Skocz do zawartości

Remont łazienki


Recommended Posts

Cześć,
Będe niedługo remontował łazienke i mam pewien dylemat. Od dłuższego czasu w łazience miałem wanne i ze względu na mały metraż nie byłem wstawić kabiny przysznicowej.
Teraz mam możliwość wymiany wanna-->kabina i nie jestem pewnien co zrobić. Jak wyglądają koszty w przypadku wanny a jak w przypadku kabiny?
Jak uważacie co jest praktyczniejsze? Jak wygląda zużycie wody w obu opcjach?
Co Wy byście wstawili do swojej łazienki?
Link do komentarza
Cytat

Cześć,
Będe niedługo remontował łazienke i mam pewien dylemat. Od dłuższego czasu w łazience miałem wanne i ze względu na mały metraż nie byłem wstawić kabiny przysznicowej.
Teraz mam możliwość wymiany wanna-->kabina i nie jestem pewnien co zrobić. Jak wyglądają koszty w przypadku wanny a jak w przypadku kabiny?
Jak uważacie co jest praktyczniejsze? Jak wygląda zużycie wody w obu opcjach?
Co Wy byście wstawili do swojej łazienki?



Przy takim dylemacie nie zastanawiałeś się nad Wanno-kabiną?
Link do komentarza
Cytat

Cześć,
Będe niedługo remontował łazienke i mam pewien dylemat. Od dłuższego czasu w łazience miałem wanne i ze względu na mały metraż nie byłem wstawić kabiny przysznicowej.
Teraz mam możliwość wymiany wanna-->kabina i nie jestem pewnien co zrobić. Jak wyglądają koszty w przypadku wanny a jak w przypadku kabiny?
Jak uważacie co jest praktyczniejsze? Jak wygląda zużycie wody w obu opcjach?
Co Wy byście wstawili do swojej łazienki?



Mam w domu wanny ale 4 osobowa rodzina używa je tyle razy że można policzyć na pacach, za to kabiny ciągle cieszą się dużą popularnością .

Niestety po kąpieli wannę trzeba umyć dokładnie myślę ze to jest powód takiego zachowania.
Link do komentarza
Gość stach
Miałem wannę, wprawdzie bez żadnej osłony, ale "pławiłem się" w niej może 10 razy przez 12 lat icon_rolleyes.gif
Kąpiel w pozycji "na kucaka" - aby nachlapać jak najmniej - niewygodna i upierdliwa icon_cry.gif
Przy kolejnym remoncie zainstalowałem brodzik z kabiną. Brodzik wybraliśmy dość głęboki, ok 20 cm, z uwagi na konieczność kąpieli psa icon_confused.gif , ludziom wystarczyłby jakiś płytszy icon_biggrin.gif
Efekt? Większy "przerób", mniejsze kolejki do łazienki, zdecydowanie mniejsze zużycie wody, wygodnie, szybko, higienicznie.
Można zastosować parawan na wannie, jest wygodny i skuteczny, ale w pewnym wieku problemem może stać się wejście do wanny...
Kilka razy przeprowadzałem remonty w domach starszych klientów, gdzie TRZEBA było, właśnie z powodów zdrowotnych, usunąć wannę i zastąpić ją kabiną z brodzikiem, czasem ze składanym siedzeniem dla bardziej niepełnosprawnych icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Koszty masz porównywalne
1 wanna = 1 kabina, 1 brodzik (jak wybierzesz średniej jakości kabinę to będziesz miec problem z czyszczeniem itp.)

Funkcjonalność - w wannie możesz brac prysznic jak zamontujesz ochronę nad wanną przed rozlewaniem się, w prysznicu na pewno się nie połozysz. A jak Ci sie znudzi prysznic i wieczna kąpiel na stojąco bez relaksu to co wówczas?


Wybierz Wannę icon_wink.gif
Link do komentarza
Zdecydowałem się jednak na kabinę prysznicową. W zaoszczędzone miejsce najprawdopodobniej wstawię bidet (po kilku miesiącach spędzonych we Włoszech nie wyobrażam sobie życia bez tego wynalazku.)

