Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Bil Ułanbator

Opinia o projekcie Z29 z Z500 - nowoczesne pudełko bez skosów

Recommended Posts

Witam
Zdecydowałem się na projekt domu Z29 z pracowni Z500.Link do projektu Z29
Nie do końca wiem z czego budować i czym ocieplić.
Im więcej czytam, tym więcej pytań. Chcę postawić dom na płycie fundamentowej (zbrojenie tradycyjne czy rozproszone - co lepsze?), ogrzewanie gazowe. Jaki materiał na ściany, czy robić ścianę 1W czy 2W? Jak 2W to ocieplać styropianem czy wełną? Myślałem nad ścianę 1W z Termailcą 40cm, tylko co jak ekipa coś spiep....
Krótko co cieplejsze, tańsze, wygodniejsze...

Zmiany o jakich myślę (większość to chyba drobne, prawie same okna):
- poszerzę drzwi wejściowe na 100-110cm
- zwiększę wiatrołap kosztem gabinetu o 50cm
- zlikwiduję małe okienko w garażu, gabinecie, pomieszczeniu gospodarczym (tym 5,26m), kuchni
- wyjcie boczne na taras przełożę do tyłu, chciałbym przeszklić całą ścianę i tam zrobić taras
- likwidacja okien na schodach, schody betonowe zamienić na samonośne
- okno w gabinecie i kuchni  powiększyć na długość 2m, jedno i drugie będzie krótkie, okno w gabinecie przesunę żeby było symetrycznie z oknem z pokoju u góry
Pietro
- likwidacja okna w garderobie
- postawić ściankę zmniejszając pokój tak żeby jedne drzwi na taras były z korytarza
- likwidacja bocznych okien w pokojach po prawej stronie i powiększenie pozostałych okien na długość 2m

To chyba  na tyle.
Jak oceniacie zmiany i projekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Chcę postawić dom na płycie fundamentowej (zbrojenie tradycyjne czy rozproszone - co lepsze?)Jak jest w projekcie? kierbud powinien zdecydować.

Cytat

Nie do końca wiem z czego budować i czym ocieplić.
Im więcej czytam, tym więcej pytań.
Jaki materiał na ściany, czy robić ścianę 1W czy 2W? Jak 2W to ocieplać styropianem czy wełną? Myślałem nad ścianę 1W z Termailcą 40cm, tylko co jak ekipa coś spiep....
Krótko co cieplejsze, tańsze, wygodniejsze...Proponuję dwuwarstwówkę - łatwiejsza - do jednowarstwówki potrzebna ekipa wypróbowana i dokładna , większe ryzyko popełnienia mostków termicznych . Na ścianę w dwuwarstwówce przyjdzie styropian i przykryje to co ewentualnie ekipa spierniczy.
Rozeznaj co masz na rynku rodzimym tanio i dociepl styropianem - zaoszczędzoną kasę będziesz miał na co wydać.
Nie patrz na parametry cieplne , bo od docieplenia jest styropian - ściana ma spełnić jedną podstawową rolę - nośną, chyba że budujesz pasywniaka i walczysz o każdy procent ciepła.Cytat

Zmiany o jakich myślę (większość to chyba drobne, prawie same okna):
Jak oceniacie zmiany i projekt.Ze zmianami nie bardzo można dyskutować, zmieniasz "pod swoje potrzeby" tak, żeby Tobie było wygodnie .
Jeśli masz wątpliwości - skorzystaj z programu graficznego i zbuduj swój dom w komputerze w wersji 3D - będziesz mógł wejść , pooglądać - mnie to bardzo pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • A Ty pijesz tylko herbatę, czy kawę z gotowanej wody??? Ja piję WODĘ - leję do kubka wprost z kranu i... wprowadzam wprost do jamy gębowej czystą, zimną WODĘ!
  • A to jest deska odciskana z firmy Atlas, tynk Atlas wn nakładany A deski odciskane za pomocą szablonu, który miałem pożyczony. Potem malowanie preparatem atlas bejca. Koszt materiału to jakieś 500 zł, deskę robilem ze znajomym:)
  • A gdzie wyczytałeś, że moja woda jest miękka? To tylko Ci się wydaje, że jak nie ma kamienia, to woda musi być miękka.
  • Podobno te z wody są przez organizm przyswajane w sposób najbardziej łatwy, prosty i przyjemny.   Znam go od lat i badania zlecone przez fiński rząd 25 lat temu - również. Jeśli temat rozkręcimy, to można podyskutować. jest pytanie czy warto.   Ps: nie mam racji o miękkiej , twardej wodzie i tych wspominanych pierwiastkach które podczas gotowania wytrącają się tworząc kamień ?
  • Położyli kable elektryczne pod brodzikiem. Nadzór budowlany: "To nie jest nasza jurysdykcja"     "O kablach elektrycznych w nowym mieszkaniu, poprowadzonych tam, gdzie ma stanąć brodzik, poinformował nas jeden z czytelników. Twierdził, że zawiadomił nadzór budowlany, ale jego telefon został zignorowany. - To nie jest nasza jurysdykcja - tłumaczą w urzędzie. Mężczyzna wyjaśnił, że chodzi o kolejny etap inwestycji „Park Klonowy”. W wiadomości napisał m.in. „deweloper oszczędza kładąc kable w niedozwolonych miejscach”. I doprecyzował, że chodzi o „kable elektryczne położone pod brodzikiem, zaraz przy odpływie wody”. Na dowód przysłał zdjęcie opisywanej fuszerki oraz takie, na którym widać podjętą przez wykonawcę próbę jej naprawy. Zaznacza, że nadzór budowlany „nie jest zainteresowany tematem”. „Zignorowany został mój telefon do nich” – pisze mężczyzna. Prosi też o wyjaśnienie, dlaczego urząd nie podjął interwencji. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla Kielc tłumaczy, że nie mógł tego zrobić. – Państwowe służby nadzoru budowlanego nie odpowiadają za roboty, które podlegają zakryciu. Za to odpowiedzialny jest inspektor robót inwestorskich – mówi Robert Wojnowski. Dodaje, że nadzór budowlany może skontrolować jedynie, czy budowa prowadzona jest legalnie, zgodnie z pozwoleniem na budowę. – Na pewno nie zajmujemy się odbiorem robót ulegających zakryciu – podkreśla jeszcze raz Wojnowski. Najważniejsze informacje dwa razy dziennie na Twojej poczcie Zobacz przykładowy newsletter I dodaje: – To inspektor robót inwestorskich powinien to wychwycić i zareagować. I do niego trzeba się zgłosić w pierwszej kolejności. Wojnowski tłumaczy też, że przewody elektryczne powinny być prowadzone prostopadle lub równolegle do ścian i podłóg, nie można poprowadzić ich w poprzek ściany lub podłogi. – Więc gdyby coś takiego wystąpiło, to roboty byłyby wykonywane z naruszeniem warunków wykonawstwa robót budowlanych – tłumaczy. W biurze dewelopera, czyli firmy Komplexbud uzyskaliśmy informację, że sprawa została już wyjaśniona. – Miałam tylko jedno takie zgłoszenie, które zostało przekazane na budowę. Z tego co wiem, mają to poprawić, ale informacji zwrotnej od kierownika jeszcze nie otrzymałam – wyjaśniła pracownica biura."
 • Popularne tematy

×