Skocz do zawartości

Dobór kotła


Recommended Posts

Cytat

Witam,
zamontowałem ale okazało się że instalacja jest źle zrobiona cały czas bulgocze jak nad morzem icon_evil.gif a dwa nie mam ciepłej wody bo zbiornik wisi za wysoko szlag mnie trafi !!! Znalazłem lokalnie serwisanta Urlich który był to cudo odpalić i chodzi oby aby... do czwartku i będzie zmieniona instalacja na układ zamknięty z zaworem trójdrożnym bo obecna jak to powiedział " fuszera " icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif

zdjęcia


Nie ma ciepłej wody bo jak dobrze widzę to pompka do cwu jest na powrocie. I nie rozumiem co tam robią dwie pompy. A czy pompka nie powinna być w poziomie zamontowana a nie taj na fotce widać w pionie?
Zbiornik wg mnie nie wisi za wysoko bo przecież od tego jest pompka aby ciepłą wodę pchała do bojlera.
Też nie widzę uzasadnienia za pompkami zawory zwrotne a przed pompkami nie dał filtra siatkowego coby chronił pompki przed zanieczyszczeniami.
Jedno co można powiedzieć o tej instalacji to jest zrobiona estetycznie i przejrzyście ( jak dla mnie to jest trochę przekombinowana) ale to tylko jedyne plusy , niestety.
Ja bym w instalacji zamkniętej nie robił, to taka cicha bomba co nie wiadomo kiedy może pierdyknąć.
Link do komentarza
Cytat

A czemu ??

Piec to Urlich kombodual na ekogroszek ma być układ zamknięty z zaworem trójdrożnym, obecnie są dwa układy zamknięty i otwarty plus wymiennik płytowy ...


Wywal ten wymiennik płytowy i zrób prosta instalacje, im prostsza tym lepiej działa.
Dla przypomnienia zobacz schematy jakie Ci pokazałem kilkanaście postów wcześniej.
Link do komentarza
Nie wiem jak obecnie, ale jeszcze nie tak dawno kocioł stałopalny nie mógł być montowany w układzie zamkniętym.
Jeśli masz wymiennik, to kocioł jak rozumiem jest w obiegu otwartym z naczyniem przelewowym a układ c.o. zamknięty.
TAK?
Bo jeśli nie to nie możesz kotła stałopalnego zrobić w układzie zamkniętym.


Nie wiem po co te kombinacje z tym wymiennikiem. Hydraulik chciał zarobić?
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jak obecnie, ale jeszcze nie tak dawno kocioł stałopalny nie mógł być montowany w układzie zamkniętym.
Jeśli masz wymiennik, to kocioł jak rozumiem jest w obiegu otwartym z naczyniem przelewowym a układ c.o. zamknięty.
TAK?
Bo jeśli nie to nie możesz kotła stałopalnego zrobić w układzie zamkniętym.


Nie wiem po co te kombinacje z tym wymiennikiem. Hydraulik chciał zarobić?


Kocioł stałopalny może być montowany w układzie zamkniętym ale tylko taki który jest do takiego układu przystosowany. Nie może to być pierwszy lepszy , z czego co pamiętam to taki kocioł musi mieć przede wszystkim wężownice schładzającą.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jak obecnie, ale jeszcze nie tak dawno kocioł stałopalny nie mógł być montowany w układzie zamkniętym.
Jeśli masz wymiennik, to kocioł jak rozumiem jest w obiegu otwartym z naczyniem przelewowym a układ c.o. zamknięty.
TAK?
Bo jeśli nie to nie możesz kotła stałopalnego zrobić w układzie zamkniętym.


