Skocz do zawartości

Projekt Z71 74 m ze studia Z500


Recommended Posts

Witam ponownie,


nasze poszukiwania projektu na domek rekreacyjny całoroczny trwają.
Znaleźliśmy malutki domeczek Z71, z dachem dwuspadowym, bez lukarn, balkonów.

1. Co sądzicie o tym projekcie? Ja na razie widzę jedną wadę - wejście do łazienki na dole przez wiatrołap.

2. Jak myślicie, czy dałoby się go wybudować za mniej niż 200 tysięcy? Według szacunkowego kosztorysu na stronie, kwota z podatkiem Vat to około 192 tysiące.

Z71
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/5525-z71.html Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wspomniana wada może być zaletą – nie słychać w pokoju, że ktoś „siura”.
Nie wiem, czy znajdziecie tańszy domek, ten ma bryłę bardzo prostą, a to oznacza małe koszty budowy.

Jest jednak jedno ale – kotłownia, dla kotła na paliwo stałe musi być tak ze 3 razy większa – tak mówią przepisy.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Ile czasu będziemy tam spędzać? Ile tylko się da, poważnie icon_smile.gif
Wiosna-jesień każdy wolny weekend (chyba, że byłyby inne plany), w wakacje nawet kilka tygodni. Oprócz tego wszelkie długie weekendy, jeśli byśmy gdzieś indziej nie podróżowali, zimą ferie świąteczne.
Poza tym moi rodzice w nieodległej przyszłości przejdą na emeryturę i chcą w domku trochę pomieszkiwać bo okolica spokojna i cicha icon_smile.gif

Domek chcemy zbudować dlatego, że lubimy ciszę, świeże wiejskie powietrze, piesze i rowerowe wycieczki oraz mamy problem z sąsiadami, tylko z jednymi ale za to bardzo głośny (i nie tylko) problem, dlatego musimy pryskać z domu kiedy się da (albo siedzieć przy zamkniętych oknach), w prawie każde popołudnie, wieczór i noc (tylko zimą jest spokojnie z wiadomych względów). Mieszkamy w mieście, we własnym domu ale niestety w bardzo, bardzo gęstej zabudowie. Potrzebujemy azylku, gdzie będzie można się wyspać, naładować akumulatory, spokojnie przemyśleć różne sprawy, pogadać, czasem zaprosić rodzinę, przyjaciół.
No i oczywiście nie chcielibyśmy się przesadnie wykosztować podczas budowy.

Trochę się rozpisałam icon_smile.gif
Zatem czy ten projekt to dobry wybór?


Jeśli chodzi o ogrzewanie to będzie chyba tylko kominek, może wystarczy do takiego maleństwa? icon_smile.gif Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Trochę się rozpisałam icon_smile.gif
Zatem czy ten projekt to dobry wybór?



dobry wybór .... prosty do bólu , i dobrze ... icon_smile.gif

Cytat

Jeśli chodzi o ogrzewanie to będzie chyba tylko kominek, może wystarczy do takiego maleństwa? icon_smile.gif



