Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
worksop

Domek letniskowy muratorDL01S

Recommended Posts

Witajcie !!
To mój pierwszy post na tym forum , witam wszystkich serdecznie !!
Wybrałem projekt domku letnickowego http://projekty.muratordom.pl/projekt_dla-dwojga,108,1,0.htm
W kosztorysie podano cene pod klucz 94 tys pln , proszę spójrzcie na materiały i podpowiedzcie jak zbić trochę tą kwotę + to że chce budować systemem gospodarczym , czy zastosować pustak czy drewno , jak zrobić ładnie solidnie i taniej
Z góry dzięki za wszystkie porady
pozdrawiam
Wojtek

A po co taki budynek i tak drogi?
Dla wspomnianych celów można:
- kupić dwie altany ogrodowe, połaczyć je, dokupić materiał na elewację, wełnę, płyty i za 1/3 podanej ceny mieć większą powierzchnię.
- kupić gotowy domek drewniany też w cenie około 30.000zł przy podobnej powierzchni.

Dzięki za podpowiedź
Problem w tym że nie moge znaleźć ładnego gotowego projektu domku letniskowego , a te co znajduje wcale nie są o wiele tańsze bo dochądzą póżniej dodatkowe koszta, domek niby kosztuje 35tys , ale 15% montaż, kilka tys za transport na miejsce + wykonczenie wewnątrz instalacje i pewnie wyjdzie w okolicach 70-80 tys stą moje pytanie , jak przy wybranym przezemnie projekcie zejść z ceny 94 tys pod klucz

Cytat

Dzięki za podpowiedź
Problem w tym że nie moge znaleźć ładnego gotowego projektu domku letniskowego , a te co znajduje wcale nie są o wiele tańsze bo dochądzą póżniej dodatkowe koszta, domek niby kosztuje 35tys , ale 15% montaż, kilka tys za transport na miejsce + wykonczenie wewnątrz instalacje i pewnie wyjdzie w okolicach 70-80 tys stą moje pytanie , jak przy wybranym przezemnie projekcie zejść z ceny 94 tys pod klucz

On 94 tysiące kosztuje fiu fiu icon_smile.gif podobnej wielkości gospodarczy postawiłem za 1/10 tej ceny
Pytanie jest takie czy bierzesz ekipę czy samemu robisz.

Cięcia
1) Budynek na słupach betonowych - nie pełnym fundamencie ( w technice kanadyjczyka )
2) Drzwi tarasowe - nie dawaj wszystkich szklanych - zrób sobie jedno wyjście tarasowe a w pozostałych daj tradycyjne okna
3) Zlikwiduj balustrady drewniane - przynajmniej te z rzutów - zrób sobie z desek zwykłych - 2 deski poziomo i też jest git
4) kominek daj gotowy albo popularną kozę a na taras daj grilla z marketu
5) Taras daj ziemny - na to płyty chodnikowe lub kostkę z odzysku - zawsze sobie później wymienić możesz

Gdyby o mnie chodziło to postawił bym w zupełnie inny sposób ale ja hardkor jestem icon_razz.gif

Tak sobie patrzę w koszta i nadziwić się nie mogę..
Elektryka 12000 zł...
W 2009r. w mieszkaniu M-3 o podobnej wielkości domu sam kładłem elektrykę - koszt ok 750 zł a kabla mi jeszcze zostało.
Chyba że tu jakieś grzejniki elektryczne, bojler elektryczny no nie wiem co jeszcze..
W tym domku bym dał:
Kabel 3x2,5 kontakty - 70mb
Oświetlenie 3x 1,5 -50mb
Włączniki świateł 4 szt
Gniazda natynkowe 4 w kuchni 3 w salonie, 2 w sypialni, 2 w łazience.
Bezpieczniki 2 układy oświetlenie i elektryka + powiedzmy te grzejniki elektryczne..

