Skocz do zawartości

Jakie ilości kondensatu powstają w kominie kotła kondensacyjnego?


Recommended Posts

Jakie ilości kondensatu powstają w kominie kotła kondensacyjnego? Sam chcę kupić taki kocioł o mocy 24 kW. O ile dobrze rozumiem, w dobrze pracującym kotle kondensat powinien wypływać głównie przez kocioł, a nie wykraplać się w kominie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/porady/12959-jakie-ilosci-kondensatu-powstaja-w-kominie-kotla-kondensacyjnego

Link do komentarza
Oj, o ile wiem, to przy kotle kondensacyjnym kondensat z komina spływa do kotła, dlatego jest tylko jedno odprowadzenie skroplin - z kotła. Zbieracz kondensatu to chyba w kotłach turbo, bo tam wymiennik nie jest gotowy na \"strumień\" wody z komina...
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
genialna odpowiedź eksperta przeklejona z innej strony. Człowiek pyta o ilość (wartośc liczbowa np. w litrach) i dowiaduje sie że to nie ma wpływu albo praca kotła będzie bardziej lub mniej ekonomiczna. dziękujemy "ekspercie". odpowiadając na pytanie (bo sam poszukuję tej wartości) to zależy (od grzejników, izolacji budynku, temperatury zewnętrznej) - od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów dziennie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Niech będzie ekologiczne. I potem ktoś powie, że skoro to idzie w atmosferę a kocioł jest modulowany w pełnym zakresie mocy + ma sondę lambda i 20 różnych predefiniowanych nastaw, to po co Komu taka informacja :) Jak zamontować zawór EGR, jak w samochodzie, to się może okazać, że przy kominie na dachu można będzie "oddychać pełną piersią".

Teraz to już żart, przyznaję się :)

Link do komentarza
Mam piec kondensacyjny dwufunkcyjny no i niestety woda którapowinna się skraplaćwiczenia do pojemnika leci bokami po piecu. Efektem jest to, że trzy miesięczny kocioł jest pordzewiałyżki w środku. Czy jest to wina złego podłączenia???. Z tego co wyczytałem w necie tak wynika. Pytanie do Was kto za to odpowiada?, jak wyegzekwować naprawę ?, no i jeszcze jedna sprawa producent(sklep poinformował mnie że gwarancja już nie istnieje ponieważ piec jest zalany z przewodu kominowego). Potrzebuje pomocy.
Link do komentarza

Przede wszystkim trzeba sprawdzić drożność odprowadzenia kondensatu z komory spalania. Oprócz płynu powstają tam osady, które mogą zatkać odpływ. Oczywiście przyczyny mogą być też inne spowodowane np. wadliwym montażem, czy po prostu zagięciem rurki odpływowej. Kocioł powinien sprawdzić instalator, który go montował. 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Trudny problem do zdiagnozowania bez obejrzenia na miejscu.

Jeżeli jest to komin powietrzno-spalinowy (tzw. rura w rurze)? to może to być też deszczówka, która dostaje się do części powietrznej, (zakończenia komina powinny zawierać odpowiednie daszki lub kołnierze ochronne w zależności od producenta). Powietrzna część przeważnie nie ma uszczelek, w związku z tym woda może wypływać przy łączeniu z kotłem, zwłaszcza jak rura założona jest na wierzch, zamiast do środka. . W innym przypadku wskazywać to może na nieszczelną uszczelkę, jej brak,lub jej uszkodzenie co w przypadku tanich uszczelek jest możliwe.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Maniek
Witam woda z kondensatu powinna splywac z rury koninowej do zbiorniczka przelewowego ktory powinien byc podlaczony z odplywem !! I sprawa zalatwiona , w twoich przypsdku jest cos zle podlaczone pewnie coelnie z rury brak uszczelki albo zle zalozona rura ktury odprowadza spsliny do komina
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość zdzislaw

Mieszkam w Anglii i tutaj nie ma takiego problemu,rury do odprowadzenia dwutlenku węgla są w rurze,która jest podzielona na pół,w jedną połówę otworu dostaje się świeże powietrze a drugą połówką wydalany jest dwutlenek węgla w postaci oparów wraz ze skroplonym płynem i rura ta jest zamontowana w ścianie nad kotłem wcale nie w kominie.Nie potrzeba żadnego komina jak w Polsce!!! Nowoczesne kotły kondensacyjne firmy BAXI spełniają wszystkie europejskie normy!

 

Raz jeszcze powtarzam,nowoczesne kotły kondensacyjne nie potrzebują komina do odprowadzania spalin! Rura odprowadzająca spaliny może być w ścianie,w zależności gdzie będzie umieszczony kocioł kondensacyjny-w kuchni,łazience czy w innym pomieszczeniu!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...