jeśli chcecie tam pomieszkiwać jesienią , zimą ... w chłodne/zimne dzionki (tak coś czułam, że dobrze zapytać icon_biggrin.gif ) , to niestety nie wystarczy .....
kominek styknie na ogrzanie parteru - salonu , kuchni ... czyli tam gdzie ciepło "dotrze" ... chyba że zrobisz rozprowadzenie ciepła po całym domku z kominka ....
alternatywnie - grzanie prądem ....
tak czy siak - zaizoluj ten domek : dociepl ściany , dach , podłogi również ... wtedy koszty ogrzewania nawet jeśli prądem - nie będą tak duże....
Link do komentarza
Witaj Gosiu!
Piszesz, że chcecie zbudować domek letniskowy bo;lubicie świeże wiejskie powietrze ,rowerowe wycieczki i macie problemy z sąsiadami- to może lepiej sprzedać to mieszkanie w mieście i wybudować domek na wsi icon_biggrin.gif .Wiesz -my właśnie podobnie jak Ty mieliśmy dość miasta a szczególnie sąsiadów.W 2005r. kupiliśmy działkę ogrodową za miastem,pod lasem na której wybudowaliśmy mały domek letniskowy.Przebywaliśmy tam ile się dało-każdą wolną chwilę ,ale co i tak trzeba było wracać do mieszkania ,do miasta i co najgorsze do sąsiadów icon_mad.gif .W ubiegłym roku powiedzieliśmy dość- sprzedajemy działkę ,mieszkanie i kupujemy działkę budowlaną pod miastem, na której stanie domek i co najważniejsze , w którym żaden sąsiad już nie zakłóci nam spokoju icon_biggrin.gif.Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku i z końcem sierpnia w nim zamieszkamy(do końca sierpnia musimy opuścić mieszkanie). oto strona na której jest mój dziennik budow-zapraszam do poczytania Nasz"ELKAŚ"-LK&506-Dziennkik
Przemyślcie co będzie dla Was lepsze
pozdrawiam Ula
Link do komentarza
Cytat

dobry wybór .... prosty do bólu , i dobrze ... icon_smile.gif


kominek styknie na ogrzanie parteru - salonu , kuchni ... czyli tam gdzie ciepło "dotrze" ... chyba że zrobisz rozprowadzenie ciepła po całym domku z kominka ....
alternatywnie - grzanie prądem ....


Kominek będzie podłączony do centralnego ogrzewania, chcemy także by zimą podgrzewał wodę do kuchni i łazienek.


Cytat

Piszesz, że chcecie zbudować domek letniskowy bo;lubicie świeże wiejskie powietrze ,rowerowe wycieczki i macie problemy z sąsiadami- to może lepiej sprzedać to mieszkanie w mieście i wybudować domek na wsi


Witaj icon_smile.gif
Niestety, działka, na której chcemy postawić domek jest oddalona od miasta o ok. 30 km, gdybyśmy się tam przenieśli na stałe znacznie wydłużyłaby się droga do pracy. Teoretycznie moglibyśmy działkę sprzedać i nabyć jakąś bliżej miasta ale to raczej niemożliwe. Kupiliśmy tę działkę w wyjątkowo dobrej cenie, są na niej media - woda i prąd.

PS. Czytałam Twój dziennik budowy, fajnie napisany, dużo szczegółów, wybraliście ładny choć prosty domek, na pewno będzie przytulny icon_smile.gif Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kominek będzie podłączony do centralnego ogrzewania, chcemy także by zimą podgrzewał wodę do kuchni i łazienek.



Witaj icon_smile.gif
Niestety, działka, na której chcemy postawić domek jest oddalona od miasta o ok. 30 km, gdybyśmy się tam przenieśli na stałe znacznie wydłużyłaby się droga do pracy. Teoretycznie moglibyśmy działkę sprzedać i nabyć jakąś bliżej miasta ale to raczej niemożliwe. Kupiliśmy tę działkę w wyjątkowo dobrej cenie, są na niej media - woda i prąd.

PS. Czytałam Twój dziennik budowy, fajnie napisany, dużo szczegółów, wybraliście ładny choć prosty domek, na pewno będzie przytulny icon_smile.gif



30 km to jeszcze nie tak dużo, ludzie dojeżdżają po 50 i więcej (znam takiego który z Bydzi do Sopotu codziennie jeździ i wraca - razem koło 350 km)
Link do komentarza
Cytat

A może taki domek:
http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt...sja-szkieletowa

Mały, ładny i najprostszy z prostych.

Rzeczywiście fajniutki icon_smile.gif jednak zdecydowaliśmy, że nie zejdziemy poniżej 74 metrów, czasem w domku będzie przebywało jednocześnie sporo osób, byłoby za mało miejsca.


