Skocz do zawartości

Technologia SIP


Recommended Posts

Witam,
zakupiłem działkę, poszukuję dobrego projektu domu.
Zastanawiam się nad zastosowaniem nowoczesnej Technologii SIP - pokrótce, jest to budownictwo niskopiętrowe każdej złożoności według kanadyjskiej technologii, która wykorzystuje konstrukcyjne termoizolacyjne panele. Podobno ten sposób umożliwia duży wybór projektów domów, szybką budowę, bo łatwy montaż i gwarantuje trwałość. A mnie trochę zależy na czasie i niezbyt wysokich kosztach.
Znalazłem nawet firmę w Mielcu, która się tym zajmuje.
Macie jakieś doświadczenia z budową tą technologią?
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dzień Dobry,

W nawiązaniu do paneli SIP mogę dodać, że jest to aktualnie w krajach takich jak USA czy UK bardzo rozwojowa technologia, kiedy zaczęły się tam liczyć parametry jakościowe, szczególnie izolacja. U nas przez dłuższy czas mało rozpoznana technologia przede wszystkim z uwagi na brak krajowej produkcji, ale to się zmienia, pod Łodzią jest zakład, który to produkuje z rdzeniem PUR, czyli w tej wersji z wyższej półki (firma nazywa się SOLCRAFT).
Jeśli chodzi o jakość budynków w tej technologii, już samo proste przyjrzenie się materiałowi i sposobowi budowy z niego wykazuje, że w każdym przypadku dom z SIP na pewno będzie, z uwagi na prostotę konstrukcji w tym materiale mniejszą liczbę potencjalnych błędów montażowych.

Pozdrawiam,
Piotr
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...