Skocz do zawartości

Tapeta natryskowa (papierowa)


Recommended Posts

Witam serdecznie.Jestem tutaj nowy i z góry przepraszam jeżeli zamieściłem temat w złym dziale. Otóż mam pytanie odnośnie tapety natryskowej (chyba papierowej). Do rzeczy.. kilkanaście lat temu, ok 10-13 moja ciocia miała remont klatki schodowej na której jest położona tapeta natryskowa. Chciała ją odnowić ale jak się okazało żadna firma się już tym nie zajmuje. Zaden fachowiec nie wie z czego i jak była robiona. Ciotka pamięta tyle że moczyli jakiś"papier" dzień szybciej i chyba dodawali barwnika. Reszta procedury wygląda tak jak kładzenie natryskowej tapety "gotele". Czy mam racje? Otóż pytanie do was drodzy fachowcy icon_smile.gif Jak robili tą tapetę, z czego, jakie ma wlaściwości. Wszelkie wskazówki gdzie można nabyć materiał do wykonania tej tapety, jakie koszta itp. Bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuje!
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja mam taką tapete

jedną w przedpokoju, a druga jest na jednej ścianie w salonie,

Wygląda super /dużo osób się nią zachwyca/ .... a koszt?

robił to znajomy i wziął coś około 25 zł za m2



a jak efekt? jak w rzeczywistości taka tapeta wygląda, bo również nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
Link do komentarza
Dużo więcej jest roboty z zabezpieczeniem tego co ma być NIEWYTAPETOWANE, a więc sufity, podłogi, otwory drzwiowe, okienne, meble w pobliżu ścian tapetowanych... Potem tylko gruntowanie, malowanie podkładu, natrysk jednej, lub dwóch czy trzech warstw włókien celulozowych - w zależności od zamówienia klienta. icon_rolleyes.gif icon_confused.gif No a na końcu zbieranie folii zabezpieczających i taśm mocujących te folie....

Tapeta natryskowa ma jeszcze tę zaletę, że można pokryć nią różne powierzchnie, np. kaloryfer żeberkowy, rurki, drzwiczki rewizyjne, szafki-rozdzielnice, kłódki na nich itp...
Link do komentarza
Cytat

Dużo więcej jest roboty z zabezpieczeniem tego co ma być NIEWYTAPETOWANE, a więc sufity, podłogi, otwory drzwiowe, okienne, meble w pobliżu ścian tapetowanych... Potem tylko gruntowanie, malowanie podkładu, natrysk jednej, lub dwóch czy trzech warstw włókien celulozowych - w zależności od zamówienia klienta. icon_rolleyes.gif icon_confused.gif No a na końcu zbieranie folii zabezpieczających i taśm mocujących te folie....




Ależ nic nie trzeba zabezpieczać,
bo tapeta przylegnie tylko do powierzchni potraktowanych podkładem.

A po co więcej warstw, niż jedna? / no chyba, że trzeba uzupełnić niedoróbki - ale to raczej specjaliście się nie zdarza/
Link do komentarza
Cytat

Ależ nic nie trzeba zabezpieczać,
bo tapeta przylegnie tylko do powierzchni potraktowanych podkładem.


icon_eek.gif Może to jakaś kosmiczna, nowa technologia, czy też maszyna natryskowa icon_eek.gif , bo widziałem inwestorkę sprzątającą pomieszczenie, niedostatecznie zabezpieczone przed natryskiem... zresztą na bardzo wyraźne jej stwierdzenie, że szkoda czasu na bawienie się z foliami i taśmami - ekipa długo, acz bezskutecznie próbowała naświetlić jej skutki jej decyzji icon_cry.gif

Cytat

A po co więcej warstw, niż jedna? / no chyba, że trzeba uzupełnić niedoróbki - ale to raczej specjaliście się nie zdarza/


Bo można zrobić melanż z kilku kolorów, rzadko nakładanych na siebie różnokolorowych włókien icon_smile.gif , co może ciekawo wyglądać icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...