Skocz do zawartości

Ocieplanie domu


Recommended Posts

Ostatnio sporo mówi się w mediach o fatalnej sytuacji na rynku materiałów budowlanych. I nie mówię tutaj o cenie, tylko o jakości. Pisała o tym między innymi Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza. Jestem w trakcie budowy domu i mam pewne obawy dotyczące kupna styropianu do ocieplenia domu. Jak to faktycznie wygląda, bo słyszałem od wielu znajomych, że często można kupić kota w worku. Sprzedawcy ponoć wciskają kit - i tak w sklepie tego nie sprawdzimy - o świetnej jakości, idealnych walorach cieplnych itd. Czym się kierować przy kupnie? Wybierać tylko renomowanych producentów z rekomendacją znanych instytutów? Pocieszające wydaje się chyba być to, że Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ma zaostrzyć kontrole i ścigać oszustów.

Zapraszam do dyskusji
Link do komentarza
Teraz większość rzeczy jest średniej jakości i nie tylko materiały budowlane, producentom po prostu nie opłaca sie produkować rzeczy które mogą przetrwać lata bo kto będzie potem dalej kupował. Co do materiałów budowlanych to wystarczy spojrzeć na chodniki z kostki brukowej, po kilku latach pozostaje z nich sam piasek.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Trochę posiedziałem w internecie i znalazłem coś takiego jak program jakości Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Inicjatywa wydawać by się mogło "słuszna i zbawienna". No własnie, tylko tak się wydaje. Dlaczego producenci należący do stowarzyszenia mają dostawać mniejsze kary, niż ci którzy nie należą? Czyli może dojśc do sytuacji, że klient kupi styropian, ze znakiem jakości, który w gruncie rzeczy będzie gorszy niż ten bez znaku. I co najważniejsze, dlaczego jakość rozumiana jest jako waga? Trochę to wszystko dziwne :/
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...