Skocz do zawartości

Dobór kotła


Recommended Posts

Cytat

Czy tyko wyżej wymienione kotły wchodzą w gre? Bo jeżeli nie,to mogę polecić także coś od siebie,podaj budżet jaki chcesz przeznaczyć na ten cel i postaram się coś dopasować.


Ja już piec kupiłem mi porada na razie nie potrzebna,ale dziękuję za chęć udzielenia pomocy.
Link do komentarza
Cytat

Za małą sprawność ma ,widziałem już takie co mają ponad 90 %,ale to może mały szczegół.
A ile ten kociołek ma kosztować.




za małą 85% to nie starczy ? a kosztować ma 3500zł komplet

Cytat

za małą 85% to nie starczy ? a kosztować ma 3500zł komplet




mam też ofertę na kocioł KWM-SGR z podajnikiem, moc 16kw Cena ta obejmuje zarówno piec jak i cały niezbędny osprzęt, mianowicie sterownik, pompe, dmuchawe, termometr. cena 4650 zł ( 5 lat gwarancji ) Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

za małą 85% to nie starczy ? a kosztować ma 3500zł komplet




mam też ofertę na kocioł KWM-SGR z podajnikiem, moc 16kw Cena ta obejmuje zarówno piec jak i cały niezbędny osprzęt, mianowicie sterownik, pompe, dmuchawe, termometr. cena 4650 zł ( 5 lat gwarancji )


Coś bardzo tanie te piece. Cena bardzo dobra ,można brać.
Czy to nowe piece czy po jakimś cyklu pokazowym czy demonstracyjnym?
Link do komentarza
Cytat

Coś bardzo tanie te piece. Cena bardzo dobra ,można brać.
Czy to nowe piece czy po jakimś cyklu pokazowym czy demonstracyjnym?



ULRICH kombodual 21 KW używany trzy sezony ( został wymieniony na piec gazowy ) więc wydaje się że warto jeżeli chodzi o ten drugi to jest to nówka z gwarancją 5 lat KWM-SGR z podajnikiem, moc 16kw

mogę jeszcze kupić po wystawowy nie używany EKO-TECH 17 kW za 3000zł

który brać ???? do mnie przemawia ten Ulrich Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ULRICH kombodual 21 KW używany trzy sezony ( został wymieniony na piec gazowy ) więc wydaje się że warto jeżeli chodzi o ten drugi to jest to nówka z gwarancją 5 lat KWM-SGR z podajnikiem, moc 16kw

mogę jeszcze kupić po wystawowy nie używany EKO-TECH 17 kW za 3000zł

który brać ???? do mnie przemawia ten Ulrich


Tak na prawdę to nie znam żadnego,ale jak juz miałbym doradzić to bierz tego Urlich-a, jak był używany to zapewne były wlaściciel udzieli Ci wszelakich informacji jak go ustawic no i przedewszystkim jest juz sprawdzony ,że działa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak na prawdę to nie znam żadnego,ale jak juz miałbym doradzić to bierz tego Urlich-a, jak był używany to zapewne były wlaściciel udzieli Ci wszelakich informacji jak go ustawic no i przedewszystkim jest juz sprawdzony ,że działa icon_biggrin.gif



dostanę cały kpl za 3500zł to jak za darmo i właściciel udziela gwarancji 30 dniowej rozruchowej ,więc biorę go dziękuję za mhtyl z pomoc i czynny udział w dyskusji
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Piec już na miejscu icon_biggrin.gif i mam do Was pytanie jaki może być orientacyjny koszt podłączenia kotła , pomp cyrkulacyjnych , zbiornika wyrównawczego oraz uzbrojenie i podłączenie rozdzielacza

czy 1000zł starczy robota + materiał


To zależy jaki drogi będzie ten fachowiec icon_biggrin.gif ,ale uważam że poniżej 1000 zł powinieneś się zmieścić.
Materiał ?,znaczy się rury,kształtki bo resztę masz.
Link do komentarza
Cytat

W necie aż się roi od fotek i schematów icon_biggrin.gif
np


oraz na każdej stroni producenta kotłów znajdziesz poglądowe podłączenia kotłów.



faktycznie jest to proste ale nie mam czasu się bawić chyba..... na allegro można kupić gotowe komplety do podłączenia pompy ale co z resztą zbiornik wyrównawczy wymiennik płytowy ... uzbrojenie rozdzielacza od ogrzewania ... podłączenie CUW

a pytanie po co jest ten wymiennik płytowy ???
Link do komentarza
Cytat

W necie aż się roi od fotek i schematów icon_biggrin.gif
np

oraz na każdej stroni producenta kotłów znajdziesz poglądowe podłączenia kotłów.


