Skocz do zawartości

Błędy wykonawcze instalacji kanalizacyjnej


Recommended Posts

  • 3 lata temu...
Mam problem z głośną kanalizacją w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Dotychczas nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło, stąd pytanie o co chodzi?

Mieszkanie, o którym piszę jest na parterze w trzykondygnacyjnym budynku.

Mamy dwa odpływy 1/kuchenny 2/w ubikacji, do który podłączona jest też łazienka. Rura odpływowa jak mniemam jest jedna wspólna dla całego pionu, do której są zrobione przyłącza.

Z kuchennym odpływem nie mam problemów.

Natomiast kiedy któryś z sąsiadów puszcza wodę w łazience, to mam wrażenie, że w mojej ubikacji zepsuła się spłuczka i zalewa właśnie toaletę. Dźwięk spuszczanej wody słychać dokładnie w muszli a nie w rurze kanalizacyjnej.

Drugi problem jest związany z rurą wodną (ciepła woda). Kiedy puszczam wodę w łazience, słyszę dźwięczące rury w kuchni.

Jak usunąć te wady i co jest ich przyczyną?
Link do komentarza
Cytat

Mam problem z głośną kanalizacją w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.



Czy mieszkasz w tym mieszkaniu dłuższy już czas, czy jest to Twój nowy nabytek?
Te zmiany pojawiły się po jakimś remoncie mieszkania u sąsiadów na wyższych piętrach?
Te odgłosy w ubikacji sugerują brak napowietrzenia pionu kanalizacyjnego po jakichś przeróbkach na wyższych piętrach...
To musi sprawdzić ktoś z administracji, czy wspólnoty - zależy od tego, kto zarządza tym budynkiem.

Natomiast te dźwięczące rury w kuchni, to skutek drgającej, zużytej uszczelki w którymś zaworze - najpewniej tym otwieranym w baterii, chociaż może też być w którymś wcześniejszym na "ciepłej" rurze. Namierzenie i wymiana tej uszczelki powinno załatwić sprawę. icon_lol.gif


Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Witam. Muszę puścić pion kanalizacyjny przy ścianie z domy z bali w salonie. Czy mogę w domu drewnianym wprowadzić pionową rurę kanalizacyjną i przyłącza ciepłej i zimnej wody w pustaka karmazytowego i uszczelnić rury w środku otuliną i wełną mineralną? W pustaku bedzie jeden wywietrznik aby odprowadzać ewentualną wilgoć ze środka pustaka.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Jacek
Tak dla ścisłości. Rysunek w nagłówku artykułu jest totalnie błędny. Przepisy zabraniają umieszczania jakichkolwiek instalacji i sieci pod fundamentem budynku. I owszem jako kierbud wiem, że czasami się po prostu inaczej nie da. Głównie to wina projektantów, czasami inwestora, jak jest niereformowalny. Ale wtedy trzeba zrobić rurę osłonową przynajmniej z HDPE i odpowiednio przedłużyć . Jeśli taka rura kanalizacyjna pęknie i zacznie podmywać piasek spod fundamentów to nie muszę pisać co będzie dalej. Będzie płacz i zgrzytanie zębów
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...