Skocz do zawartości

koszty c.o.


Gość

Recommended Posts

Mam pytanie a propos instalacji centralnego ogrzewania. Otóż mam do wykończenia mały domek 81 m2 i w tej chwili chcę zrobić centralne ogrzewanie. Moje pytanie dotyczy tego, czy mogę wymagać od instalatora, który przyjdzie obejrzeć budowę aby podał mi kosztorys (chociaż orientacyjny)? Bo zauważyłam, że nie są oni zbyt chętni do tego. Czy może za coś takiego wziąć on pieniądze? Chodzi mi o to,że nie chciałabym "w ciemno" kogoś zatrudniać, tylko z góry byc przygotowana na jakąś sumę orientacyjną.
A może ktoś wie ile orientacyjnie kosztuje sama robocizna? (przy 10 grzejnikach, piwnica, parter i piętro, miedź, bez wkuwania rur w ścianę).
Będe wdzięczna za pomoc icon_smile.gif Pozdrawiam...
Link do komentarza
Podane koszty obejmują:

- materiały: rury i złączki z PP lub Cu, grzejniki (10 szt.) płytowo-konwektorowe z wkładką zaworową zasilane od dołu, podwójny blok przyłączeniowy do grzejników zasilanych od dołu kątowy (podejście ze ściany), złączki zaciskowe na rurę, głowice termostatyczne (10 szt.)
- robocizna: rozprowadzenie rur w posadzce i bruzdach ściennych (wraz z kuciem) wykonanie podejść pod grzejniki, montaż grzejników, próbę szczelności
icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
AHA, jeśli chodzi o wyceny i przygotowanie oferty, to przynajmniej w moim przypadku odbywa się to całkowicie bezpłatnie, chociaż w większości przypadków na sporządzeniu oferty współpraca kończy się.icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A jak nie ma kosztorysu, to należy pożegnać potencjalnego wykonawcę i rozejrzeć się za nowym!!!



Sam prowadzę firmę EKOEMITER na mazowszu i zawsze wykonuję kosztorysy. Tak aby klienci wiedzieli jakie są koszty instalacji np: pomp ciepła , kotłów, kolektorów słonecznych i c.o.
Nie wyobrażam sobie aby było inaczej. Podpisuję również z klientami umowy na daną inwestycję jest to bezpieczna forma dla obu stron. Zależy nam na dobrze wykonanej pracy a przede wszystkim na zadowoleniu klienta, nie kierujemy się tylko i wyłącznie zyskiem.
www.ekoemiter.com.pl
icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...