To nie jest rozwiązanie problemu wystarczy że ustawi ktoś mieszacz 4 drogowy na jedynkę i zawór różnicowy nie zadziała ,przy braku prądu napędzającym pompę . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To nie jest rozwiązanie problemu wystarczy że ustawi ktoś mieszacz 4 drogowy na jedynkę i zawór różnicowy nie zadziała ,przy braku prądu napędzającym pompę .


Nie musi być od razy cztero drogowy, trzy w zupełności wystarczy a prostsza wersja trzy drogowego to zastąpić go zaworem którego umieścić między zasilaniem a powrotem.

Cytat

faktycznie jest to proste ale nie mam czasu się bawić chyba..... na allegro można kupić gotowe komplety do podłączenia pompy ale co z resztą zbiornik wyrównawczy wymiennik płytowy ... uzbrojenie rozdzielacza od ogrzewania ... podłączenie CUW

a pytanie po co jest ten wymiennik płytowy ???


Jak kupisz gotowe to przepłacisz. Kup w sklepie większą ilość złączek ,kolanek itp i to czego nie zużyjesz to oddasz. Pisze abyś więcej nabrał towaru bo nigdy nie przewidzisz czy akurat nie braknie kolanka czy mufy.
A po co Ci wymiennik płytowy? W tej instalacji nie ma racji bytu.
Tak dla jasności to Ty miałeś stary piec c.o. i instalację c.o. i cwu czy wszystko robiłeś od podstaw?
Link do komentarza
Cytat

Nie musi być od razy cztero drogowy, trzy w zupełności wystarczy a prostsza wersja trzy drogowego to zastąpić go zaworem którego umieścić między zasilaniem a powrotem.


Jak kupisz gotowe to przepłacisz. Kup w sklepie większą ilość złączek ,kolanek itp i to czego nie zużyjesz to oddasz. Pisze abyś więcej nabrał towaru bo nigdy nie przewidzisz czy akurat nie braknie kolanka czy mufy.
A po co Ci wymiennik płytowy? W tej instalacji nie ma racji bytu.
Tak dla jasności to Ty miałeś stary piec c.o. i instalację c.o. i cwu czy wszystko robiłeś od podstaw?



kupiłem cały komplet w skład którego wchodzi

1. piec na ekogroszek i pelety Ulrich kombodual KD 21
2. pompa wody Ulrich Type CPD25-40-1802. IP 44 TF 110 st.C - 2 sztuki
3. zbiornik wyrównawczy do pieca Ulrich kombodual KD21
4. wymiennik płytowy
Link do komentarza
Cytat

kupiłem cały komplet w skład którego wchodzi

1. piec na ekogroszek i pelety Ulrich kombodual KD 21
2. pompa wody Ulrich Type CPD25-40-1802. IP 44 TF 110 st.C - 2 sztuki
3. zbiornik wyrównawczy do pieca Ulrich kombodual KD21
4. wymiennik płytowy


No dobra o tym pisałeś wcześniej,ale mnie interesuje czy masz już zrobiona instalacje c.o. i cwu.
Masz tylko grzejniki czy podłogówkę też.
To to cudo icon_biggrin.gif
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&a...OtLPgFw57-jy9Yg
A możesz napisać gdzie go kupiłeś bo z rej sam wnioskuje ,ze to okolice Oleśnicy.
Link do komentarza
Cytat

No dobra o tym pisałeś wcześniej,ale mnie interesuje czy masz już zrobiona instalacje c.o. i cwu.
Masz tylko grzejniki czy podłogówkę też.
To to cudo icon_biggrin.gif
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&a...OtLPgFw57-jy9Yg
A możesz napisać gdzie go kupiłeś bo z rej sam wnioskuje ,ze to okolice Oleśnicy.



