeś jednej baterii tylko aż cztery.
Przy tak dużej pojemności baterii to zakładam ,że całą noc (9-12 gdz) przy zaniku prądu osprzęt i piec będzie hulał.
Link do komentarza
Cytat

Daj link do tego UPS bo tak na pamięć to wszystkiego się nie zna icon_biggrin.gif A pytanie - czy ten UPS naładuje tak dużą baterię?
Dlaczego nie kupiłeś jednej baterii tylko aż cztery.
Przy tak dużej pojemności baterii to zakładam ,że całą noc (9-12 gdz) przy zaniku prądu osprzęt i piec będzie hulał.



taką baterie poleciał mi firma z którą współpracuję w zakresie UPS-ów na tych bateriach przy poborze 400W ma pomykać minimum 2 godziny

http://www.komputronik.pl/product/65652/Sp...CFYJP3goda0cAIw
Link do komentarza
Cytat

lukasz sory ja przeczytałem a raczej przewidziało mi się ,że kupiłeś baterie o mocy 2400 Ah icon_biggrin.gif
Osobiście poleciłbym Ci baterie o mocy ponad 1000 Ah.




odłączę dwie baterie i będzie ok icon_biggrin.gif czy mam jeszcze coś do tej instalacji kupić aby był bezpieczna. A tak na marginesie musiałem wczoraj awaryjnie wygasić piec ( zapchał się komin - ptak )i od czasu zatrzymania do wywalenia żaru temperatura urosła 3 stopnie ( było na piecu 61 C ) i ładnie spadała icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

odłączę dwie baterie i będzie ok icon_biggrin.gif czy mam jeszcze coś do tej instalacji kupić aby był bezpieczna. A tak na marginesie musiałem wczoraj awaryjnie wygasić piec ( zapchał się komin - ptak )i od czasu zatrzymania do wywalenia żaru temperatura urosła 3 stopnie ( było na piecu 61 C ) i ładnie spadała icon_biggrin.gif




wczoraj zabrakło prądu UPS nie zadziałał icon_surprised.gif była żona z dzieckiem w domu wywaliła żar i nic a nic się nie stało ... więc straszenie żę musi być ups itp uważam zbędne. Ups na sprzedaż
Link do komentarza
Cytat

wczoraj zabrakło prądu UPS nie zadziałał icon_surprised.gif była żona z dzieckiem w domu wywaliła żar i nic a nic się nie stało ... więc straszenie żę musi być ups itp uważam zbędne. Ups na sprzedaż


Nie zadziałał bo coś zrobiłeś nie tak. Sprawdzałeś go wcześniej w razie zaniku prądu czy się załączał?
Nic się ie stało bo jak piszesz ktoś był w domu, a gdyby nikogo nie było? a druga sprawa to UPS jest jeszcze po to abyś miał ciepło.
Co do tej temp 60 stopni to przesadziłeś icon_biggrin.gif gdyby urosła do koło 90 stopni to wtedy można włączyć "alarm" i raczej wyciąganie żaru to nie jest dobry pomysł, wstaw sobie wiaderko z piaskiem do kotłowni i w razie potrzeby żar zasypiesz piaskiem aby temperatura dalej nie rosła.
Link do komentarza
Panowie mam pytanie czym może byś spowodowane skoki ciśnień w instalacji CO raz jest zero innym razem 0.8 bara i innym razem 1.5 bara ? Nigdzie nie widziałem przecieków.... Jak bym teraz dopuścił wody do 1,0 bara to za parę chwil zrobi się 2,0 bary icon_confused.gif Odpowietrzałem instalacje i tak jest od dłuższego czasu icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Panowie mam pytanie czym może byś spowodowane skoki ciśnień w instalacji CO raz jest zero innym razem 0.8 bara i innym razem 1.5 bara ? Nigdzie nie widziałem przecieków.... Jak bym teraz dopuścił wody do 1,0 bara to za parę chwil zrobi się 2,0 bary icon_confused.gif Odpowietrzałem instalacje i tak jest od dłuższego czasu icon_eek.gif


Gdzieś masz jednak powietrze... kwestia gdzie i dlaczego!?
Druga opcja, to manometr do wymiany icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Panowie mam pytanie czym może byś spowodowane skoki ciśnień w instalacji CO raz jest zero innym razem 0.8 bara i innym razem 1.5 bara ? Nigdzie nie widziałem przecieków.... Jak bym teraz dopuścił wody do 1,0 bara to za parę chwil zrobi się 2,0 bary icon_confused.gif Odpowietrzałem instalacje i tak jest od dłuższego czasu icon_eek.gif


Z tego co pamiętam to masz instalacje w układzie zamkniętym ,to poczytaj w co wchodzi skład takiej instalacji i jaką odgrywa w niej role, to zrozumiesz czemu są takie skoki ciśnienia.
Wszystko wg mnie działa prawidłowo.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co pamiętam to masz instalacje w układzie zamkniętym ,to poczytaj w co wchodzi skład takiej instalacji i jaką odgrywa w niej role, to zrozumiesz czemu są takie skoki ciśnienia.
Wszystko wg mnie działa prawidłowo.


