Skocz do zawartości

Jak tanim kosztem ocieplić strop żelbetowy?


Recommended Posts

  • 6 lata temu...

Ja widziałem jak poradził sobie przedwojenny majster, a strop był łukowy, murowany z cegieł, wspartych na dwuteownikach. A więc nierówności grzbietów i dolin sięgały kilkunastu centymetrów.

Kazał włascicielowi przywieźć z tartaku przyczepę trocin i kupić kilka worków wapna hydratyzowanego. Następnie do wapna dodał wody tworząc mleczko wapienne i zmieszał je z trocinami. W ten sposób zabezpieczył się przed szkodnikami od robactwa po gryzonie włącznie. Następnie tę masę, czyli trociny z wapnem rozprowadził po strychu, wyrównując powierzchnię, a kiedy przeschła i nieco stwardniała, położył na to cienką szlichtę betonową. Strop był wyrównany.

- A teraz ocieplajcie sobie czym chcecie! - rzucił do właściciela. I słusznie. Położenie styropianu i wylanie posadzki nie stanowiło już problemu.

Link do komentarza
1 godzinę temu, retrofood napisał:

 

Ja widziałem jak poradził sobie przedwojenny majster, a strop był łukowy, murowany z cegieł, wspartych na dwuteownikach. A więc nierówności grzbietów i dolin sięgały kilkunastu centymetrów.

 

To był typowy strop Kleina, ta starsza wersja chyba - i tak się wtedy ocieplało i wytłumiało stropy. Również drewniane.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
U mnie w domu parterowym mam strop zelbetonowy 18cm. poddasze bedzie sluzylo tylko do trzymania gratów. Co myslicie o ociepleniu styropianem w dwóch warstwach??? i jaki styropian polecacie??
Link do komentarza

 

 

15 minut temu, zenek napisał:

dlaczego w dwóch warstwach? 

Pewnie gość TMM słyszał gdzieś, że lepiej dwie warstwy na zakładkę i mijankę, żeby nie było dziur i potrzeby sklejania np. pianką poszczególnych płyt styropianu...

Dwie warstwy po 20 cm też da te 40 cm...

 

A te płyty i tak powinien zabezpieczyć, choćby przed mechanicznym niszczeniem przy wnoszeniu i przechowywaniu gratów - np płytami OSB.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...