Nie mam podłogówki mam same grzejniki instalacji nie ma żadnej do pieca rury do grzejników i grzejniki są podłączone
Obecnie szafka z rozdzielaczem na wodę i podłączony elektryczny bojler i szafka nr 2 od ogrzewania wyprowadzone rury trzeba uzbroić rozdzielacz ) i podłączyć komin
w miejscu tym nigdy nie było pieca tj domek piętrowy który został podzielony na dwa nie zależne mieszkania

Cytat

Tak na prawdę to nie znam żadnego,ale jak juz miałbym doradzić to bierz tego Urlich-a, jak był używany to zapewne były wlaściciel udzieli Ci wszelakich informacji jak go ustawic no i przedewszystkim jest juz sprawdzony ,że działa icon_biggrin.gif



icon_lol.gif

a co żle że to kupiłem ? słyszałem opinie że to dobre piece

mogę też kupić na gwarancji za 5000zł kociło Galmet EKO-KWP 14s Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie mam podłogówki mam same grzejniki instalacji nie ma żadnej do pieca rury do grzejników i grzejniki są podłączone
Obecnie szafka z rozdzielaczem na wodę i podłączony elektryczny bojler i szafka nr 2 od ogrzewania wyprowadzone rury trzeba uzbroić rozdzielacz ) i podłączyć komin
w miejscu tym nigdy nie było pieca tj domek piętrowy który został podzielony na dwa nie zależne mieszkania



icon_lol.gif

a co żle że to kupiłem ? słyszałem opinie że to dobre piece

mogę też kupić na gwarancji za 5000zł kociło Galmet EKO-KWP 14s


To lepiej niech zajmie się tym podłączeniem fachowiec, w takiej sytuacji koszt 1000 zł za zamontowanie wraz z materiałem jest realny.

Sądzisz,że wcześniej to ogłoszenie widziałem? Słowo honoru ,że nie.
Dopiero dzisiaj wpisałem w ggoglach i wyskoczyło icon_biggrin.gif
A jaka to miejscowość z której kupiłeś ten piec. Bo w ogłoszeniu pisze ,że Wieliczka a z tablicy rej samochodu ,że to z powiatu oleśnickiego. I teraz rodzi się pytanie czy kupujesz od właściciela czy od pośrednika. Bo wydaje mi się że pośrednik zapożyczył sobie zdjęcia oryginalne i dodał je w swoim ogłoszeniu.
Link do komentarza
Cytat

To lepiej niech zajmie się tym podłączeniem fachowiec, w takiej sytuacji koszt 1000 zł za zamontowanie wraz z materiałem jest realny.

Sądzisz,że wcześniej to ogłoszenie widziałem? Słowo honoru ,że nie.
Dopiero dzisiaj wpisałem w ggoglach i wyskoczyło icon_biggrin.gif
A jaka to miejscowość z której kupiłeś ten piec. Bo w ogłoszeniu pisze ,że Wieliczka a z tablicy rej samochodu ,że to z powiatu oleśnickiego. I teraz rodzi się pytanie czy kupujesz od właściciela czy od pośrednika. Bo wydaje mi się że pośrednik zapożyczył sobie zdjęcia oryginalne i dodał je w swoim ogłoszeniu.



Ja kupiłem z Oleśnicy ten piec sprzedaje brat .... to czyli brać go ????
Link do komentarza
Cytat

nie ja z Bydgoszczy jestem icon_razz.gif

to co mogę odsprzedać ten wymiennik płytowy ?
ile może być warty ?