Wybieram się w poniedziałek do jakiegoś magika po projekt, jak mi coś konkretnego powie to się podzielę na forum.
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowałem się jednak na kabinę prysznicową. W zaoszczędzone miejsce najprawdopodobniej wstawię bidet (po kilku miesiącach spędzonych we Włoszech nie wyobrażam sobie życia bez tego wynalazku.)

Wybieram się w poniedziałek do jakiegoś magika po projekt, jak mi coś konkretnego powie to się podzielę na forum.



Tak popieram bidet to pożyteczne urządzenie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Szczerze mówiąc to u nas również nie jest to zbyt popularne urządzenie w wyposażeniu łazienki,prawdopodobnie nikt by z tego nie korzystał,wiec wolałem uniknąć takiej sytuacji. Myślę że w Twoim przypadku dobrze sprawdzi się połączenie kabiny z wanną,znajdziesz je chociażby w naszym sklepie www.2hd.pl
Link do komentarza
Cytat

U nas wciąż jest to mało popularne urządzenie, ciekawe dlaczego?



Bo jeśli ma się wannę jest to to równie dobrze można w niej umyć się częściowo, a przy jak jest kabina to w ciągu 5 minut można zrobić sobie dokładny prysznic całego ciała i tak będzie bardziej higienicznie. Nie wiem, skąd się wzięła ta obsesja na puncie bidetów, przynajmniej wśród projektantów - jak się uczyłam obsługiwać cad decora i znajomy podsuwał mi projekty do naśladowania w ramach ćwiczeń, to jakieś 90% miało bidety. Z drugiej strony jeśli spojrzeć na większość łazienek w galeriach, to większość jest ich pozbawiona. icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Cześć,
Będe niedługo remontował łazienke i mam pewien dylemat. Od dłuższego czasu w łazience miałem wanne i ze względu na mały metraż nie byłem wstawić kabiny przysznicowej.
Teraz mam możliwość wymiany wanna-->kabina i nie jestem pewnien co zrobić. Jak wyglądają koszty w przypadku wanny a jak w przypadku kabiny?
Jak uważacie co jest praktyczniejsze? Jak wygląda zużycie wody w obu opcjach?
Co Wy byście wstawili do swojej łazienki?



Witam!
Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny z Parawanem nawannowym, mamy wtedy dwa rozwiązania w jednym.
Mnie firma zaprojektowała takie przykładowe rozwiązanie:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Najlepsze sa takie wanny z otwieranymi drzwiczkami, ktorych mozna uzywac jak kabiny bez "szybki" nad wanna, ale szybka nie jest az taka szpetna znowu, tylko np. starszym ludziom moze byc niewygodnie wchodzic do wanny. Wszystko zalezy od potrzeb. A kiblo bidet moze byc calkiem szpanerski, tylko trzeba dobrze poszukac. Np. w Japonii mieli takie juz od dawna, a tam PRLu nie bylo nigdy...
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny z Parawanem nawannowym, mamy wtedy dwa rozwiązania w jednym.
Mnie firma zaprojektowała takie przykładowe rozwiązanie:

[attachment=10629:moz_screenshot_32.png]



Sorry, ale dla mnie ten parawan nawannowy wygląda jak w hotelu podłej kategorii... a projektantom dodatkowo gratuluję pomysłu umieszczenia natrysku praktycznie na oknie, zapewne chodziło im o to, żeby przy okazji kąpieli odbywało się od razu mycie okien i to topless - takie swoiste "trzy w jednym"
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam!
Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny z Parawanem nawannowym, mamy wtedy dwa rozwiązania w jednym.
Mnie firma zaprojektowała takie przykładowe rozwiązanie:

[attachment=10629:moz_screenshot_32.png]




Pomijając sprawę umiejscowienia prysznica (równo z oknem), to wanna z prysznicem jest praktycznym rozwiązaniem. Chciałabym się zapytać o płytki użyte w projekcie- te kwiatowe dekory szalenie mi się podobają, bo w przeciwieństwie do wielu innych nie są staromodne, ani przesadne, ale stosunkowo subtelne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...