Skocz do zawartości

remont starego domu rok budowy 1964


Recommended Posts

Witam wszystkich icon_biggrin.gif
Kupiliśmy z żoną stary mały domek o powierzchni 70 m2 + poddasze do adaptacji na użytkowe . Dom posiada drewniane podłogi na dole jak i na górze . Wymaga kapitalnego remontu z wymianą okien ,c.o itp.
Moje pytanie kieruję szczególnie do osób , które zajmują się remontami . Chciałbym wiedziecie jakie są to koszty w przybliżeniu bo zdaje sobie sprawę ,że bez oględzin ciężko jest podać cos bardziej szczegółowo . Z żoną mamy przygotowane 50 tyś na remont plus robocizna dla majstra , który chce 20 tys.
Umieszczam kilka fotek pomieszczeń i poddasza

Zapomniałem jeszcze o jednym czy podniesienie poddasza wiąże sie z dużymi kosztami ??

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez heike (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich icon_biggrin.gif
Kupiliśmy z żoną stary mały domek o powierzchni 70 m2 + poddasze do adaptacji na użytkowe . Dom posiada drewniane podłogi na dole jak i na górze . Wymaga kapitalnego remontu z wymianą okien ,c.o itp.
Moje pytanie kieruję szczególnie do osób , które zajmują się remontami . Chciałbym wiedziecie jakie są to koszty w przybliżeniu bo zdaje sobie sprawę ,że bez oględzin ciężko jest podać cos bardziej szczegółowo . Z żoną mamy przygotowane 50 tyś na remont plus robocizna dla majstra , który chce 20 tys.
Umieszczam kilka fotek pomieszczeń i poddasza

Zapomniałem jeszcze o jednym czy podniesienie poddasza wiąże sie z dużymi kosztami ??


kurde mało precyzyjnie

ale IMVHO zabraknie wam i to sporo
dlaczego tak uważam?
bo zadałeś to pytanie w ten sposób więc w temacie sie orientujesz średnio, ergo bedzie drogo

tak jak to napisałeś to jest praktycznie wyprucie domu do stanu Stanu surowego i wykonczenie
dziwnie mało ten majster za to chce

Link do komentarza
Cytat

kurde mało precyzyjnie

ale IMVHO zabraknie wam i to sporo
dlaczego tak uważam?
bo zadałeś to pytanie w ten sposób więc w temacie sie orientujesz średnio, ergo bedzie drogo

tak jak to napisałeś to jest praktycznie wyprucie domu do stanu Stanu surowego i wykonczenie
dziwnie mało ten majster za to chce


Co do wynagrodzenia majstra to jeszcze temat nie jest zamknięty , dól zrobi na pewno co do poddasza to jeszcze rozmowy trwają .
Link do komentarza
Witam.
Okazało się że bank nie da mi tyle co bym chciał na remont co tu mówić nic mi na remont nie przyznał , za młodzi z żoną jesteśmy do kredytu. W takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy do remontu metodą gospodarczą .
Prace najpierw muszę zacząć od wymiany podłóg , są to drewniane podłogi na legarach , chcę je zerwać a następnie zrobić wylewkę( przepraszam za nie fachowe słownictwo nie posiadam zbyt dużego doświadczenia budowlanego)czyli tak po usunięciu desek i legarów muszę :
1.Wypoziomować podłożę .
2.Rozłożyć folię ( jaka ma to być grubość foli ?).
3.Wylać pierwszą wylewkę ( jej grubość ile powinna wynosić?).
4.Położyć styropian wiem ,że musi być to twardy styropian gr. 5cm.
5.Zalać ,wypoziomować .
Prosze o doradzenie .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...