Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dobór czujek magdnetycznych dla okien


Recommended Posts

  • 5 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy mógłbym prosić o rozwinięcie tematu. Link do mnie przemawia... słabo :(Witam
Zamieszczony po wyżej link prezentuje bariery podczerwieni serii ACTIVA umożliwiające tzw ochronę obwodową. Ten sposób ochrony umożliwia wykrycie intruza zanim ten, wtargnie na teren obiektu.
Pokazane w linku urządzenia umożliwiają skuteczną ochronę np. wnęk okiennych, samych okien czy otworów drzwiowych. Przystosowane są do montażu kątowego i do pracy wewnątrz obiektu (zasięg do 20 metrów) jaki i na zewnątrz wówczas odległość po między elementami barier ograniczona jest do 10 metrów. ACTIVA składa się z dwóch tak samo wyglądających elementów. Pierwszy to nadajnik podczerwieni, drugi odbiornik. W zależności od typu urządzenia firma SATEL oferuje wersję 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8 wiązek "komunikujących" oba elementy ze sobą. W zestawie producent oferuje także bezpłatne oprogramowanie z bogatym zestawem opcji zapewniającym poprawną pracę w systemie alarmowym.
Alarmy wywoływane są wówczas gdy nastąpi "przecięcie" którejś z wiązek.
Pozdrawiam
Link to postu
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
Oczywiście lepszym/skuteczniejszym rozwiązaniem jest system monitoringu. W przypadku, gdy właściciela nie ma w domu, niewiele da włączenie alarmu (w przypadku zadziałania czujników magnetycznych), jeśli nikt na niego nie zareaguje (nie przyjedzie firma ochroniarska). Właśnie w skład systemu monitoringu wchodzą czujniki magnetyczne okien oraz wiele innych czujników (np. stłuczenia szkła).
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...