Skocz do zawartości

Jeszcze raz ściany zewnętrzne


Recommended Posts

Dzień dobry, witam wszystkich
Na razie głownie czytam forum, bo przed nami daleka droga do wlasnego domku ale wydaje mi sie, ze grunt to dobre przygotowanie. Teraz jestemy w trakcie wyboru dzialki. Wiemy juz, ze niestety raczej piwnicy miec nie bedziemy bo tereny sa niedaleko Wisly i podejrzewamy wysoki poziom wody gruntowej.
No a teraz jak kazdy poczatkujacy mam pytania do osob, ktore posiadaja domek lub sa w trakcie budowania:
- domek marzy nam sie wlasnej koncepcji - czy mozna zrobic projekt domku, ktory potem architekt dopracuje, czy raczej architekci nie ida na takie uklady?
- widzialam gdzie na projekcie grubosc scian 18cm i do tego ocieplenie 15 cm; z czego moglby byc te sciany?
Wielkie dzieki za pomoc
N.
Link do komentarza
- domek marzy nam sie wlasnej koncepcji - czy mozna zrobic projekt domku, ktory potem architekt dopracuje, czy raczej architekci nie ida na takie uklady?

Oczywiście, że jest taka możliwość. Ja osobiście znalazłam taką firmę projektową w Poznaniu. Po przejrzeniu wielu katalogów pojawiło nam się mnóstwo pomysłów, ale żaden gotowy projekt nie spełniał całkowicie naszych oczekiwań. Musielibyśmy wiele rzeczy zmieniać a to kosztuje. Tym sposobem zdecydowalismy się na projekt prawie indywidualny. Był rysowany od podstaw, ale według naszych wymagań i wskazówek. Miał być tani w budowie i funkcjonalny. Koszt przygotowania takiej dokumentacji projektowej w Poznaniu to 2500 zł + VAT.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

- domek marzy nam sie wlasnej koncepcji - czy mozna zrobic projekt domku, ktory potem architekt dopracuje, czy raczej architekci nie ida na takie uklady?
Oczywiście, że jest taka możliwość. Ja osobiście znalazłam taką firmę projektową w Poznaniu. Po przejrzeniu wielu katalogów pojawiło nam się mnóstwo pomysłów, ale żaden gotowy projekt nie spełniał całkowicie naszych oczekiwań. Musielibyśmy wiele rzeczy zmieniać a to kosztuje. Tym sposobem zdecydowalismy się na projekt prawie indywidualny. Był rysowany od podstaw, ale według naszych wymagań i wskazówek. Miał być tani w budowie i funkcjonalny. Koszt przygotowania takiej dokumentacji projektowej w Poznaniu to 2500 zł + VAT.




Witam

Czy mógłbys mi podać namiary na tą firmę projektową .Jestem w podobnej sytuacji i też z Poznania.Do tej pory żaden z gotowych projektów nie spełnił moich oczekiwań,mam swoją wizję rozplanowania budynku ,ale potrzebowałbym konsultacji z firmąprojektową. pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.
Link do komentarza
Też mam dylemty dotyczace ściany zewnętrznej.
Trafiłem na promocję pustaków POROMUR EM 250x338x220G 25 P+W. Chciałbym ich użyć na ściany zewnętrzne + docieplenie styropianem. Projektant jednak mówi, że pustaki te nie mogą być stosowane na ściany zewnętrzne ponieważ jest to pustak na ściany wewnętrzne. Proszę o radę - czy rzeczywiście pustaków tych nie można stosować na ściany zewnętrzne. Podaję linka od producenta tych pustaków: http://www.jopek.home.pl/index.php?option=...id=75&Itemid=62
Będę wdzięczny za wszystkie rady.
Link do komentarza
Cytat

Też mam dylemty dotyczace ściany zewnętrznej.
Trafiłem na promocję pustaków POROMUR EM 250x338x220G 25 P+W. Chciałbym ich użyć na ściany zewnętrzne + docieplenie styropianem. Projektant jednak mówi, że pustaki te nie mogą być stosowane na ściany zewnętrzne ponieważ jest to pustak na ściany wewnętrzne. Proszę o radę - czy rzeczywiście pustaków tych nie można stosować na ściany zewnętrzne. Podaję linka od producenta tych pustaków: http://www.jopek.home.pl/index.php?option=...id=75&Itemid=62
Będę wdzięczny za wszystkie rady.




Zastrzeżenia projektanta są nieuzasadnione, gdyż pustak ten może być użyty do budowy ścian zewnętrznych przewidzianych do ocieplenia. Klasy wytrzymałości tych pustaków ( 10 MPa lub 15 MPa) są wystarczające do stawiania nawet wysokich budynków.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...