Skocz do zawartości

izolacja pionowa fundamentów z kamienia


mannn

Recommended Posts

Mam poniemiecki dom i duży problem,ponieważ fundamenty są z kamienia i glina na zewnątrz i w środku domu.Zerwałem podłogi i wykopałem glinę ze środka na około 50cm ,chciałbym wykonać w środku od podstaw wylewki chudziaka itd. a następnie drenaż opaskowy domu i nie wiem jaką wykonać izolacje wewnątrz i na zewnątrz.PROSZĘ O RADĘ. icon_sad.gif
Link do komentarza
Jeśli dom jest niepodpiwniczony to żadna izolacja pionowa fundamentów ani tym bardziej drenaż nie są potrzebne. Istotny jest natomiast stan izolacji poziomej powyżej poziomu gruntu., bo tylko tą drogą wilgoć może przenikać do budynku.

W przypadku fundamentów kamiennych podsiąkanie kapilarne może występować jedynie poprzez spoiny, ale przy prawidłowym układzie kamieni możliwość przenikania wilgoci jest znikoma. Jeśli jednak widać na murach zawilgocenie to w pełni skuteczną ochronę zapewni jedynie utworzenie warstwy izolacyjnej metoda iniekcyjną.

Ewentualnie można spróbować uszczelnienia spoin w fundamencie przez nałożenie w kilku warstwach emulsji asfaltowo-kauczukowej i osłonięcie folią kubełkową.

Co do podłogi można wykonać typowy układ warstw - beton stabilizujący, izolacja z folii, ocieplenie styropianem drga warstwa foli i wylewka podłogowa. Folie powinny być wywinięte na ściany do poziomu gotowej podłogi.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...