Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Dobór czujek magdnetycznych dla okien


Recommended Posts

 • 5 miesiące temu...
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy mógłbym prosić o rozwinięcie tematu. Link do mnie przemawia... słabo :(Witam
Zamieszczony po wyżej link prezentuje bariery podczerwieni serii ACTIVA umożliwiające tzw ochronę obwodową. Ten sposób ochrony umożliwia wykrycie intruza zanim ten, wtargnie na teren obiektu.
Pokazane w linku urządzenia umożliwiają skuteczną ochronę np. wnęk okiennych, samych okien czy otworów drzwiowych. Przystosowane są do montażu kątowego i do pracy wewnątrz obiektu (zasięg do 20 metrów) jaki i na zewnątrz wówczas odległość po między elementami barier ograniczona jest do 10 metrów. ACTIVA składa się z dwóch tak samo wyglądających elementów. Pierwszy to nadajnik podczerwieni, drugi odbiornik. W zależności od typu urządzenia firma SATEL oferuje wersję 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8 wiązek "komunikujących" oba elementy ze sobą. W zestawie producent oferuje także bezpłatne oprogramowanie z bogatym zestawem opcji zapewniającym poprawną pracę w systemie alarmowym.
Alarmy wywoływane są wówczas gdy nastąpi "przecięcie" którejś z wiązek.
Pozdrawiam
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
 • 6 miesiące temu...
 • 3 lata temu...
Oczywiście lepszym/skuteczniejszym rozwiązaniem jest system monitoringu. W przypadku, gdy właściciela nie ma w domu, niewiele da włączenie alarmu (w przypadku zadziałania czujników magnetycznych), jeśli nikt na niego nie zareaguje (nie przyjedzie firma ochroniarska). Właśnie w skład systemu monitoringu wchodzą czujniki magnetyczne okien oraz wiele innych czujników (np. stłuczenia szkła).
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy w salonie to odchylenie będzie miało jakieś istotne znaczenie? Równałabym płytami tylko tam, gdzie chcesz mieć wysoką zabudowę przyścienną i płytki Mam w wiatrołapie ściankę o odchyleniu 3 cm bo sami stawialiśmy i wyszło jak wyszło. Stolarz wyrównał zabudowę płytą meblową i nic nie widać. Coś jest nie tak z sufitami, że chcesz klaśc płyty?  
  • Dzięki. Widzę, że nie ma konsensusu co do zrywania starych powłok. Dowiedziałem się że cena za m2 to około 10 zł, co przy 200m2 ścian będzie kosztować mnie 2000 zł (200m2). Dogaduję już jakiś pracowników budowlanych aby mi to zrobili. 2k zł to nie jest znacząca kwota w skali wydatków na remont mieszkania czy nawet kosztów równania ścian, a jak ma wpływać na trwałość to myślę, że warto ją wydać.    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, argumenty i ciekawą dyskusję. 
  • Płytowe.    Tak.   Rozumiem, czyli w moim przypadku opory i tak już są duże więc instalacja "udźwignie" zasilanie dolne.   Kazali mi sobie zmierzyć grzejnik, oszacować moc na podstawie karty katalogowej Purmo i wstawić podobne     Wrzuciłem na fixly ogłoszenie, że potrzebuję konsultacji, aby pomógł mi podjąć decyzje i spojrzał na to co poprzednia ekipa (partaczy) zrobiła. Swoją drogą nadal ma poczucie że nie znalazłem nikogo świetnego, kto by szeroko ogarniał, a jak raz dałem się oszukać partaczom to teraz dalsze etapy remontu chcę prowadzić tylko szeroko konsultując i z nadzorem...   Mój zarządca nie wiele wiedział. Konserwator też... W końcu odesłali mnie do Pana który wymieniał w tym bloku instalację CO 10 lat temu. Mówi, że jest pompka i że przepchnie.    Dziękuję bardzo, za wszystkie odpowiedzi.   
  • Na przykład o tym że "pozostawia ściany "oddychające" dla pary wodnej,"- tylko 3% z tego co pamiętam, więc też słabo. Może jednak w pewnych warunkach i w połączeniu z tradycyjnymi systemami ocieplania, miała by ta tiochnika jakiś sens. Ale nie jako podstawowy system ocieplenia domu.
  • Każdy kominek, oprócz szpanu oczywiście, ma w polskich warunkach sens wyłącznie wtedy, kiedy pełni funkcję źródła ciepła. Kiedyś było to źródło ciepła podstawowe, dzisiaj przeważnie jest to źródło rezerwowe. Bo w polskich warunkach klimatycznych (i nie tylko), każdy dom powinien mieć dwa systemy ogrzewania. Podstawowe i rezerwowe. A skoro kominek ma pełnić rolę źródła ciepła awaryjnego, to nie może być zasilany paliwem takim samym jak ogrzewanie podstawowe. W dodatku powinno to być paliwo łatwo dostępne i odporne na kryzysy np. w transporcie. I tu nie ma wielkiego wyboru, do dyspozycji jest w zasadzie jedynie drewno. Zawsze dostępne w najbliższej okolicy, możliwe do pozyskania nawet samodzielnie.   Inaczej z kominka pozostaje jedynie mało przydatny szpan.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...