Skocz do zawartości

Malowanie płytek ściennych


Recommended Posts

Cytat

Witam. Mam w kuchni położone płytki Emma Paradyż beige. Są dość jasne, jednak z pomarańczowymi przebarwieniami. Czy można je czymś pomalować, aby były bardziej jasne, stonowane, w tonacji samego beżu a nawet kremu.

Dziękuję za wszelkie porady
Ania



Zaciekawił mnie ten temat wyszukanej renowacji:)

Oto cytat z forum o tematyce pokrewnej.
"Farba nazywa się "FLISENLACK", i można ją kupić w sieci sklepów TEPPICH DOMAENE Zaznaczam że odpowiednik tej farby w niemieckim OBI kosztuje wraz z podkładem około 70euro.
Wracając do farby którą ja malowałem, jest to pojemnik 750ml i ma wydajność ok 8 metrów kwadratowych. Występuje ona w kilku podstawowych kolorach, ja malowałem białą. Technka alowania polega na tym, że; najpierw odtłuszczamy powierzcznie do malowania, następnie malujemy pierwszą warstwę która stanowi podkład pod warstwę właściwą.
Po około 12 godzinach malujemy drugi raz i już prawe możemy cieszyć się nową łazienką. Piszę prawie, bo wiadomo, trzeba posprzątać, usunąć ewętualne plamy, no ale przy remoncie to norma."

Druga opcja - post z tego samego forum.
"PRL-owskie białe płytki w łazience pomalowałam w czerwcu 2009 farbą firmy Flügger. Najpierw trzeba użyć specjalnego podkładu ( niesamowicie śmierdzi ) , potem malowanie farbą - kolory dowolne z mieszalnika. Użyłam farby w półmacie.
Stare płytki jedynie zostały umyte przed nałożeniem podkładu. Efekt powalający - za 250 PLN mam odnowioną łazienkę icon_wink.gif"

Farba o której mowa to Flügger Dekso-plast 25. Przewija się w kilku postach.

Mogę podesłać cały wątek.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
temat wałkowany już niejednokrotnie:

http://www.majic.pl/pl/farby/przeznaczone_...ian/id_147.html

Pozdrawiam




Wnioski są takie, zarówno farba wyżej podlinkowana, jak i farba Flügger Dekso-plast 25 zawierają w swoim składzie żywice akrylowe a rocieńczlnikiem jest woda. W tym kierunku trzeba iść szukając farb do renowacji glazury.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Wnioski są takie, zarówno farba wyżej podlinkowana, jak i farba Flügger Dekso-plast 25 zawierają w swoim składzie żywice akrylowe a rocieńczlnikiem jest woda. W tym kierunku trzeba iść szukając farb do renowacji glazury.



Tak dokładnie, tylko trzeba zwrócić uwagę na zawartość akrylu oraz pozostałych żywic. Wiadomą rzeczą jest to, że farba nigdy nie składa się tylko i wyłącznie z jednej żywicy! Zawsze jest to kompozycja kilku czy kilkunastu żywic połączona z wypełniaczami pigmentem i rozpuszczalnikiem/rozcięczalnikiem.
Drugą sprawą jest stosowanie podkładów które są inne składem, bo mają inne zadanie !!! i należy o tym pamiętać!!!

Całość wykonania zależy od całej "technologi" czyli co i jak i dlaczego używać żeby mieć efekt na naście lat.

Przyznam szczerze, że Flügger Dekso-plast 25 jeszcze nie stosowałem ale dużo było farb do tego celu, nie licząc wielkiej wpadki farby na glazurę Para.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...