Naszła mnie jeszcze wątpliwość w sprawie wydatku na montaż ogrzewania, co wyszłoby taniej:

- zrobienie pod domkiem małej piwniczki a w niej pieca na węgiel lub ekogroszek

czy

- zamontowanie kominka z płaszczem wodnym, pompą ciepła itd.
Wiem, że to jest wydatek od 30 do 60 tysięcy, jak to się ma do kosztu budowy małej piwnicy, zakupu i montażu wspomnianego wyżej pieca? Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Kominek będzie podłączony do centralnego ogrzewania, chcemy także by zimą podgrzewał wodę do kuchni i łazienek.



Witaj icon_smile.gif
Niestety, działka, na której chcemy postawić domek jest oddalona od miasta o ok. 30 km, gdybyśmy się tam przenieśli na stałe znacznie wydłużyłaby się droga do pracy. Teoretycznie moglibyśmy działkę sprzedać i nabyć jakąś bliżej miasta ale to raczej niemożliwe. Kupiliśmy tę działkę w wyjątkowo dobrej cenie, są na niej media - woda i prąd.

PS. Czytałam Twój dziennik budowy, fajnie napisany, dużo szczegółów, wybraliście ładny choć prosty domek, na pewno będzie przytulny icon_smile.gif




Witam :-)
Ja kupiłam kilka lat temu, baaardzo okazyjnie, leśną działkę, uzbrojoną, z drewnianym domkiem letniskowym. Oddalona jest od mojego mieszkania w mieście o 35 km, a od pracy o 30 km. Spędzam tam każdą wolną chwilę, zimowe wolne dni, od maja do listopada mieszkam, dojeżdżając do pracy i spędzając na działeczce urlop. Od zawsze marzylam o wyprowadzeniu się z miasta, z mieszkania i zamierzam przeprowadzić się na stałe na działkę, budując na niej niewielki domek, którym, być może (wszystko na to wskazuje) będzie właśnie Z71 z garażem :-)
Gorąco polecam wybudowanie domku na działce i spędzanie tam wolnych chwil, a kto wie, może kiedyś zamieszkanie na stałe.... A solidnie zbudowany Z71 to jak najbardziej umożliwia.
Pozdrawiam leśnie pasjonatów - działkowiczów i trzymam kciuki za budowę :-)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Witam

Gdyby ktoś był zainteresowany mam do sprzedania projekt domu Z71. Stan idealny. Niestety ze względy na wąską działkę nie mogę go u siebie postawić.

Nowy projekt sprzedam za 1500 zł z przesyłką (taniej o 300 zł niż w biurach projektowych). Chętnie wystawię aukcję na allegro.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod e-mailem: guralllo@wp.pl

Pozdrawiam

Dominik Edytowano przez osatracz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dobry wybór .... prosty do bólu , i dobrze ... icon_smile.gif



jeśli chcecie tam pomieszkiwać jesienią , zimą ... w chłodne/zimne dzionki (tak coś czułam, że dobrze zapytać icon_biggrin.gif ) , to niestety nie wystarczy .....
kominek styknie na ogrzanie parteru - salonu , kuchni ... czyli tam gdzie ciepło "dotrze" ... chyba że zrobisz rozprowadzenie ciepła po całym domku z kominka ....
alternatywnie - grzanie prądem ....
tak czy siak - zaizoluj ten domek : dociepl ściany , dach , podłogi również ... wtedy koszty ogrzewania nawet jeśli prądem - nie będą tak duże....



taki mały domek spokojnie ogrzejesz kominikiem, tyle że kominek nie może być podstawowym źródłem ciepła (przepisy) Najprościej zrobić ogrzewanie elektryczne (łatwośc sterowanie CO podczas nieobecności) a w czasie pobytu można grzać kominkiem - nie ma sensu robić pełnego CO ze względu na wysokie koszty. Taki mały domek grzany prądem nie zrujnuje twojego budżetu
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...