Skocz do zawartości

Klinkier a pustak ceramiczny - jaka może być różnica w wycenie robocizny?


Recommended Posts

Witam wszystkich,
Proszę was o pomoc przy wycenie robocizny a właściwie jaka może być różnica w robociźnie pomiędzy postawieniem ściany zewnętrznej z pustaka ceramicznego a z klinkieru.

Dom będzie składać się z ściany 3-warstwowej (cegła 25cm - wełna 2x5cm - szczelina powietrzna 2cm -cegła 11,5cm)

Problem tkwi w tym, że firma budowlana wyceniała mi budowę domu na podstawie projektu, w którym ok. połowa domu była z klinkieru, z którego jednak chcemy z żoną zrezygnować. Wydaje nam się, że rezygnacja z klinkieru powinna spowodować obniżenie ceny robocizny.

Temat powstał po tym jak firma budowlana zażyczyła sobie dopłaty za podniesienie zera o 2 rzędy pustaków. W sumie to jest logiczne, ale skoro oni by chcieli więcej zarobić na zmianach, to my tym bardziej chcieli byśmy też zaoszczędzić na zmianach.

Nie znamy się za bardzo na budowlance dlatego stąd pytanie do was na forum o pomoc w tej sprawie. Miło by było usłyszeć(przeczytać) jakieś podpowiedzi na temat technologi budowy domu z klinkieru, które będą służyć jako atuty do obniżenia ceny robocizny z firmą budowlaną i nie wyjść na kompletnych lewych co można im każdy kit wcisnąć (przewidujemy że rozmowa będzie polegać na tym, że budowlaniec powie nam, że wykonanie klinkieru i zwykłej ściany to jest to samo- i chcemy tego uniknąć).

Mam nadzieję że wasza pomoc pozwoli mi lepiej przygotować się do rozmowy z firmą budowlaną.
W końcu przy budowie domu każdy grosz się liczy icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

Wykonanie ścian z cegły klinkierowej jest bardzo czasochłonne, a zatem kosztowne.
Skoro nie będzie ścian osłonowych z klinkieru, cena za wykonanie powinna być obniżona i to znacząco.



Przykładowo jaka może być różnica w cenie między postawieniem 1m2 ściany osłonowej z pustaka ceramicznego a z cegły klinkierowej ? Chodzi o porównanie, żeby mniej więcej wiedzieć ile zbić cenę icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...