Skocz do zawartości

Ocieplanie ścian zewn. styrodurem


Recommended Posts

Chcę wybudować ściany konstrukcyjne z betonu komórkowego gr. 24 i dać izolację styropianową. Jednak duża grubość styro (pow. 12 cm) powoduje istotne zmniejszenie światła wpadającego do pomieszczeń przez okna. Po prostu ściany stają się za grube. Moje pytanie brzmi: czy nie lepiej w takim wypadku izolować ściany lepszym materiałem, ale dać go mniejszą warstwę? Mam na myśli polistyren ekstrudowany zamiast styropianiu FS15. Styropian ma przecież większą nasiąkliwość niż polistyren, a do tego jest dużo bardziej delikatny - mogę mieć problemy z dostawieniem drabiny do ściany szczytowej albo na parterze dziury w tynku z powodu odbijania piłki przez dziecko.
Link do komentarza
Polistyren ekstrudowany jest dużo lepszy od styropianu. Pod względem ciepłochronności i twardości, ale dużo droższy. icon_smile.gif Cieplejszy o jakieś 80% a droższy o około 500% od styropianu. Chyba nie warto? Decyzja należy do ciebie. Jeśli nawet dasz polistyren powiedzmy 8 cm to okno będzie płytko osadzone i nie będzie to estetycznie wyglądało.
Link do komentarza
A kto tu pisze coś o piance poliuretanowej? Dla polistyrenu ekstrudowanego różnica wynosi mniej więcej 5cm polistyrenu na 8-9 cm styropianu, zależnie od producenta polistyrenu czy też styropianu (przynajmniej tak podają w swoich ulotkach reklamowych - ale wiadomo jak to jest z tymi firmami, każdy podstęp dobry)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...