Skocz do zawartości

Arkadia /MTM Styl


Dezajner

Recommended Posts

Powoli dojrzewam do decyzji o budowie domu. Przejrzałem rynek wtórny (Warszawa i okolice).
Albo mi nie odpowiada albo wymaga konta w Szwajcarii. Ubóstwiam przedwojenne wille
(i mansardowe dachy), ale nie potrafię pojąć obecnej mody na budowanie "polskich dworków" pokrytych obowiązkowo blachą i z przyklejonymi do frontu kolumienkami, niepełniącymi żadnej funkcji architektonicznej. Po obejrzeniu iluś tam domów, zaczynam coraz poważniej myśleć o czymś bardziej nowoczesnym, geometrycznym, wpisanym w krajobraz.
Projekt Arkadia traktuję jako inspirację (a i to raczej estetyczną niż funkcjonalną) - na 100% zlecę wykonanie projektu indywidualnego. Może to i drożej, ale precyzyjnie spełni moje oczekiwania.
Jednak jako laik, ciekaw jestem waszego zdania o tym projekcie.
Link do komentarza
Cytat

Powoli dojrzewam do decyzji o budowie domu. Przejrzałam rynek wtórny (Warszawa i okolice).  
Albo mi nie odpowiada albo wymaga konta w Szwajcarii. Ubóstwiam przedwojenne wille  
(i mansardowe dachy), ale nie potrafię pojąć obecnej mody na budowanie "polskich dworków" pokrytych obowiązkowo blachą i z przyklejonymi do frontu kolumienkami, niepełniącymi żadnej funkcji architektonicznej. Po obejrzeniu iluś tam domów, zaczynam coraz poważniej myśleć o czymś bardziej nowoczesnym, geometrycznym, wpisanym w krajobraz.  
Projekt Arkadia traktuję jako inspirację (a i to raczej estetyczną niż funkcjonalną) - na 100% zlecę wykonanie projektu indywidualnego. Może to i drożej, ale precyzyjnie spełni moje oczekiwania.
Jednak jako laik, ciekawa jestem waszego zdania o tym projekcie.



A do czego Ci ten dom? Wygląda raczej na taki właśnie dla tych z kontem w Szwajcarii.
Link do komentarza
Rzeczywiście realiznacja tego projektu może być kosztowna.
Moim zdaniem niepotrzebna jest galeria przy wejściu (z quasi-kolumienkami),
zupełnie nie pasuje garaż z w bryle budynku.
Przy podpiwniczeniu budynku nie ma większego sensu w posiadaniu aż trzech pomieszczeń gospodarczych na parterze!!!
Korytarz prowadzący do sypialni na parterze jest moim zdaniem za wąski.
Nad ranem w zaspaniu można się obić.
No i wreszcie mam pewne obawy co do energooszczędności budynku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...