Skocz do zawartości

ile za projekt ogrzewania podłogowego wodnego


Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

Witam forumowiczów

U mnie taki projekt kosztuje 300 zł netto.
Jeżeli będe również montował instalację na podstawie mojego projektu wtedy zwracam koszt projektu icon_smile.gif




witam pana

czy nadal wykonuje pan projekty podlogowek ?
chcialbym taki projekt zamowic z przeliczeniami itp
prosze o kontakt
najlepiej na priv email: krzyholu@o2.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A jak jest w przypadku ogrzewania za pomocą pompy ciepła ?
Czy tutaj sam projekt jest dodatkowo płatny ? jak to wyglada?


Najlepszym wyjściem będzie jeśli projekt i samą instalacje podłogówki wykona firma która będzie montowała pompę ciepła. Wtedy jedna firma odpowiada za cały układ grzewczy i w razie problemów nie ma zrzucania winy jaden na drugiego. Zazwyczaj firmy takie posiadają większe doświadczenie przy takich instalacjach. Jeśli chodzi o sam projekt to wykona go bezpłatnie każda hurtownia instalacyjna przy zakupie proponowanego przez nich systemu.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

CZy ktoś się oreintuje ile może kosztować projekt instalacji wodnego ogrzewania podłogowego dla domu z poweirzchią podłóg ok. 200m2?



Cześć.

W zeszłym roku też miałem podobny problem. Szukałem po internecie (na tym forum też zresztą byłem) aż w końcu udało mi się znaleźć coś sensownego.
Skorzystałem z oferty firmy Ekoheat. Za projekt na 170m2 zapłaciłem niecałe 600zł. Poniżej wstawiłem link do ich oferty na projekt jak interesują Cie szczegóły:
http://ekoheat.com.pl/index.php?option=com...ticle&id=63

Fajna w sumie oferta, bo można kupić też materiały dopasowane pod projekt. Po porównaniu cen materiałów do cen z hurtowni byłem pozytywnie zaskoczony - kupiłem od nich cały zestaw. Materiały też nie made in China tylko z Niemiec mają - sprawdziłem.

Jak zobaczyłem projekcik to przyznam szczerze postanowiłem sam rozłożyć rurki, bo tam jak wół wymalowane co, gdzie i jak. Ostatnia zima ("stulecia") zweryfikowała pozytywnie moje zdolności icon_smile.gif i oszczędziłem w porównaniu z ofertą hydraulika prawie 3000zł. Jedyne do czego hydraulik się przydał to podpięcie zasilania i powrotu do rozdzielacza. Chyba najbardziej podoba mi się to że mam termostaty i system sterowania. Mój sąsiad nie ma i musi walczyć ze śrubokrętem od czasu do czasu:) żeby wyregulować.

A no jeszcze muszę wspomnieć o wadach. Na projekt czekałem 2 tygodnie a miał być tydzień, ale w sumie po zreasumowaniu za i przeciw dochodzę do wniosku że w sumie mogę z tym żyć.
Pozdrawiam.
Nowy.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Witam,

Jesteśmy firmą, która zajmuje się profesjonalnie takimi projektami.
Nie są to projekty jak wspominane wyżej, czyli wykonane za darmo przez odczytanie rozstawu z tabeli przez hurtownie czy sprzedawcę rur.
Projekty wykonujemy w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło (OZC) dla każdego budynku indywidualnie.

CENY: w zależności od liczby pomieszczeń 200-400 zł

szczegóły na naszej stronie Projekt instalacji grzewczej podłogowej Edytowano przez centino (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...