Skocz do zawartości

Ogrodzenie panelowe i nierówna działka


autorushd

Recommended Posts

Więc sytuacja wygląda ja na fotce:

Brak obrazka

Zastanawiałem się na jakim poziomie zrobić poziom 0. Słupki mam o wysokości 230cm, panele 150cm w tym podmurówka z prefabrykatów ok 20cm.

Wstępnie pomyślałem ze najlepiej zrobić na linii 1400. Wtedy słupek nr 9 bym podniósł o jakieś 40cm.

Chociaż od ulic chciałbym uniknąć ząbkowania ale się chyba nie da icon_sad.gif Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
autorushd no i jak rozwialazles problem?

dzis przyjechal wielki samochod ciezarowy z panelami ogrodzeniowymi ktore kupilem,stad pojawia sie pytanie
czy zamierzasz dospawac/czy dospawales wasy do slupkow aby je zakotwiczyc w betonie?
moje panele 1.7 slupek 2.4 a po odjeciu podmurowki wychodzi 40cm w betonie(nie licze lacznika) to z deka malo...

jaki masz sposob mocowania paneli do slupka?listwa,obejma,hak czy przykrecany plastik?
jutro zaczynam grodzic,jakies wskazowki?rady?

bede grodzil po granicy z trzech stron(powiadomilem sasiadow)
-a co z granicznikami na rogach?przeciez nie postawie slupka na krzyzyku a jak dostawie lacznik na slupka do granicznika to automatycznie uciekam z ogrodzeniem jakies 20cm i...?
pozdr
Link do komentarza
Wejdź na pierwszy link w podpisie L) u mnie już ogrodzenie skończone.

nic nie dospawałem, nie widzę takiej potrzeby. Konstrukcja jest sztywna, to nie to co siatka.

Panele do słupka sa mocowane specjalnymi obejmami. Są trzy rodzaje obejm, przelotowe, startowe i kątowe.
Nic więcej nie potrzeba icon_smile.gif


odnośnie słupków granicznych to ja się z ogrodzeniem cofnąłem do wnętrza działki o ok 10cm. To mi załatwiło sprawę i ewentualne nie porozumienia z sąsiadami na przyszłość icon_smile.gif

Odnośnie wysokości słupków na nierównej działce to każdy słupek został poziomowany niwelatorem, tzn nie ma żadnych ząbków jak u sąsiada na przeciw. Po prostu na każdym panelu jest różnica ok 2cm co jest niezauważalne icon_smile.gif

Autorus
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...