Wymiennik to jakieś takie ustrojstwo ,że musi być dopasowany mocą do instalacji c.o. ,ale dokładnie co i jak z tym wymiennikiem to musisz szukać gdzieś w necie.
Ja bym go w cale nie montował,po co komplikować sobie instalacje.
A ile kosztuje to popatrz na alledrogo.
Link do komentarza
Cytat

tego to ja nie wiem ... powiedział że bez zbiornika wyrównawczego


Wiesz co ? Zmień tego fachowca bo on chyba taki albo ten sam co płytki kładł https://forum.budujemydom.pl/ODPADLY-WSZYST...OSB-t22629.html.
Jaki by nie system instalacji zbiornik musi być,przy zamkniętej naczynie przeponowe to taki odpowiednik naczynia wyrównawczego w instalacji otwartej. Ale podejrzewam ,że ten fachowiec ma nikłe pójcie o instalacji zamkniętej wiec lepiej niech za nią się nie bierze bo chałupę w powietrze Ci wysadzi.
A ta cena za podłączenie kotła to tak jak pisałeś wcześniej robocizna+ materiał?
Link do komentarza
Cytat

Wiesz co ? Zmień tego fachowca bo on chyba taki albo ten sam co płytki kładł https://forum.budujemydom.pl/ODPADLY-WSZYST...OSB-t22629.html.
Jaki by nie system instalacji zbiornik musi być,przy zamkniętej naczynie przeponowe to taki odpowiednik naczynia wyrównawczego w instalacji otwartej. Ale podejrzewam ,że ten fachowiec ma nikłe pójcie o instalacji zamkniętej wiec lepiej niech za nią się nie bierze bo chałupę w powietrze Ci wysadzi.
A ta cena za podłączenie kotła to tak jak pisałeś wcześniej robocizna+ materiał?




tak robota plus materiał powiedziałem że nie chcę nic kupować że ma podłączyć kocioł ( mam dwie pompy ,przyłącze do pomp ) i cwu zbiornika nie mam. Instalacja w miedzi plus podłączenie komina ( rur też nie mam )

zadzwonię do niego dopytam szczegółów .... wykonania instalcji
Link do komentarza
Cytat

tak robota plus materiał powiedziałem że nie chcę nic kupować że ma podłączyć kocioł ( mam dwie pompy ,przyłącze do pomp ) i cwu zbiornika nie mam. Instalacja w miedzi plus podłączenie komina ( rur też nie mam )

zadzwonię do niego dopytam szczegółów .... wykonania instalcji


Czyli tak jak pisałeś już o podłączeniu,nic się nie zmieniło.
Najlepiej będzie jak zadzwonisz i go dopytasz co i jak ,żeby potem nie było jak z tymi kafelkami icon_biggrin.gif
Wypisz sobie punkty o co go chcesz zapytać bo w trakcie rozmowy zapomnisz.

A cha jeszcze jedno sprawdź czy ten Twój kociołek może pracować w instalacji zamkniętej.
A zapytaj się dokładnie czemu nie daje się zbiornika wyrównawczego i co w to miejsce ma go zastąpić.
Link do komentarza
Cytat

Czyli tak jak pisałeś już o podłączeniu,nic się nie zmieniło.
Najlepiej będzie jak zadzwonisz i go dopytasz co i jak ,żeby potem nie było jak z tymi kafelkami icon_biggrin.gif
Wypisz sobie punkty o co go chcesz zapytać bo w trakcie rozmowy zapomnisz.

A cha jeszcze jedno sprawdź czy ten Twój kociołek może pracować w instalacji zamkniętej.
A zapytaj się dokładnie czemu nie daje się zbiornika wyrównawczego i co w to miejsce ma go zastąpić.



ok a o co pytać ? icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

A cha jeszcze jedno sprawdź czy ten Twój kociołek może pracować w instalacji zamkniętej.
A zapytaj się dokładnie czemu nie daje się zbiornika wyrównawczego i co w to miejsce ma go zastąpić.




Cytat

ok a o co pytać ? icon_eek.gif


Patrz wyżej o co pytać icon_biggrin.gif
Zapytaj jaka będzie instalacja zamknięta czy otwarta, czemu nie będzie naczynia wyrównawczego ,jaki bojler kupić i co tam jeszcze przyjdzie Ci do głowy icon_smile.gif
Link do komentarza
hehe dzięki
ale po analizie jego wizycie oraz braku pytań ... o komin ,wentylacje nawiewną której nie ma ... nie zmierzył średnicy wylotu spalin z kotła , nie pytał o zbiornik - pojemność do cuw ... itp

rezygnuje z tego " fachowca " szukam dalej.

