Skocz do zawartości

Remont domu


Recommended Posts

Cytat

a masz wątpliwości?
bylebyś nie leciał z tym do urzędu
i weź pod uwagę, że sąsiad może się zmienić


Dzięki za odpowiedz Sasiad który się na to godzi gotów jest napisać oświadczenie żeby to wszystko było legalne, ale niewiem czy urzędnik może to zakwestionować a chciałbym żeby potem nie wyszły jakieś nie porozumienia.Może wiesz czy nadzur budowlany posiada jakieś zdjęcia budynków,które zostały zgłoszone do remontu żeby je potem zweryfikować POZDRAWIAM
Link do komentarza
widzisz, urzędnik może zawsze
teoretycznie nie mozesz wykraczać poza swoją granicę,
tu rozumiem, że chcesz przedłużyć połać dachu na część sąsiada
na zdrowy rozsądek nikt nie powinien z tego robić problemu, ale nie wymagaj zdrowego rozsądku od urzędnika

a co chcesz przekazać do urzędu w sprawie remontu dachu?
zgłaszasz to, czy jak?

a nie ma tam jakiś ogniomurów?
Link do komentarza
Cytat

widzisz, urzędnik może zawsze
teoretycznie nie mozesz wykraczać poza swoją granicę,
tu rozumiem, że chcesz przedłużyć połać dachu na część sąsiada
na zdrowy rozsądek nikt nie powinien z tego robić problemu, ale nie wymagaj zdrowego rozsądku od urzędnika

a co chcesz przekazać do urzędu w sprawie remontu dachu?
zgłaszasz to, czy jak?

a nie ma tam jakiś ogniomurów?


Zgłosilem tylko wymiane poszycia dachowego nic o wypuszczeniu nie napisałem lecz spytałem się czy to możliwe za zgodą sąsiada odpowiedz była że to nie legalne nawet jeśli to będzie 30cm więc teraz mam dylemat co zrobić bo z urzędnikiem ciężko jest dojść do porozumienia.Najgorsze jest to że chce rządzić cudzą własnościani patrząc na dobre stosunki między sąsiadami
Link do komentarza
Cytat

Witam mam pytanie odnosnie dachu Granicze z sąsiadem ścianą szczytową czy mogę za jego zgodą wypuścić dach o 30cm w jego granicach z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam



Z pytania nie wynika czy problem dotyczy istniejącej zabudowy, czy też projektowanej. W przypadku istniejących budynków nalezy rozumieć, że mają one różne wysokości i w takiej sytuacji - jesli obydwa są budynkami jednorodzinnymi - przepisy nie stawiają określonych wymagań co do ewentualneego wysunięcia zadaszenia.
Natomiast w przypadku domu projektowanego, istnieje wymóg zachowania jednakowej długości i wysokości ścian obu stykających się ze sobą domów.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...