Nie wiem po co te kombinacje z tym wymiennikiem. Hydraulik chciał zarobić?



no było wcześniej
Cytat

fachowiec z polecenia zaproponował rozwiązanie z wymiennikiem płytowym , ma on przedłużyć żywotność kotła ( nie będzie chodził na wysokim ciśnieniu tylko po mały obiegu )



Link do komentarza
Cytat

Wywal ten wymiennik płytowy i zrób prosta instalacje, im prostsza tym lepiej działa.
Dla przypomnienia zobacz schematy jakie Ci pokazałem kilkanaście postów wcześniej.




patrzałem i tak właśnie będzie icon_biggrin.gif

Cytat

Kocioł stałopalny może być montowany w układzie zamkniętym ale tylko taki który jest do takiego układu przystosowany. Nie może to być pierwszy lepszy , z czego co pamiętam to taki kocioł musi mieć przede wszystkim wężownice schładzającą.



ten kocioł co ja mam może być w takim układzie a będzie jakiś zawór czy coś co przy krytycznej temperaturze wymieni wodę zrzucając gorącą do kanalizacji

Cytat

Nie wiem jak obecnie, ale jeszcze nie tak dawno kocioł stałopalny nie mógł być montowany w układzie zamkniętym.
Jeśli masz wymiennik, to kocioł jak rozumiem jest w obiegu otwartym z naczyniem przelewowym a układ c.o. zamknięty.
TAK?
Bo jeśli nie to nie możesz kotła stałopalnego zrobić w układzie zamkniętym.


Nie wiem po co te kombinacje z tym wymiennikiem. Hydraulik chciał zarobić?




mam na co dwa zbiorniki jeden otwarty i jeden zamknięty oraz na CWU jeden zbiornik zamknięty
wymiennik z polecenia jak widać nie trafnego proponował wymiennik . A serwisant Urlich powiedział że układ który mam jest starego typu Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ten kocioł co ja mam może być w takim układzie a będzie jakiś zawór czy coś co przy krytycznej temperaturze wymieni wodę zrzucając gorącą do kanalizacji


Od nagłego wzrostu temperatury i tym samym powiększenia wody jest naczynie wzbiorcze a w ostateczności ten zawór i trza się modlić oby ten zawór się nigdy nie otworzył.
Link do komentarza
Cytat

Od nagłego wzrostu temperatury i tym samym powiększenia wody jest naczynie wzbiorcze a w ostateczności ten zawór i trza się modlić oby ten zawór się nigdy nie otworzył.




a czemu ??? czy zaproponowane rozwiązanie nie jest dobre ?

Cytat

Lukasz83 masz jakąś dokumentację od tego kotła?
Sprawdzałeś, czy spełnia warunki do pracy w układzie zamkniętym?
Jeśli nie to zrób to - bo to nie przelewki.
Musisz mieć odpowiednio zaprojektowaną instalację, tak jak pisał mhtyl i Jani_63.




tj taki piec http://sklep-instalacyjny.pl/opis/4105375/...tml#description

Cytat

W necie aż się roi od fotek i schematów icon_biggrin.gif
np


oraz na każdej stroni producenta kotłów znajdziesz poglądowe podłączenia kotłów.



taki chce mieć układ

a dwa czemu tak ciągle bąbelkuje w tej instalacji na kotle tylko 60 stopni
Link do komentarza
Cytat

a czemu ??? czy zaproponowane rozwiązanie nie jest dobre ?


Może i jest ,ale tak jak tu wszyscy Ci doradzają ,że instalacja w układzie zamkniętym jest trochę niebezpieczna.
A napisałem ,żeby zawór się nigdy nie otworzył bo to już ostateczność, a jeżeli ten zawór się przytnie a ma prawo to co? coś innego puści.
Robiąc instalacje w układzie otwartym podejrzewam ,że ona wytrzyma tyle co w zamkniętym z tą różnica ,że jest bardziej bezpieczna i mniej kosztowna.
Link do komentarza
Cytat

a dwa czemu tak ciągle bąbelkuje w tej instalacji na kotle tylko 60 stopni


Prawdopodobnie jest zapowietrzona.