A mam pytanie może ktoś się orientuje czy rozłożenie pieca na dwie części wymaga jakiś specjalnych narzędzi lub trzeba na coś uważać. Tłumaczę muszę oddzielić kocioł od podajnika ślimaka itd. Bo trzeba go wnieść na pierwsze piętro a waży 360kg icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

A mam pytanie może ktoś się orientuje czy rozłożenie pieca na dwie części wymaga jakiś specjalnych narzędzi lub trzeba na coś uważać. Tłumaczę muszę oddzielić kocioł od podajnika ślimaka itd. Bo trzeba go wnieść na pierwsze piętro a waży 360kg icon_confused.gif


Klucze płaskie takie jak do samochodu +imbusy. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

rezygnuje z tego " fachowca " szukam dalej.


I bardzo dobrze ! Ja Ci już dawno to proponowałem abyś mu podziękował.
A swoja droga to byłem bardzo ciekaw co on chciał czy raczej jak on chciał zrobić podłączenie pieca bez naczynia wyrównawczego icon_biggrin.gif

Cytat

Wiesz co ? Zmień tego fachowca bo on chyba taki albo ten sam co płytki kładł https://forum.budujemydom.pl/ODPADLY-WSZYST...OSB-t22629.html.


Link do komentarza
Cytat

I bardzo dobrze ! Ja Ci już dawno to proponowałem abyś mu podziękował.
A swoja droga to byłem bardzo ciekaw co on chciał czy raczej jak on chciał zrobić podłączenie pieca bez naczynia wyrównawczego icon_biggrin.gif



a ja nie byłem ciekawy mam zamiar aby moja kotłowania stała na swoim miejscu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Cytat

Klucze płaskie takie jak do samochodu +imbusy.



nie trzeba na nic uważać ???
Link do komentarza
Cytat

" fachowiec " dzisiaj zadzwonił i powiedział że koszt montażu będzie 1500zł , a ja mu już podziękowałem więc nie wiem po co dzwonił ?!


Bo zapewne myśli,że jak cenę podniesie to znaczy że zrobi to lepiej niż za 1000 zł icon_lol.gif
Teraz za 1500 zł poczuł się bardziej dowartościowany icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

1500zł to faktycznie sporo jak za sam montaż,co to za fachowiec,jaka firma oraz model kotła dokładnie? Podaj jak najwięcej szczegółów i postaramy się coś pomóc,doradzić.


Komu to odpowiadasz?Jeżeli chcesz się odnieś do konkretnego posta to trzeba go zacytować.
A ogólnie to powiem Twoje pisanie to jest jakieś takieś na siłę.
Pytasz o rzeczy które już są podane,tylko czytać, uważnie ,czytać a potem udzielać porad.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
więc rozpoczął się montaż pieca ..

fachowiec z polecenia zaproponował rozwiązanie z wymiennikiem płytowym , ma on przedłużyć żywotność kotła ( nie będzie chodził na wysokim ciśnieniu tylko po mały obiegu )

Kocioł został rozdzielony na dwie części bo był za ciężki aby go wnieść

zakres prac
- rozkręcenie kotła
- skręcenie po wniesieniu ( kocioł , podajnik , automatyka )
- podłączenie komina
- uzbrojenie rozdzielacza
- montaż zbiornika CWU
- podłączenie zbiornika CWU
- zakup materiałów ( na dziś rury miedziane 22 i 28 , kształtki , pompa cyrkulacyjna , zawór , zaworki do rozdzielacza , kolano 160 do komina , zawór termostatyczny mieszający ATM , śrubunki kątowe )

jestem bardzo ciekawy ile według was powinno to kosztować ....

I jeszcze jedno jakiej powinien być wysokości komin od tzw " wyczystki " oraz w kotłowni mam kratkę wywiewną a nie mam nawiewnej czy ona musi być ?? Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
zamontowałem ale okazało się że instalacja jest źle zrobiona cały czas bulgocze jak nad morzem icon_evil.gif a dwa nie mam ciepłej wody bo zbiornik wisi za wysoko szlag mnie trafi !!! Znalazłem lokalnie serwisanta Urlich który był to cudo odpalić i chodzi oby aby... do czwartku i będzie zmieniona instalacja na układ zamknięty z zaworem trójdrożnym bo obecna jak to powiedział " fuszera " icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif

zdjęcia

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...