Jak daleko masz z doprowadzeniem wody (studni) i prądu ? Tu mogą być spore koszty.. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

Dzięki serdeczne
Dla mnie ta cena też jest chora , ale że jestem zupełnym żółtodziobem w tej sprawie , to do końca nie zdaje sobie sprawy z poszczególnych kosztów , dzięki za obszerną odpowiedź napewno zastosuje się do Twoich porad !!
woda będzie ze studni głebinowej nie ma innej możliwosci niestety , tutaj znam dokładny koszt 12 tys zł
pozdrawiam

jak znacie jakies fajne projekty domków letniskowych pomiędzy 40 a 70 m przesyłajcie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• Oklej nadproża "płytkami" ciętymi że starych, używanych, czerwonych cegieł
    • Zakomunikowałem producentowi, albo zaproponują coś sensownego (rabat, wydłużona gwarancja),albo opiszę temat na internecie wraz z podaniem nazwy producenta i modelu okien. Ja osobiście po takim wpisie nie wybrałbym ich okien. Oni zaś stwierdzili, że jest to "normalna regulacja" i zaproponowali równowartość 150zł. Nie wiem czy do nich dociera jaką siłę mają takie wpadki. Cóż ich wybór.
    • My mamy wannę wolnostojącą z linii Solid Surface Barcelona, bardzo spodobał mi się jej kształt, jest prosta, minimalistyczna, ale do naszej łazienki pasuje idealnie. Dom mamy urządzony raczej nowocześnie z elementami industrialnymi. Na stronie Riho Limited mają sporo wybór armatury łazienkowej, zamawaliśmy też od nich umywalki, wszystko z wysokiej półki, ale na takich rzeczach podobno nie warto oszczędzać.
    • ŻENADA!  Hahaha - jak chcesz rodzinie robić reklamę, to jest na to stosowna podstrona. Tu jest dyskusja na konkretny temat.  Ja wyznaje zasadę - każdy ma robić to, do czego ma kwalifikacje. Architekt do architektury, konstruktor do konstrukcji, elektryk do elektryki, wodkaniarz do wodkanu.  Oczywiście można zamówić u architekta elektrykę, a u geologa konstrukcję - jak kto woli. Może nawet podbije pieczątką i się podpisze. Może nawet się trafi taki, że to zrobi lepiej niż fachowiec "wyedukowany". Niemniej nie jest to regułą ani praktyką.  Ani nie jest to eleganckie w stosunku do innych branży - takie oszczerstwa. Ja ci też mogę sypać przykładami projektów elektrycznych przeinwestowanych i bez sensu oraz durnego wykonastwa - tylko po co? Jak będę potrzebował projekt elektryki, to pójdę do dobrego i sprawdzonego elektryka (chyba że poznam dobrego elektryka, choć ma inne wykształcenie). No ale znam elektrykow jednak wykształconych praktyków - na szczęście.   Ciągle rypiesz tym przykladem złego architekta - ja też ci mogę dać przykłady złych konstruktorów, robiących konstrukcję na wyrost, drogie i potężne - od których inwestorowi topnieją pieniądze. I co z tego. Nie idę do takich, gdy trzeba. Idę do dobrych.   Retrofood - wbij wreszcie do glowy - każdy może być dobrym, średnim i złym fachowcem, w każej dziedzinie i zawodzie.    Cyt: " Natomiast projektanci, którzy również mają uprawnienia budowlane w zakresie konstrukcji podchodzą do takich zleceń poważniej i dokładniej analizują zadanie. I mniej kosztują niż architekci." Dopisz jeszcze konkretne nazwisko i telefon - chłopie - jaak sie mówi A, to trzeba i B. I będzie reklama, jak trzeba, skojarzona z hejtem - jak trzeba.      ŻENADA JEDNYM SŁOWEM!
    • Witam wszystkich i wzywam pomocy. 
      Przeprowadzam generalny remont salonu, zbijam tynk i chcialbym zostawic jedna sciane z wyeksponowana cegla. 
      Niestety szpeci mi ja betonowe naproze nad drzwiami. Zastanawiam sie jakbym mogl je zamaskowac, ozdobic, przerobic itp. 
      zeby pasowalo. Juz sporo sie naszukalem w necie, wpisujac rozne kombinacje slow...bez skutku. 
      Moze Wy macie jakies pomysly odnosnie tego. Prosze pomozcie. Pozdrawiam
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi