Skocz do zawartości

ile za projekt ogrzewania podłogowego wodnego


Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

Witam forumowiczów

U mnie taki projekt kosztuje 300 zł netto.
Jeżeli będe również montował instalację na podstawie mojego projektu wtedy zwracam koszt projektu icon_smile.gif




witam pana

czy nadal wykonuje pan projekty podlogowek ?
chcialbym taki projekt zamowic z przeliczeniami itp
prosze o kontakt
najlepiej na priv email: krzyholu@o2.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A jak jest w przypadku ogrzewania za pomocą pompy ciepła ?
Czy tutaj sam projekt jest dodatkowo płatny ? jak to wyglada?


Najlepszym wyjściem będzie jeśli projekt i samą instalacje podłogówki wykona firma która będzie montowała pompę ciepła. Wtedy jedna firma odpowiada za cały układ grzewczy i w razie problemów nie ma zrzucania winy jaden na drugiego. Zazwyczaj firmy takie posiadają większe doświadczenie przy takich instalacjach. Jeśli chodzi o sam projekt to wykona go bezpłatnie każda hurtownia instalacyjna przy zakupie proponowanego przez nich systemu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

CZy ktoś się oreintuje ile może kosztować projekt instalacji wodnego ogrzewania podłogowego dla domu z poweirzchią podłóg ok. 200m2?



Cześć.

W zeszłym roku też miałem podobny problem. Szukałem po internecie (na tym forum też zresztą byłem) aż w końcu udało mi się znaleźć coś sensownego.
Skorzystałem z oferty firmy Ekoheat. Za projekt na 170m2 zapłaciłem niecałe 600zł. Poniżej wstawiłem link do ich oferty na projekt jak interesują Cie szczegóły:
http://ekoheat.com.pl/index.php?option=com...ticle&id=63

Fajna w sumie oferta, bo można kupić też materiały dopasowane pod projekt. Po porównaniu cen materiałów do cen z hurtowni byłem pozytywnie zaskoczony - kupiłem od nich cały zestaw. Materiały też nie made in China tylko z Niemiec mają - sprawdziłem.

Jak zobaczyłem projekcik to przyznam szczerze postanowiłem sam rozłożyć rurki, bo tam jak wół wymalowane co, gdzie i jak. Ostatnia zima ("stulecia") zweryfikowała pozytywnie moje zdolności icon_smile.gif i oszczędziłem w porównaniu z ofertą hydraulika prawie 3000zł. Jedyne do czego hydraulik się przydał to podpięcie zasilania i powrotu do rozdzielacza. Chyba najbardziej podoba mi się to że mam termostaty i system sterowania. Mój sąsiad nie ma i musi walczyć ze śrubokrętem od czasu do czasu:) żeby wyregulować.

A no jeszcze muszę wspomnieć o wadach. Na projekt czekałem 2 tygodnie a miał być tydzień, ale w sumie po zreasumowaniu za i przeciw dochodzę do wniosku że w sumie mogę z tym żyć.
Pozdrawiam.
Nowy.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam,

Jesteśmy firmą, która zajmuje się profesjonalnie takimi projektami.
Nie są to projekty jak wspominane wyżej, czyli wykonane za darmo przez odczytanie rozstawu z tabeli przez hurtownie czy sprzedawcę rur.
Projekty wykonujemy w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło (OZC) dla każdego budynku indywidualnie.

CENY: w zależności od liczby pomieszczeń 200-400 zł

szczegóły na naszej stronie Projekt instalacji grzewczej podłogowej Edytowano przez centino (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...