Skocz do zawartości

Opinia o projekcie Z29 z Z500 - nowoczesne pudełko bez skosów


Recommended Posts

Witam
Zdecydowałem się na projekt domu Z29 z pracowni Z500.Link do projektu Z29
Nie do końca wiem z czego budować i czym ocieplić.
Im więcej czytam, tym więcej pytań. Chcę postawić dom na płycie fundamentowej (zbrojenie tradycyjne czy rozproszone - co lepsze?), ogrzewanie gazowe. Jaki materiał na ściany, czy robić ścianę 1W czy 2W? Jak 2W to ocieplać styropianem czy wełną? Myślałem nad ścianę 1W z Termailcą 40cm, tylko co jak ekipa coś spiep....
Krótko co cieplejsze, tańsze, wygodniejsze...

Zmiany o jakich myślę (większość to chyba drobne, prawie same okna):
- poszerzę drzwi wejściowe na 100-110cm
- zwiększę wiatrołap kosztem gabinetu o 50cm
- zlikwiduję małe okienko w garażu, gabinecie, pomieszczeniu gospodarczym (tym 5,26m), kuchni
- wyjcie boczne na taras przełożę do tyłu, chciałbym przeszklić całą ścianę i tam zrobić taras
- likwidacja okien na schodach, schody betonowe zamienić na samonośne
- okno w gabinecie i kuchni  powiększyć na długość 2m, jedno i drugie będzie krótkie, okno w gabinecie przesunę żeby było symetrycznie z oknem z pokoju u góry
Pietro
- likwidacja okna w garderobie
- postawić ściankę zmniejszając pokój tak żeby jedne drzwi na taras były z korytarza
- likwidacja bocznych okien w pokojach po prawej stronie i powiększenie pozostałych okien na długość 2m

To chyba  na tyle.
Jak oceniacie zmiany i projekt.
Link do komentarza
Cytat

Chcę postawić dom na płycie fundamentowej (zbrojenie tradycyjne czy rozproszone - co lepsze?)



Jak jest w projekcie? kierbud powinien zdecydować.

Cytat

Nie do końca wiem z czego budować i czym ocieplić.
Im więcej czytam, tym więcej pytań.
Jaki materiał na ściany, czy robić ścianę 1W czy 2W? Jak 2W to ocieplać styropianem czy wełną? Myślałem nad ścianę 1W z Termailcą 40cm, tylko co jak ekipa coś spiep....
Krótko co cieplejsze, tańsze, wygodniejsze...



Proponuję dwuwarstwówkę - łatwiejsza - do jednowarstwówki potrzebna ekipa wypróbowana i dokładna , większe ryzyko popełnienia mostków termicznych . Na ścianę w dwuwarstwówce przyjdzie styropian i przykryje to co ewentualnie ekipa spierniczy.
Rozeznaj co masz na rynku rodzimym tanio i dociepl styropianem - zaoszczędzoną kasę będziesz miał na co wydać.
Nie patrz na parametry cieplne , bo od docieplenia jest styropian - ściana ma spełnić jedną podstawową rolę - nośną, chyba że budujesz pasywniaka i walczysz o każdy procent ciepła.



Cytat

Zmiany o jakich myślę (większość to chyba drobne, prawie same okna):
Jak oceniacie zmiany i projekt.



Ze zmianami nie bardzo można dyskutować, zmieniasz "pod swoje potrzeby" tak, żeby Tobie było wygodnie .
Jeśli masz wątpliwości - skorzystaj z programu graficznego i zbuduj swój dom w komputerze w wersji 3D - będziesz mógł wejść , pooglądać - mnie to bardzo pomogło.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...