Skocz do zawartości

Co musi wchodzic w skład projektu??


Recommended Posts

znalazlem architektke ktora oferuje mi projekt gotowy w cenie 3500 zł,jest tam projekt,projekt zagospodarowania czy jak to sie tam nazywa.W kazdym razie nie ma w komplecie projektow instalacji.Pani architekt mowi mi ze ten zestaw ktory mi oferuje jest wystarczajacy do uzyskania pozwolenia na budowe.Czy jest to prawda,czy przepisy nie okreslaja iz musze posiadac proejkty instalacji??
Link do komentarza
no więc tak dzwonilem do mojego starostwa i powiedziano mi tak:że na ten temat sa różne opinie nadzoru budowlanego,niemniej jednak brak projektu instalacji nie jest problemem,poniewaz oni oceniaja tylko projekt architektoniczno budowlany,ale tenze mily Pan powiedzial rowniez ze od czasu do czasu zaczyna sie dyskusja na ten temat i ze moze sie zdarzyc ze zostane wezwany do uzupelnienia dokumentacji.
Jesli chodzi o projekt instalacji elektrycznej to zaden problem(w rodzinie mi to zrobią),ale jestem ciekaw ile moge zapalcic za wod-kan i co??moze ktos z was to przerabiał??
Aha no i ciekaw jestem ewentualnej podstawy prawnej na jakiej mogą tego zażądać??
Link do komentarza
Ja za wod kan i co zapłaciłem 1500 zł.

Musiałem jeszcze zrobić projekty przyłączy wodnych i prądu.

(To było zapisane w decyzji o warunkach zabudowy. )


W zasadzie na tych projektach nie przybili żadnej pieczątki. Powiedzieli że potrzebne będą dopiero przy odbiorze budynku.

Projektu instalacji prądowej nie miałem.

Wydaje mi się że bez tych pozostałych projektów pozwolenie na budowę też bym dostał.
Link do komentarza
Dziennik Ustaw Rok 2003 Nr 120 poz. 1133
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego
mówi:
rozwiązania zasadniczych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniające użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z przeznaczeniem, w szczególności instalacji i urządzeń budowlanych: sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, gazowych, elektrycznych, telekomunikacyjnych, piorunochronnych, a także sposób powiązania instalacji obiektu budowlanego z sieciami zewnętrznymi i punkty pomiarowe, założenia przyjęte do obliczeń instalacji oraz podstawowe wyniki tych obliczeń, z uzasadnieniem doboru, rodzaju i wielkości urządzeń budowlanych.

także konieczne jest dostarczenie wszystkich instalacji i przyłączy. nie bez znaczenia jest na przykład sposób odprowadzenia ścieków, lokalizacja kotłowni i dobór pieca itp.
Link do komentarza
W przepisach jest tak jak napisał patomex

jednak starostwa tego nie wymagają (może interpretują, że rozmieszczenie przyborów sanitarnych na proj. architektury i kilka uwag w opisie na temat innych instalacji wystarczy ?)

Oczywiście najlepiej zrobić wszystkie projekty - byle porządnie, bo robienie po to aby były nie ma sensu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...