Nie czytałem wątku od początku - jeśli masz instalację wykonaną w systemie zamkniętym to Mhtyl może mieć rację - w zależności od tego gdzie jest zamontowany manometr może pokazywać różne wartości w trakcie pracy instalacji!
Link do komentarza
Cytat

Panowie mam pytanie czym może byś spowodowane skoki ciśnień w instalacji CO raz jest zero innym razem 0.8 bara i innym razem 1.5 bara ? Nigdzie nie widziałem przecieków.... Jak bym teraz dopuścił wody do 1,0 bara to za parę chwil zrobi się 2,0 bary icon_confused.gif Odpowietrzałem instalacje i tak jest od dłuższego czasu icon_eek.gif

A masz naczynie przeponowe ?
Wzrost ciśnienia w instalacji może być spowodowany uszkodzeniem np. wężownicy, płaszcza, czy wymiennika i przedostaniem się ciepłej wody do obiegu C.O. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mhtyl icon_biggrin.gif dzięki


Widzisz lukasz,gdybyś był tak bardzo dociekliwy jak pytający icon_biggrin.gif i przestudiował działanie instalacji to zapewne nie było by ostatniego pytania z Twojej strony icon_lol.gif
Dobrze ,że wszytko gra i buczy a raczej grzeje icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

no nie icon_biggrin.gif

a Panowie jak chcę podnieść temperaturę w domu zmieniam tylko parametr tem kotła czy coś jeszcze ?


Możesz podkręcić głowice przy grzejnikach a jak masz podłogówkę to tam tez powinna być głowica z kapilarą i za pomocą niej ustawiasz temp albo na piecu , 55 stopni jest to wystarczająca temp na piecu.
Link do komentarza
Cytat

Możesz podkręcić głowice przy grzejnikach a jak masz podłogówkę to tam tez powinna być głowica z kapilarą i za pomocą niej ustawiasz temp albo na piecu , 55 stopni jest to wystarczająca temp na piecu.



nie mam podłogówki tylko grzejniki , mhtyl piszesz że 55 stopni na piecu starczy ? a jak będzie robiło się zimno w domu a na dworze duży minus .... to co może okazać się że za mało jest na piecu icon_smile.gif To wtedy zmienić tylko ten jeden parametr
Link do komentarza
Cytat

nie mam podłogówki tylko grzejniki , mhtyl piszesz że 55 stopni na piecu starczy ? a jak będzie robiło się zimno w domu a na dworze duży minus .... to co może okazać się że za mało jest na piecu icon_smile.gif To wtedy zmienić tylko ten jeden parametr


To wtedy jak na dworze będzie duży minus to więcej opału piec zeżre. pewnie ,że możesz dać większą temperaturę na piecu, ale jak masz pompkę i dmuchawę to nie wiem czy jest sens podnosić temp na piecu. Ja pale drewnem imam ustawioną na 55 a i tak często temp mi rośnie do 70 i nieraz ponad 70, przy paleniu węglem czy miałem temperaturę piec trzyma taka jaka jest zadana.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jeżeli będziesz utrzymywał stalą temperaturę na piecu,powiedzmy te 55 stopni przez cala dobę,to nie ma się co obawiac w kwestii tego że w domu sie wyziębi,nawet przy temperaturach rzędu -20 na dworze. Podstawa będzie tylko dobra izolacja.



Na piecu jest na stałe ustawione 55 st z tolerancją +-3 st i jest ok, jeżeli chodzi o pompki to kupiłem dwie wilo yonos elektroniczne muszę zmienić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

no nie nic takiego nie robiłem do bojlera dochodzi na dwóch rurach gorąca woda a z tej co ma iśc na krany idzie letnia.Może bojler się zapowietrzył jak od odpowietrzyć odkręcając śrubunek ? jak tak to który ?



już wszystko wiadomo padła pompa cyrkulacyjna .... żeby ją wymienić muszę zatrzymać piec czy mogę zakręcić zawory i wymienić na działającym co ???
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

już wszystko wiadomo padła pompa cyrkulacyjna .... żeby ją wymienić muszę zatrzymać piec czy mogę zakręcić zawory i wymienić na działającym co ???