Cytat

Weź DOBREGO fachowca.


Tylko gdzie go znajdzie icon_biggrin.gif widziałeś kiedyś fachowca co by mówił o sobie ,że jest nie dobry? wszyscy są najlepsi icon_lol.gif
Link do komentarza
Sam sobie zaprzeczasz.
Piszesz, że tak chcesz mieć a widzę schemat układu otwartego

Spróbuj odpowietrzyć pompki obiegowe

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do jakiegoś działu technicznego Ulricha i poprosił o listę certyfikowanych instalatorów.
Nie musisz od razu ich brać, bo może być drogo ale zawsze możesz zadać im kilka pytań
Link do komentarza
Cytat

odpowietrzałem grzejniki a odpowietrzniki na instalacji nic nie puszczają ....


Mogły się zapiec.
Spróbuj je delikatnie odkręcić aż wypłynie woda spod odpowietrznika.
Mogła też powstać gdzieś na rurach poduszka powietrzna .
Link do komentarza
Cytat

Sam sobie zaprzeczasz.
Piszesz, że tak chcesz mieć a widzę schemat układu otwartego

Spróbuj odpowietrzyć pompki obiegowe

Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do jakiegoś działu technicznego Ulricha i poprosił o listę certyfikowanych instalatorów.
Nie musisz od razu ich brać, bo może być drogo ale zawsze możesz zadać im kilka pytań



Ten serwisant który u mnie był dzisiaj jest autoryzowanym serwisem z Urlicha

http://www.ulrich.com.pl/pl/firmy_partners...sce-72,1,28.htm
Link do komentarza
Trochę się pogubiłem... icon_confused.gif
To ten serwisant Ci to robił, czy chce przerobić?

Słuchaj, może niepotrzebnie dmuchamy balon.

Jeśli masz fachowca od tematu, to poproś żeby ci narysował przyszłą instalację.
Możesz ją tu wtedy wrzucić.

No i zadbaj o te punkty bezpieczeństwa.
--
Myślałem, że wziąłeś jakiegoś sąsiada kolegi kolegi.
Link do komentarza
Cytat

Trochę się pogubiłem... icon_confused.gif
To ten serwisant Ci to robił, czy chce przerobić?

Słuchaj, może niepotrzebnie dmuchamy balon.

Jeśli masz fachowca od tematu, to poproś żeby ci narysował przyszłą instalację.
Możesz ją tu wtedy wrzucić.

No i zadbaj o te punkty bezpieczeństwa.
--
Myślałem, że wziąłeś jakiegoś sąsiada kolegi kolegi.



ten serwisant z Urlicha chce to przerobić
Link do komentarza
Cytat

ten serwisant z Urlicha chce to przerobić


W ramach ciekawości Twojej i Naszej icon_biggrin.gif może mógłbyś z tym serwisantem pogadać jak on to widzi tą instalacje ,ewentualnie jakiś szkic tej instalacji no i ile za robotę swoja ceni. Bo potem to Ci cenę może krzyknąć taką ,że uklękniesz a jak będziesz wiedział jak chce ją zrobić to zawsze coś może jeszcze ktoś tu doradzić czy potwierdzić prawidłowość jego instalacji.
Link do komentarza
Cytat

To jest zawór termostatyczny - tak myślę.
On nie dopuszcza, żeby na odbiór szła większa temperatura niż ustawiona na nim. Jak jest większa, to domiesza chłodniejszej wody z powrotu.
Masz schemat instalacji?


To jest ewidentny zawór mieszający termo.


Cytat

Zastanawia mnie po co niby został pierwotnie zamontowany ten zawór Afriso , serwisant urlich ce to wywalić razem z wymiennikiem płytowym


Łukasz pisałem Ci już wcześniej abyś tego wymiennika nie dawał i im prostsza instalacja tym lepiej hula.
I tak mi się wydaje ,że ten serwisant wie o czym mówi i kaszany Ci nie odwali.

