Skocz do zawartości

proszę o pomoc dotyczącą kosztów


Recommended Posts

Witam! Chciałam zasięgnąć porady - moi rodzice postanowili wydudować dom (woj. dolnośląskie). Wybrali projekt http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb608-...odowej,101.html. O koszty postawienia takiego domu pytali pośrednika nieruchomości, który powiedział że za stan surowy zamknięty takiego domu trzeba zapłacić 600 tys zł, a wykończenie + działka da razem około miliona zł. Czy rzeczywiście koszty budowy takiego domu (120m2) są tak duże?? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam! Chciałam zasięgnąć porady - moi rodzice postanowili wydudować dom (woj. dolnośląskie). Wybrali projekt http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb608-...odowej,101.html. O koszty postawienia takiego domu pytali pośrednika nieruchomości, który powiedział że za stan surowy zamknięty takiego domu trzeba zapłacić 600 tys zł, a wykończenie + działka da razem około miliona zł. Czy rzeczywiście koszty budowy takiego domu (120m2) są tak duże?? Z góry dziękuje za odpowiedź.


SSZ tego domku powinien wynieść ok.150tys.zł+wykończenie ok.150tys.zł czyli 300tys.zł powinno wystarczyć,oczywiście budowanie systemem gospodarczym.
Link do komentarza
Cytat

pewnie się nie znasz
ale czytać chyba umiesz, co?
jest tam kosztorys




czytać umiem, owszem, ale przeszukałam też rózne fora i spotkałam się z opniami że to co jest napisane przy projekcie trzeba mnożyc razy dwa. i jak napisałam - osoba do której udaliśmy się z zapytaniem wyliczyla te koszty na milion zł, czyli 4krotnie więcej niż tam pisze. dlatego grzecznie proszę o pomoc kogoś kto zna temat.

Cytat

SSZ tego domku powinien wynieść ok.150tys.zł+wykończenie ok.150tys.zł czyli 300tys.zł powinno wystarczyć,oczywiście budowanie systemem gospodarczym.




Dziękuję za informacje
Link do komentarza
Ten kto ci podał takie koszty faktycznie urwał sie z choinki icon_biggrin.gif
Wspominasz o kosztach działki. Gdzie w dolnośląskim i czemu tak dużo? Jesli tak dużo to chyba tylko we Wrocławiu? Znajomi nie tak dawno kupowali działkę w dolnośląskim i ceny w mieście były w granicach 120-150 zł/m2.
Laguerro za stan surowy zamkniety takiego domu zapłacisz myślę do 180-200 tys ale max, może 150 tak jak pisze arturo. Ja systemem firmowym budowałam większy dom (znacznie większy) i ssz wyszedł ok 190 tys.
SSZ to zwykle około powiedzmy 40% kosztów domu. Szacujemy średnio wykończony dom na 2500/ m2 pow całkowitej. W tym projekcie jak to w parterówce jest duży i dośc drogi dach, ale za to nie masz płyty. Parterówki chyba wychodzą tak de facto porównywalnie do domów z poddaszem.
Jeszcze jedno piszesz że dom planują budować twoi rodzicie. Tylko dla siebie czy masz młode rodzeństwo które jeszcze pomieszka:)? Bo jeśli dla dwóch osób to za duży:)
Laguerro, ja zbudowałam dom po 2500/m2 pod klucz budowała mi firma i sami nie robiliśmy prawie nic.
Link do komentarza
Macie Koledzy rację podany koszt przez pośrednika jest zdecydowanie zawyżony, oczywiście koszt działki to temat rzeka ja widziałem nawet działki w cenie 350-400 tyś złotych ale sam koszt stanu surowego wg mnie nie powinien przekroczyć 180 tyś złotych dom jest prosty a największym kosztem będzie tu zdecydowanie dach. Co do wykończenia to znów mamy temat rzekę bo przecież bardzo wiele zależy od materiałów jakie zastosujemy no i pozostaje także mała infrastruktura (trawniki, ścieżki,dojazdy itp) nie sądzę jednak żeby kosztowało to więcej razem jak kolejne 250-300 tyś.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ten kto ci podał takie koszty faktycznie urwał sie z choinki icon_biggrin.gif
Wspominasz o kosztach działki. Gdzie w dolnośląskim i czemu tak dużo? Jesli tak dużo to chyba tylko we Wrocławiu? Znajomi nie tak dawno kupowali działkę w dolnośląskim i ceny w mieście były w granicach 120-150 zł/m2.Laguerro za stan surowy zamkniety takiego domu zapłacisz myślę do 180-200 tys ale max, może 150 tak jak pisze arturo. Ja systemem firmowym budowałam większy dom (znacznie większy) i ssz wyszedł ok 190 tys.
SSZ to zwykle około powiedzmy 40% kosztów domu. Szacujemy średnio wykończony dom na 2500/ m2 pow całkowitej. W tym projekcie jak to w parterówce jest duży i dośc drogi dach, ale za to nie masz płyty. Parterówki chyba wychodzą tak de facto porównywalnie do domów z poddaszem.
Jeszcze jedno piszesz że dom planują budować twoi rodzicie. Tylko dla siebie czy masz młode rodzeństwo które jeszcze pomieszka:)? Bo jeśli dla dwóch osób to za duży:)
Laguerro, ja zbudowałam dom po 2500/m2 pod klucz budowała mi firma i sami nie robiliśmy prawie nic.



Gdzie we Wrocławiu w mieście można kupić działkę za 150zł/m2?
Link do komentarza
a co ma pośrednik sprzedaży nieruchomości do kosztorysowania budowy ?? Ten dom może was kosztować 300 tyś ale może też kosztować 3 mln zł kwestia tego co tam w niego wsadzicie. W każdym razie tak żeby osiągnąć jakiś ludzki standard na dzień dzisiejszy to bez 350 tyś (nie liczę działki) bym nie zaczynał.
Link do komentarza
Cytat

a co ma pośrednik sprzedaży nieruchomości do kosztorysowania budowy ?? Ten dom może was kosztować 300 tyś ale może też kosztować 3 mln zł kwestia tego co tam w niego wsadzicie. W każdym razie tak żeby osiągnąć jakiś ludzki standard na dzień dzisiejszy to bez 350 tyś (nie liczę działki) bym nie zaczynał.


Zgadzam się z "Oscylotem" całkowicie. Wszystko zależy od ceny użytych materiałów i w ślad za tym robocizny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...