Może ją tylko przyłapało, wystarczy jakbyś ruszył wirnik i ponownie włączył. Co to za pompa?
Możesz wymienić bez zatrzymywania pieca, zakręć zawory i wymieniaj.

Łukasz a co pompa cyrkulacyjna ma się cwu? przecież nawet jak ona nie jest w włączona to woda ciepła poleci tyle , że trochę później poczujemy ja w kranie. Pompka cyrkulacyjna nie powinna blokować grzania bojlera. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Może ją tylko przyłapało, wystarczy jakbyś ruszył wirnik i ponownie włączył. Co to za pompa?
Możesz wymienić bez zatrzymywania pieca, zakręć zawory i wymieniaj.

Łukasz a co pompa cyrkulacyjna ma się cwu? przecież nawet jak ona nie jest w włączona to woda ciepła poleci tyle , że trochę później poczujemy ja w kranie. Pompka cyrkulacyjna nie powinna blokować grzania bojlera.




pompka to wilo yonos pico wcześniej była zwykła 3 biegowa urlich i było ok .... do tego ta wilo jak woda się nagrzeje do się wyłącza ..... wyświetlacz jest ciemny

trzeba wyłączyć piec i włączyć ponownie i chodzi dalej ? To po co jest wtedy ta pompka ? Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Pompka cyrkulacyjna pracuje w cyklach w takich jak ustawisz, i nie powinna się wyłączać jak woda się nagrzeje, chyba że temp wody przekracza ustawiony próg. Przy jakiej temp wody pompka się wyłącza.
A co z cwu? nadal nie masz ciepłej wody?
Link do komentarza
Cytat

Pompka cyrkulacyjna pracuje w cyklach w takich jak ustawisz, i nie powinna się wyłączać jak woda się nagrzeje, chyba że temp wody przekracza ustawiony próg. Przy jakiej temp wody pompka się wyłącza.
A co z cwu? nadal nie masz ciepłej wody?



pompka chodzi na 20W .... wydaje się za słaba ciepła woda jest ale wolniej napełnia wymiennik .... wymiana pompki dzisiaj na 90w jak było poprzednio icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

pompka chodzi na 20W .... wydaje się za słaba ciepła woda jest ale wolniej napełnia wymiennik .... wymiana pompki dzisiaj na 90w jak było poprzednio icon_biggrin.gif


To majątek płacisz za prąd jak masz 90W.
Link do komentarza
Gość mhtyl
lukasz ale to jest tylko cyrkulacja, tam opory są znikome bo ona ma za zadanie tylko wodę przemieszać w rurkach. Żadnych po drodze nie zaworów to by dławiły przebieg wody. Chyba, że coś masz w tej cyrkulacji źle zrobione.
Link do komentarza
Cytat

lukasz ale to jest tylko cyrkulacja, tam opory są znikome bo ona ma za zadanie tylko wodę przemieszać w rurkach. Żadnych po drodze nie zaworów to by dławiły przebieg wody. Chyba, że coś masz w tej cyrkulacji źle zrobione.



z ciepłą woda jest już OKI icon_biggrin.gif pompa wilo która się wyłącza i włącza sam ? ale jest oki
Link do komentarza
Cytat

z ciepłą woda jest już OKI icon_biggrin.gif pompa wilo która się wyłącza i włącza sam ? ale jest oki


To fajnie,że masz cwu, ale może napisałbyś co było przyczyną i jak to rozwiązałeś. Bo to że pompa wilo się wyłącza i włącza sama nic mi nie mówi o rozwiązaniu problemu, bo w pompach cyrkulacyjnych to normalka że włączają się cykliczni z częstotliwością jaką się ustawi.
Link do komentarza
Cytat

To fajnie,że masz cwu, ale może napisałbyś co było przyczyną i jak to rozwiązałeś. Bo to że pompa wilo się wyłącza i włącza sama nic mi nie mówi o rozwiązaniu problemu, bo w pompach cyrkulacyjnych to normalka że włączają się cykliczni z częstotliwością jaką się ustawi.



właściwie nic nie zrobiłem odpowietrzałem odpowietrzałem dopuszczałem wody i tyle co zrobiłem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...