Skocz do zawartości

Brzoza Mała 84 m kw. z Dom-Projekt


Recommended Posts

Witam icon_smile.gif

Zastanawiamy się nad kupnem tego projektu, domek ma być wykorzystywany głównie jako rekreacyjny, całoroczny. Ma mieć ogrzewanie kominkowe, chcielibyśmy aby nie był zbyt kosztowny w budowie. Czy dokonamy dobrego wyboru?

Jeśli ktoś z Was buduje Brzozę Małą albo już zbudował, bardzo proszę o zdjęcia oraz wrażenia z mieszkania w tym domku icon_smile.gif a także jakie mniej więcej są koszty budowy. Proszę też użytkowników forum o opinie o tym projekcie.

Link do projektu:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...rzoza-mala.html


Mam nadzieję, że ktoś się odezwie icon_smile.gif


Pozdrawiam Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
przecież domek ma być ogrzewany kominkiem, więc po co mu kotłownia? skoro domek rekreacyjny-całoroczny, to kominek+prad (kominek nie może byc podstawowym źródłem ciepła)
jako domek rekreacyjny jak najbardziej ok
Link do komentarza
Gosia - a nie może to być parterowy dom? piszesz, że nie chcesz, aby był zbyt kosztowny w budowie, a wiadomo -
schody, strop to dodatkowe koszty...balkon również...
/w sumie po co balkon na działce rekreacyjnej? lepiej chyba na tarasie posiedzieć? icon_wink.gif /

no, chyba że działka mała i musisz iść w górę, bo w szerz nie da rady...

osobiście wybrałabym prosty w budowie, parterowy dom, dach dwuspadowy - żadnych udziwnień, które
zwiększają koszty /wykusze, lukarny itp./ - a o to Ci przecież chodzi
no i taras, duży, do połowy zadaszony - aby mógł być wykorzystywany przy każdej pogodzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Dom parterowy pewnie byłby tańszy, jednak podjęliśmy już w gronie rodzinnym decyzję, że wolimy z poddaszem użytkowym, takie nam się bardziej podobają.
Balkon to w pewnym sensie ozdoba tego domu ale się zastanowimy czy aby na pewno jest niezbędny.

Myślimy jeszcze o projekcie Z34, tylko, że jest trochę większy od Brzozy ale wydaje się prostszy, przez to może byłby tańszy w budowie?
W Brzozie jeśli chodzi o pomieszczenia nic byśmy nie zmieniali ale w Z34 przydałyby się 3 pokoje na poddaszu.

Z34
http://www.z500.pl/projekt/z34,projekt,dom...,w,budowie.html


Jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe niestety odpada, nie ma gazu i raczej dłuuuugo nie będzie icon_sad.gif Edytowano przez Gosia207 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Domek maleńki ale w sumie nic mu nie brakowałoby ale gdzie on ma kotłownię? Gdzie jest zaplanowane miejsce na piec i jaki ma być? Przesunęłabym kominek bliżej środka domu jeśli się da.


A czy dom musi mieć obowiązkowo kotłownię ? icon_eek.gif i piec icon_eek.gif icon_eek.gif ja przy 130 metrach żalowalem powierzchni na kotłownię, a przy takiej to już na prawdę nie ma najmniejszego sensu
Link do komentarza
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi icon_smile.gif, niestety prawdopodobnie wybudujemy coś jeszcze mniejszego i trochę tańszego. Szkoda bo domek uroczy z zewnątrz, pomieszczenia dobrze rozplanowane. Szczególnie podoba się mi i mojej mamie ale trudno, trzeba dokonać wyboru pomiędzy wyglądem a kosztami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi icon_smile.gif, niestety prawdopodobnie wybudujemy coś jeszcze mniejszego i trochę tańszego. Szkoda bo domek uroczy z zewnątrz, pomieszczenia dobrze rozplanowane. Szczególnie podoba się mi i mojej mamie ale trudno, trzeba dokonać wyboru pomiędzy wyglądem a kosztami.

Pozdrawiam


A ten widziałaś? http://projekty.muratordom.pl/projekt_maly,20,1,0.htm
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...