Skocz do zawartości

ścianka z karton gipsu?


Recommended Posts

Mam do położenia u ściankę (najtaniej i najszybciej )chyba będzie ścianka z karton gipsu . podpowiedzcie mi czy dobrze kombinuje czy są inne systemy oddzielenia dwóch pomieszczeń. W tej chwili jest tam ścianka diabli wiedzą jak to nazwać ale chyba z desek ala ;boazeria . na pewno chciałabym aby ta ścianka zajmowała jak najmniej miejsca bo mieszkanko jest maleńkie icon_smile.gif
Link do komentarza
myślę że ma ona tylko oddzielać te dwa pomieszczenia .W tej chwili ta ściana z deseczek też czyni taką funkcję z tm że jest mało dekoracyjna. Po za tym chcę położyc panele na całej powierzchni i chciałbym aby to było położone jako jedna płaszczyzna dlatego decyduję się na zamianę tej scianki. do tej pory z budownictwem nie miałam za dużo styczności -tylko tyle co pobudowanie domku ,ale to z innych materiałów i nie byłam ograniczona przestrzenią .
icon_sad.gif
Link do komentarza
jeżeli na tym nic nie ma wisieć i nic nie ma wygłuszyć to masz pełną gamę profili
od tego do tego poprzez kombinowane konstrukcje wykonane z profili przyściennych przy czym te ostatnie należałoby dać gęściej , normalnie co 60 a gęściej co 40 cm .
góra i dół zakotwione w profilach Typu U dobrze przymocowane do sufitu i posadzki za pomocą np kołkami szybkiego montażu .
profile pionowe docina się z luzem nie na wcisk .
Są 3 zasadnicze szkoły skręcania
1 profile skręca się pchełkami i do tego płytę - zaleta profil się nie przesunie - wada pchełki odstają
2 profile się łączy za pomocą zaciskarki ( robi dziurkę z 2 uszkami wewnątrz profila ) - zalety j.w brak wad
3 profile łączy się już w trakcie przykręcania płyty - różnic użytkowych brak tylko trochę wprawy trzeba mieć icon_smile.gif

w przypadku stwierdzenia w trakcie skręcania iż profil nam się odgina zanim złapie go śruba , profil dociskamy np trzonkiem młotka a nie palcem .
a Tu masz opisane co jest co i jak tak mniej więcej jakbym zbyt zawile tłumaczył
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...