I jeszcze jedna mała uwaga ale bardzo ważna ,co do tej instalacji w obiegu zamkniętym .W razie zaniku prądu musisz posiadać dodatkowe zasilanie UPS-a aby nie było buuuuuum icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

To jest ewidentny zawór mieszający termo.



Łukasz pisałem Ci już wcześniej abyś tego wymiennika nie dawał i im prostsza instalacja tym lepiej hula.
I tak mi się wydaje ,że ten serwisant wie o czym mówi i kaszany Ci nie odwali.

I jeszcze jedna mała uwaga ale bardzo ważna ,co do tej instalacji w obiegu zamkniętym .W razie zaniku prądu musisz posiadać dodatkowe zasilanie UPS-a aby nie było buuuuuum icon_biggrin.gif



mhtyl dziękuje Ci za czynną dyskusje i cenne rady icon_razz.gif a może ktoś by narysował taki układ jak powinien wyglądać ... w umiejętności tego serwisanta chyba nie ma co wątpić jest to osoba z strony firmy Urlich

może tak powinno być zrobione ?

DSC01446.jpg

Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Coś mi się zdaje, że zmienia się temat wątku z "dobór kotła" na "dobór instalacji".
Do tego nie do końca wiemy w jakim układzie ma pracować.
Według mnie poczekaj na to, co zaproponuje Ci instalator.
On widzi co już masz zrobione i jak to wygląda.
Jak Ci zaproponuje coś konkretnego to wtedy to tu przedstaw.

Przede wszystkim POSTARAJ SIĘ ZROZUMIEĆ jak działa najprostszy układ c.o. otwarty i zamknięty.
Stron na ten temat w necie jest mnóstwo.
Link do komentarza
Cytat

razem z materiałem 1300zł mhyt " fachową " dobrze jest ?
sterownik kupiłem ja sam


jak grzeje ,jest cwu to musi być dobrze,co tu więcej można chcieć od życia icon_biggrin.gif
To jest instalacja otwarta czy zamknięta?
Link do komentarza
Aby w razie zaniku prądu podtrzymać funkcje pieca ,żeby nie było bum i przede wszystkim żebyś miał ciepło.
Poszukaj w necie na temat UPS-a w instalacji c.o. i poczytaj ,wyrobisz sobie może lepsze zdanie na ten temat.
Link do komentarza
Jeśli chłodnica/wężownica jest prawidłowo dobrana to UPS jest zbędny.
Układ chłodzenia działa całkowicie niezależnie od prądu do wygaśnięcia kotła vel rozbioru ciepła więc bum nie będzie... nie powinno być.
Inna sprawa jeśli idzie o podtrzymanie funkcji grzania - zasilanie pomp(y) obiegowej.
Tu zasilanie awaryjne może odegrać ważna rolę.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chłodnica/wężownica jest prawidłowo dobrana to UPS jest zbędny.
Układ chłodzenia działa całkowicie niezależnie od prądu do wygaśnięcia kotła vel rozbioru ciepła więc bum nie będzie... nie powinno być.
Inna sprawa jeśli idzie o podtrzymanie funkcji grzania - zasilanie pomp(y) obiegowej.
Tu zasilanie awaryjne może odegrać ważna rolę.




dwa pytania jak dobrać zasilacz UPS ? ( w kotłowni mam dwie pompy jedna elektroniczna Wilo druga zwykła i sterownik kotła ...

a dwa jak pisałem jest zawór mechaniczny który przy temperaturze powyżej 90 stopni otwiera się i zrzuca gorącą wodę do kanalizacji i jednocześnie uzupełnia zimną ...
Link do komentarza
Cytat



poczytałem.... kupię dla Świętego spokoju tylko prośba jak dobrać jego moc

czy taki będzie OK " napięcie wyjściowe ma przebieg idealnie sinusoidalny o mocy 300-400w " Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...