Skocz do zawartości

Jaki rodzaj tynku na strop Teriva?


Recommended Posts

Witajcie!
Próbowałem znaleźć odpowiedzi w necie po dzisiejszym spotkaniu z tynkarzami, ale bez skutku.
zdecydowałem się na tynki wewn. cem-wap Baumit z agregatu. Mam strop Teriva z pustakami z keramzytu.

Pyt 1 Czy na sufit pod Terivą można dać tynk cem wap? (wg. tynkarzy tylko gipsowy, bo jest elastyczny a cem popęka)

Pyt 2 Czy położyć siatkę od dociepleń? - wzdłuż belek paski, na całości sufitu, czy nie dawać? - czy smaruje się czymś belki żeby przyczepił się tynk?

Pyt 3 Czy na nadproża trzeba dać siatkę stalową? (wg tynkarzy nie potrzebna)

Pyt 4 Gdybym chciał fakturę za usługę - musiałbym dopłacić vat. Jeśli chcę zaoszczędzić - nie dostane fa, pisemnej gwarancji, umowy - w razie komplikacji niczego nie mógłbym złożyć reklamacji - jak Wy robiliście?

Pyt 5 Czy listwy przyokienne montować przy plastikowych oknach i cem tynku(wg tynkarzy popękają przy tym tynku, a poza tym listwy te są do drewnianych okien -żeby nie nasiąkały ramy)
Dzięki za odpowiedzi
Klokoczyce
Link do komentarza
też mam terivę z pustakami z keramzytu,
tynkowanie rok temu (w marcu 2010) 2 tygodnie temu strop obciążony wylewkami, póki co nic się nie dzieje, nic nie pęka.
Tynk c-w ręcznie nakładany, bezpośrednio na sufit (najpierw szpryc) bez żadnych siatek

pozdrawiam
Link do komentarza
ja walnąłem w piwnicy - bo tylko tam miałem systemowy - agregatem gipsowym...
Zresztą całośc kładłem z agregatu.
Zaciągnęli go tak pieknie - że nawet gładź na CW by nie wyszła taka gładka.
Zaciągnięty i od razu jest na gotowo - dlatego polecam bo niedrogo i nic się od lat nie dzieje...
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!
Próbowałem znaleźć odpowiedzi w necie po dzisiejszym spotkaniu z tynkarzami, ale bez skutku.
zdecydowałem się na tynki wewn. cem-wap Baumit z agregatu. Mam strop Teriva z pustakami z keramzytu.

Pyt 1 Czy na sufit pod Terivą można dać tynk cem wap? (wg. tynkarzy tylko gipsowy, bo jest elastyczny a cem popęka)

tu nie wiem. Jednak jak już tak mówią, to chyba wiedzą czemu...

Cytat

Pyt 2 Czy położyć siatkę od dociepleń? - wzdłuż belek paski, na całości sufitu, czy nie dawać? - czy smaruje się czymś belki żeby przyczepił się tynk?

na pojedynczą belkę nie ma sensu. Jak masz np. 3 belki obok siebie (zsunięte razem) to można dać (ale dałbym metalową) - tyle tylko że o tym się myśli przed zalaniem stropu...

Cytat

Pyt 3 Czy na nadproża trzeba dać siatkę stalową? (wg tynkarzy nie potrzebna)

mają rację

Cytat

Pyt 4 Gdybym chciał fakturę za usługę - musiałbym dopłacić vat. Jeśli chcę zaoszczędzić - nie dostane fa, pisemnej gwarancji, umowy - w razie komplikacji niczego nie mógłbym złożyć reklamacji - jak Wy robiliście?

bierz fakturę. Bezwzględnie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...